Kreatywne prezenty dla dziecka

Opublikowano: 11 czerwca 2018

Szukasz idealnego prezentu dla Twojego dziecka i chcesz je pozytywnie zaskoczyć? Jaki wybrać prezent dla dziecka? Spróbuj czegoś innego niż kolejne pluszaki, rolki czy gry komputerowe. Oczywiście, nie są to upominki niepotrzebne, ale czasem trzeba znaleźć inny sposób na sprawienie radości maluchowi czy nastolatkowi.

Moc zabawy

Jeśli Twoje dziecko lubi dobrą zabawę (a zapewne tak), to wykup dla niego i dla siebie całodniowy bilet do parku rozrywki. Oprócz sporej dawki dobrej zabawy spędzicie razem dużo czasu. W cenie biletu można skorzystać z wszystkich dostępnych atrakcji, wchodzić do różnych stref (familijnej, dziecięcej). Każdy park rozrywki liczy sobie wiele hektarów, w obrębie których, jak wiadomo, zabawa „kręci się” na największych obrotach. Karuzele, różne pokazy, zabawy, kino 3D, kraina bajek itd. oraz szeroka sieć gastronomiczna, obowiązkowo z lodziarniami i słodkościami.

Escape Room

Obecnie panuje moda na grę logiczną tzw. Escape Room. Coraz więcej dzieci i nastolatków oddaje się tego typu rozrywce, dostosowanej tematycznie do wieku i zainteresowań. Generalnie zabawa polega na odszukaniu klucza, co staje się możliwe dzięki rozwiązaniu kolejnych zagadek. Grupa osób zamknięta jest w pokoju, np. rycerskim, wehikule czasu, muzeum, laboratorium, piwnicy czy w banku. Zagadki są łatwiejsze i trudniejsze, niektóre straszne, skierowane do starszych dzieci.

Kupując dziecku bilet wstępu do takiej gry akcji na żywo, podarujesz mu razem z prezentem wiele radości i pozytywnych emocji. Takich propozycji szukaj na dobrych stronach oferujących tego typu atrakcje, np. tutaj prezentmarzen.com i wybierz to, co będzie dla najbardziej odpowiednie dla Twojego dziecka.

Warsztaty

Ciekawym prezentem związanym z warsztatami mogą być zajęcia, na których Twoja pociecha połączy przyjemne z pożytecznym. Mogą to być np. zajęcia z robotyki, czyli moc dobrej zabawy i nauki w jednym. Taki upominek ucieszy chłopca, który lubi układać klocki lego oraz wszystkich mających smykałkę do zajęć technicznych. Na warsztatach zadaniem dzieci jest zbudowanie robota i zaprogramowanie go do wykonywania różnych poleceń. Dzieci pracują zazwyczaj w parach, dzięki czemu uczą się współpracy i nawiązują przyjaźnie.To fantastyczny pomysł na sprawienie dziecku urodzinowego prezentu.

Dla dziewczynki (choć nie tylko) może być to kurs ceramiki artystycznej i rzeźby w glinie lub kurs rysunku. To zajęcia typowe dla małych artystów, którzy nie rozstają się z pędzlem bądź farbkami. Każde z nich uczy cierpliwości, kreatywności i dyscypliny. Dziecko zdobywa potrzebną wiedzę i rozwija wrażliwości artystyczną. Być może Twoja pociecha złapie przysłowiowego bakcyla i będzie zajmować się tym, co robiła na warsztatach, w przyszłości.

Zwierzęta

Jeśli Twoje dziecko lubi zwierzęta, warto pomyśleć np. o wybraniu się z nim do papugarni, zoo czy wykupić mu kurs jazdy konnej. Taki prezent to nie tylko wyjątkowa zabawa na świeżym powietrzu, ale też nauka empatii, wrażliwości i dyscypliny. Wspierasz tym samym rozwój psychofizyczny dziecka i być może zaszczepiasz w nim pasję do jazdy konnej. W takie atrakcje zawsze warto inwestować, ponieważ każdy sport jest wychowawczy a przy okazji pozytywnie wpływa na zdrowie czy poprawną sylwetkę dziecka.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Fotobudka 360
Poszukiwanie wyjątkowych form rozrywki dla różnych wydarzeń...
Jak zachęcić dziecko do picia wody
Bez wody nie bylibyśmy w stanie długo funkcjonować,...
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
smoczek do butelki
Smoczek do butelki to nieodłączny element w...