Książki podróżnicze

Książki podróżnicze w formie e-booka – przegląd nowości

Opublikowano: 3 sierpnia 2021

W świecie książek podróżniczych każdego roku pojawia się wiele nowych pozycji, ukazujących coraz to bardziej zaskakujące i egzotyczne miejsca zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nawet jeżeli przedstawiany jest jeden i ten sam obszar, region, kraj, to każdy autor zwróci uwagę na coś innego i ukaże temat z zupełnie odmiennej perspektywy. Sprawdź nowości podróżniczych e-booków i wyrusz w przygodę najwyższej klasy.

Korona Polskich Gór

Pierwsza pozycja wśród książek podróżniczych to e-book dla czytelników mierzących wysoko i to dosłownie. Korona Polskich Gór Krzysztofa Bzowskiego to książka, która pozwala zaplanować górskie wypady na cały rok, a nawet dłużej. Dzięki temu polskiemu historykowi i przewodnikowi można lepiej poznać przyrodnicze perły we własnym kraju. Wyjazdy w Alpy czy Himalaje nie są koniecznością, bo 28 rodzimych pasm też ma wiele do zaoferowania.

Góry w Polsce to nie tylko Tatry. Choć rzeczywiście są najwyższe, to w kraju znajduje się też wiele szczytów powyżej 1000 m n.p.m., a nawet powyżej 1500 m n.p.m. Razem z Koroną Polskich Gór można świetnie przygotować się do wypraw i zaplanować świetną przygodę torującą drogę dołączenia do loży zdobywców Korony Gór Polski.

Ukraińska Besarbia

Poprzednio Borys Tynka uraczył zwolenników książek podróżniczych Odessą dla romantyków, tym razem pora na Ukraińską BesarabięTynka jest przewodnikiem, pilotem wycieczek i pierwszym absolwentem Uniwersytetu Czarnobylskiego. Ukrainę zna doskonale i potrafi ją przedstawić, jak mało kto. Dzięki jego książkom na ten kraj można spojrzeć zupełnie inaczej.

Autor pokazuje go tak, że na swój sposób poszczególne regiony znów stają się atrakcyjne i pożądane przez turystów. Tynka po prostu odczarował Besarabię, zwracając uwagę na jej unikalną tradycję, gościnność i kulturę. Ta książka to warte przyjęcia zaproszenie do zwiedzenia krainy wina, suchego stepu, wiejskiego bałaganu i czarnomorskich kurortów.

Pieniny i polski Spisz

Pieniny to wciąż góry, które odwiedzane są przez niewielu turystów. Choć zapaleni góromaniacy wiedzą o nich wszystko to przeciętny Kowalski, nie ma pojęcia, jak wiele skarbów skrywa to pasmo. Mało kto również wie, czym jest polski Spisz. W celu odkrycia tego pięknego wciąż cichego i nieskalanego tłumami turystów regionu warto sięgnąć po nową książkę podróżniczą Krzysztofa Dopierały Pieniny i polski SpiszW katalogu Virtualo e-book dostępny jest w formie PDF, EPUB, MOBI, tak więc można go zabrać w podróż razem ze sobą w telefonie, nie obciążając dodatkowo i tak sporego, jak przystało na takie wypady ekwipunku.

Jak rzucić wszystko i wyjechać do Azji?

Azja jest egzotycznym i turystycznie chętnie wybieranym kontynentem. Jednak nie dla każdego ze względu na odległość i koszty podróży dostępnym. Czyżby? Radek Mamoń w podróżniczym e-booku Jak rzucić wszystko i wyjechać do Azji dowodzi, że na świecie jest wielu zapaleńców, którzy pragnąc wielomiesięcznej podróży po krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, po prostu w nią wyruszyli.

Sam na swej drodze podczas półrocznego wypadu spotkał podobnych sobie. To książka dla odważnych i ciekawych świata czytelników, zaspokoi zarówno tych, którzy sami chcą zrealizować podobną ekspedycję bądź zastanawiają się, jakie są motywację tych, którzy rzucają wszystko, by podróżować, poznawać nowe smaki, podziwiać unikalną architekturę, krajobraz i kulturę.

Gruzja. Jak się żyje polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów

Martyna Kaczmarzyk opisując swój 10-letni proces adaptacji w Gruzji, sprytnie zaprasza czytelników do odbycia lotu do kraju leżącego na pograniczu Europy i Azji. Do państwa w większości górzystego, w którym można zdobywać 5-tysięczniki, pić niepowtarzalne wino, uczestniczyć w suprach i plątać się w absurdalnych przepisach prawa.

Martyna Kaczmarzyk w książce Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów okiem „prawie zasymilowanej” Polki zwraca uwagę na tamtejsze tradycje, tożsamość narodową, zmagania z turystycznym boomem, ale również różnice między europejską a kaukaską wizją płci pięknej i rolę kobiet w społeczeństwie. Podróż z Europy do Gruzji jest już powszechnie dostępna, a zapoznanie się z książką przed wylotem to świetny pomysł, by jeszcze bardziej podsycić swój apetyt na Kaukaz przed wyjazdem.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Stanisław Lem
Wielcy tego świata muszą rozwiązać problem katastrof...
czerwone maki
W czwartkowy wieczór w warszawskim Multikinie Złote...
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
Jan Sabiniarz
16 marca 2024 r. w hotelu Aubrecht w Koprzywnicy mia...
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
17 marca  br. rozpoczął się 28. Wie...