Kredyt gotówkowy dla studenta

Kredyt gotówkowy dla studenta. Czy jest możliwy?

Opublikowano: 29 listopada 2021

Życie studenckie związane jest z wieloma wydatkami, które nie zawsze udaje się pokryć z otrzymywanego stypendium. Z tego powodu wielu studentów zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Sprawdź, czy taka forma finansowania jest dla nich dostępna.

Po kredyty gotówkowe sięgają różne grupy zawodowe, także studenci. Oferta banków w tym zakresie jest dość przychylna, a także dostępna na korzystnych warunkach finansowych. Wystarczy porównać dostępne możliwości i wybrać tę najlepiej wpisującą się w oczekiwania.

Kredyt gotówkowy dla studenta – czy każdy go otrzyma?

Dla banku liczy się przede wszystkim zdolność kredytowa oraz wiarygodność. Wykonywany zawód na mniejsze znaczenie, dlatego także studenci mają szansę na uzyskanie finansowania. Warto jednak mieć świadomość, że wszystko zależy od indywidualnej sytuacji oraz oceny banku.

Aby student mógł otrzymać kredyt gotówkowy, musi:

  • wykazywać stały dochód – nie zawsze musi to być umowa o pracę czy umowy cywilnoprawne; niektóre banki uwzględniają także inne dochody (np. stypendium), o ile zostały przyznane na długi czas;
  • być wiarygodnym kredytobiorcą – chodzi przede wszystkim o terminowość spłat innych zobowiązań; przeterminowane płatności w innych instytucjach zmniejszają szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Warto przy tym podkreślić, że kredyt gotówkowy można wziąć z drugim kredytobiorcą, np. członkiem rodziny. Wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania finansowania.

Korzystny kredyt dla studenta, czyli jaki?

Kredyty gotówkowe, mimo że pozornie wydają się podobne, różnią się wieloma szczegółami. Dlatego należy dokładnie przeanalizować choćby kilka ofert i na ich podstawie wybrać finansowanie adekwatne do potrzeb i oczekiwań. Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Dostępność

Warto upewnić się, że bank akceptuje różne źródła uzyskiwanych dochodów, np. z tytułu otrzymywanego stypendium czy umowy zlecenie. Dzięki temu uda się uniknąć niepotrzebnych kosztów, np. opłaty przygotowawczej w przypadku odrzucenia przez bank wniosku kredytowego.

  • Koszty finansowania

Im niższe koszty finansowania, tym mniejszą kwotę trzeba zwrócić do banku. Znaczenie mają nie tylko odsetki, ale również inne opłaty doliczane do raty. Dobrym pomysłem może być więc kredyt gotówkowy bez prowizji, który bywa dużo tańszy od standardowej oferty.

  • Kwota kredytu

Studenci mogą mieć różne potrzeby finansowe – w zależności od swoich celów. Należy zatem dostosować kwotę kredytu do faktycznych potrzeb przy jednoczesnym uwzględnieniu sytuacji materialnej.

Pamiętaj! Jeśli nawet bank proponuje wyższą kwotę, weź taki kredyt, jakiego rzeczywiście potrzebujesz. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów z terminową spłatą zobowiązania.

  • Inne wymagania

Jeśli decydujesz się na przykład na kredyt gotówkowy bez prowizji lub na innych promocyjnych warunkach, sprawdź obowiązujące wymagania. Niektóre banki wymagają np. założenia konta osobistego lub braku innych czynnych zobowiązań w tej instytucji finansowej.

To, czy student ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy, zależy przede wszystkim od osiąganych dochodów oraz wiarygodności kredytowej. Jeśli spełniasz te podstawowe kryteria, możesz ubiegać się o wsparcie finansowe – także na atrakcyjnych warunkach.

 

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Porównanie z WIBOR i WIRON
Komitet Sterujący Narodowej Grupy Roboczej przesunął zakończ...
inflacja w polsce
Stopa inflacji w Polsce, mierzona wskaźnikiem cen towarów i...
porównywarka pożyczek
Wakacje za pasem, a Ty nadal nie masz pieniędzy na wakacje?...
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...