wynajem samochodów

Krótkoterminowy i długoterminowy wynajem samochodów – fakty i mity

Opublikowano: 14 października 2020

Rozważasz wypożyczenie samochodu, ale wciąż się wahasz? Nie masz pewności, czy można całkowicie zaufać firmie wynajmującej pojazdy? Być może duży wpływ mają na to pojawiające się w opinii publicznej mity dotyczące tego zjawiska. Przekonaj się, z jak wieloma z nich już się spotkałeś.

Wynajem samochodów jest drogi

Zdecydowanie nie jest to prawdą. Być może kilkanaście lat temu, gdy wypożyczalni było niewiele, mogły one zawyżać ceny. Obecnie duża konkurencja sprawia, że koszty uległy znaczącej obniżce i są bardzo przystępne. Wynajem samochodu np. na tydzień jest zdecydowanie tańszy niż dojeżdżanie przez ten czas we wszystkie odwiedzane miejsca taksówką i znacznie wygodniejsze niż korzystanie wyłącznie z komunikacji miejskiej.

W wypożyczalniach są tylko samochody kiepskiej jakości

Większość firm bardzo dba o standard swojej floty. Aby auta były dopuszczone do użytku, muszą być w bardzo dobrym stanie technicznym. Zazwyczaj w ofercie wypożyczalni znajdują się zarówno małe, kompaktowe auta, jak i większe SUV-y. Flex Rent a Car dodatkowo oferuje swoim klientom samochody z wyższym standardem wyposażenia. Osoby podróżujące w większej grupie mogą wypożyczyć busa lub minivana mieszczącego do 9 osób. Firma Flex Rent a Car współpracuje z wieloma znanymi i cenionymi markami, takimi jak np. Mazda, Kia, Toyota, Ford czy Volkswagen, ale również Audi, Mercedes i. Wybór jest więc duży i z pewnością każdy znajdzie samochód idealny dla siebie.

Wynajem samochodu jest skomplikowany

Wręcz przeciwnie. W większości wypożyczalni sposób rezerwacji samochodu jest bardzo prosty. Można zrobić to telefonicznie, mailowo, osobiście lub w najszybszy i najwygodniejszy sposób, czyli online, na stronie wypożyczalni. Możemy tam zobaczyć oferowane samochodu, wyliczyć cenę za wynajem oraz zarezerwować termin. W momencie odbioru auta podpisujemy umowę, przedstawiając dowód osobisty (lub paszport) oraz prawo jazdy. Jeśli chcemy wypożyczyć samochód na firmę, musimy przedstawić numer NIP i dane firmy. Wszystkie formalności zajmą nam nie więcej niż kilkanaście minut.

Wynajem samochodów jest tylko dla firm

Absolutnie nie. Zarówno z najmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego mogą skorzystać również osoby prywatne. Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest do tego wymagane. Wynajem jest rozwiązaniem przeznaczonym dla każdego, kto ceni sobie czas oraz komfort podróżowania.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...