Korozja militariom niestraszna

Opublikowano: 5 sierpnia 2016

Dobry sprzęt militarny musi spełniać kryterium funkcjonalności i skuteczności. Dobrze, gdy jest również trwały i odporny na czynniki zewnętrzne, bo wtedy zakup jest w pełni opłacalny

O ten aspekt jakości wyrobów na rzecz obronności od lat dba firma Maverick wyspecjalizowana w kompleksowych rozwiązaniach w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych. Kompetencje zespołu idą w parze ze skutecznie realizowaną polityką jakości, czego efektem są innowacyjne produkty, a te zapewniają firmie pozycję wśród liderów branży przemysłowych środków ochrony metali. Posiadana wiedza i ponad 20 lat doświadczenia pozwalają firmie sprostać potrzebom różnych sektorów przemysłu. Wśród stałych zleceniodawców przedsiębiorstwa Maverick są podmioty z branży zbrojeniowej.

Zabezpieczenia antykorozyjne

W przypadku oferty dla wojska zabezpieczenia antykorozyjne znajdują zastosowanie m.in. w transporcie oraz długookresowym magazynowaniu sprzętu militarnego, co pozwala zapobiec takim uszkodzeniom, jak: korozja, pulchnienie i pleśnienie drewna, niszczenie układów elektronicznych czy matowienie elementów optycznych. Jednym z proponowanych rozwiązań jest system ochrony przed korozją z zastosowaniem produktów VCI, którego atutami są: bezpieczeństwo, wygoda oraz redukcja kosztów.

Idealnie nadaje się on do przechowywania m.in. broni w stanie gotowości oraz jej długotrwałego przechowywania. Lotne inhibitory korozji, które rozprzestrzeniają się wewnątrz opakowania, tworzą niewidoczną warstwę ochronną, zaś po otwarciu opakowania samoistnie ulatniają się do atmosfery, a to dzięki temu, że metoda VCI jest sucha – nie wymaga stosowania środków olejowych (tzw. mokrej konserwacji). W efekcie proces rozkonserwowywania detali ogranicza się do wyjęcia detalu z opakowania VCI.

W ofercie Maverick dostępne są takie zabezpieczenia, jak: folia antykorozyjna VCI, papier antykorozyjny VCI, folia aluminiowa, pochłaniacze wilgoci oraz emitery VCI w postaci dysków lub prętów, które można wykorzystać m.in. do zabezpieczenia wnętrza lufy. Folia antykorozyjna VCI (w postaci rękawów oraz worków) stanowi przełom w konserwacji sprzętu zbrojeniowego – chroni detale na okres 6 lat, co potwierdzają badania Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia i wydany certyfikat.

Dużą zaletą konserwacji sprzętu za pomocą folii VCI jest możliwość przeprowadzania inwentaryzacji bez konieczności rozpakowywania sprzętu, ponieważ folia – mimo niebieskiej barwy – jest transparentna. W ofercie firmy są też płynne środki typu Tectyl, służące np. do konserwacji sprzętu czołgowo-samochodowego. Ponadto dostępny jest bezpieczny środek do usuwania korozji E25, który nie wymaga demontażu wszystkich elementów.

Firma działa w oparciu o normy ISO 9001 i ISO 14001, zaś oferowane materiały ochronne spełniają szereg specyfikacji, które świadczą o najwyższej klasie i stanowią istotny argument przemawiający za ich zastosowaniem. Materiały posiadają również certyfikaty Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia, a Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Międzynarodowej NCAGE stanowi rekomendację firmy jako zaufanego partnera w skali światowej.

Fot. materiały prasowe Maverick

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie pozytywnie pr...
Na początku lipca br. ukazał się ostateczny proj...