Menu
hazard

Korzyści zdrowotne wynikające z uprawiania hazardu

Często hazard przedstawiany jest  w złym świetle. Tymczasem naukowcy udowodnili, że może on nieść ze sobą pewne korzyści zdrowotne dla osób, które aktywnie go uprawiają. Większość ludzi nie jest świadoma tych pozytywnych efektów, co z kolei sprawia, że wielu z nich unika tego rodzaju aktywności. W ten sposób pozbawiają się już pierwszej korzyści płynącej z hazardu, a mianowicie dobrej zabawy. Hazard jest przecież świetnym sposobem na zapewnienie rozrywki sobie i swoim przyjaciołom.

W tym artykule omówimy niektóre z korzyści zdrowotnych płynących z uprawiania hazardu. Oto najważniejsze naszym zdaniem pozytywne skutki, jakich mogą doświadczyć gracze:

Sprawia, że jesteś szczęśliwszy

Badania przeprowadzone w ramach programu analizy i terapii behawioralnej na Southern Illinois University pokazały, że hazard może pozytywnie wpływać na samopoczucie i sprawiać, że poczujemy się szczęśliwi. Wyniki badań dowodzą, że osoby traktujące hazard jako hobby były generalnie szczęśliwsze niż osoby, które nie uprawiały tego typu aktywności.

Poziom szczęścia u osób objętych analizą wzrastał podczas uprawiania gier hazardowych. W porównaniu z uczestnikami, którzy oglądali telewizję dla celów rozrywkowych, ci, którzy grali, czuli się bardziej szczęśliwi. Wynika z tego, że uprawianie hazardu w ramach hobby może dostarczać rozrywki, a przy tym uwalniać endorfiny. Co najważniejsze, nie musisz wydawać pieniędzy na grę w darmowe spiny.

Rozwija Twoje umiejętności

Uprawianie gier hazardowych pozwala na zdobycie nowych umiejętności. Stajesz się bardziej spostrzegawczy, trenujesz swój mózg, uczysz się pewnych prawidłowości i ćwiczysz liczenie. Utrzymanie aktywności mózgu jest korzystne dla Twojego zdrowia psychicznego. Korzystanie ze strategii i taktyki, mających przynieść Ci wygraną, pozwala Ci ćwiczyć umysł.

Na przykład gdy uczysz się nowej gry w kasynie, starasz się realizować opracowaną przez siebie, często skomplikowaną strategię, aby osiągnąć swój cel, jakim jest wygrana. To pomaga Ci utrzymać Twój mózg w dobrej formie. Przykładowo, w blackjacku musisz znać zasady i używać opracowanej przez siebie strategii, aby móc wygrać rozgrywkę.

Sprzyja socjalizacji

Hazard sprzyja nawiązywaniu kontaktów towarzyskich między ludźmi. Jak wspomnieliśmy wcześniej, hazard jest formą rozrywki, a to zbliża ludzi do siebie. Dodatkowe korzyści, które są wynikiem tej socjalizacji, to między innymi efekt odprężenia i odpoczynku. Wiele osób wybiera tę formę rozrywki jako sposób na spędzenie wolnego czasu i zrelaksowanie się w gronie przyjaciół.

Gry takie jak blackjack i poker są takimi rozgrywkami, w których uczestniczy kilku graczy i które pozwalają im wejść w interakcję, zmierzyć się ze sobą i wygrywać w przyjaznej atmosferze. Badania wykazały, że większość osób twierdzi, że lubi ten rodzaj aktywności w wolnym czasie, ponieważ pozwala im to uciec od codziennej rutyny.

Podsumowanie

W większości przypadków w mediach uwydatniane są negatywne skutki hazardu. W tym artykule zwróciliśmy uwagę na pewne korzyści, jakie mogą płynąć z uprawiania gier hazardowych, a których większość osób sobie nie uświadamia. Socjalizacja, rozwój umysłowy i doskonalenie swoich umiejętności to tylko niektóre z pozytywnych aspektów hazardu. W większości przypadków negatywny efekt pojawia się dopiero wtedy, gdy hazard staje się uzależnieniem. Aby móc cieszyć się hazardem, najlepiej robić to z umiarem, ponieważ, tak jak w przypadku wszystkich innych rzeczy w życiu, umiar jest kluczem do sukcesu.

Jeśli chciałbyś przekonać się, czy ta forma rozrywki stanie się także Twoim hobby, możesz spróbować zagrać na przykład w jednym z licznych kasyn internetowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020