Menu
Kriolipoliza

Kriolipoliza – mroźny sposób redukcji zbędnych kilogramów

Współcześnie gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które pozwalają na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych okolicach ciała. Natomiast jedną z najskuteczniejszych kuracji jest kriolipoliza. Na czym polega ta „mroźna” metoda i jakich efektów można się spodziewać po jej zastosowaniu?

Już niedługo temperatura za oknem sięgnie około 30 stopni Celsjusza, a my coraz chętniej zaczniemy sięgać po lżejsze i bardziej skąpe ubrania. Zwiewne sukienki, szorty czy też krótkie spódniczki – ich założenie da wiele satysfakcji, ale tylko wtedy, gdy nie obnażą niedoskonałości sylwetki. I nie warto załamywać rąk, jeśli okaże się, że mamy niewiele czasu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Świetne efekty da bowiem połączenie kilku działań – lekkostrawnej diety, wzmożonej aktywności fizycznej oraz zabiegów wyszczuplających w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Pamiętajmy o tym, że wizyta w salonie urody nie jest sposobem na walkę z otyłością. Najlepsze rezultaty zabiegów odchudzających, np. kriolipolizy, można zauważyć u osób z umiarkowanym, zlokalizowanym miejscowo nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ponadto, celem kuracji wyszczuplającej jest zawsze wzmocnienie efektów stosowanej diety oraz wykonywanych ćwiczeń fizycznych – wyjaśnia Anita Święconek – kosmetolog  z gabinetu Qclinique w Warszawie.

Zrzucanie zbędnych kilogramów „na chłodno”

Kriolipoliza jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod redukowania tkanki tłuszczowej. I trudno się temu dziwić, gdyż kuracja charakteryzuje się zarówno dużą skutecznością, jak i niewielką inwazyjnością – nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji lub urlopu. Działanie ujemnej temperatury nie wpływa bowiem na funkcjonowanie komórek o niskiej zawartości tłuszczu, które znajdują się w skórze, mięśniach oraz nerwach. W związku z tym, nie są one narażone na zniszczenie. Do samego zabiegu wykorzystuje się zaś nowoczesne urządzenie, pozwalające na schłodzenie wybranego obszaru nawet do kilkunastu stopni Celsjusza poniżej zera.

Metodzie tej towarzyszy zjawisko lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych na skutek oddziaływania niskiej temperatury. Za sprawą ekspozycji na zimno można doprowadzić do zlokalizowanego miejscowo stanu zapalnego tkanki podskórnej. W rezultacie, kriolipoliza pozwala na zredukowanie grubości bądź pozbycie się tkanki tłuszczowej – tłumaczy Anita Święconek.

Mniej centymetrów w wybranych partiach ciała

Kurację z zastosowaniem urządzenia, które posiada głowicę z panelami chłodzącymi, można wykorzystać do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała. Kriolipoliza najczęściej jest wykonywana na udach oraz w okolicach dolnej części brzucha, czyli miejscach szczególnie opornych na zwykłą aktywność fizyczną oraz lekkostrawną dietę. Niemniej, zabieg sprawdza się również przy wyszczuplaniu innych partii ciała, m.in. pośladków, łydek, ramion, pleców czy też karku. Wszystko zależy tutaj od konkretnej niedoskonałości, która ma zostać zredukowana.

Niewątpliwą zaletą kriolipolizy jest możliwość ścisłego dostosowania kuracji do potrzeb i odczuć pacjenta. Dotyczy to zarówno obszaru, w którym chcemy zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, jak i parametrów głowicy z panelami chłodzącymi – podkreśla kosmetolog Qclinique.

Zalecenia i przeciwwskazania

Mała inwazyjność kriolipolizy sprawia, że istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Jednakże, z kuracji na pewno będą musiały zrezygnować kobiety w ciąży bądź w okresie karmienia piersią. Dodatkowo, terapii nie wykonuje się w przypadku stwierdzenia: chorób krwi, zaburzeń krążenia, zaburzeń pracy nerek lub wątroby, obecności rozrusznika serca, miejscowych stanów zapalnych, otwartych ran, choroby Raynauda, padaczki czy też zaawansowanego stadium cukrzycy. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z kriolipolizy, powinniśmy również pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach. I nie chodzi jedynie o zastosowanie lekkostrawnej diety, zwiększenie wysiłku fizycznego oraz picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.

Po pierwsze, obszary poddawane kuracji trzeba odpowiednio nawilżać. Po drugie, wykonanie innych zabiegów wyszczuplających zalecane jest dopiero po zakończeniu serii kriolipolizy i procesów związanych z redukowaniem komórek tłuszczowych. Równoczesne stosowanie dodatkowych kuracji, opartych np. na działaniu ciepłem, przyniesie odwrotne skutki od planowanych. Poza tym, takie połączenia mogłyby stanowić zbyt duże obciążenie dla organizmu i wywołałyby negatywne odczucia.

3 odpowiedzi na “Kriolipoliza – mroźny sposób redukcji zbędnych kilogramów”

 1. Angelika pisze:

  Jaki jest koszt zabiegu? Czy warto ktoś coś

 2. Denis76 pisze:

  Żeby schudnąć trzeba:
  Odstawić słodycze i słodkie napoje
  Jeść do 17
  CODZIENNIE spacer lub basen lub rower cokolwiek by ruszyć 4 litery

 3. Olenka pisze:

  2 g suszu CBD – zaparzamy jak zieloną herbatę, dodajemy łyżeczkę soku z cytryny, miętę sok z kiwi i dosłownie szczyptę cynamonu. I to pijemy codziennie przez tydzień. Chyba, że spodobają Wam się efekty i chcecie czegoś więcej to można pić dłużej.Wspiera układ nerwowy i trawienny. Fajne przy hashimoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022