Menu
kryptowaluty

Kto inwestuje w kryptowaluty

Coraz więcej osób zaczyna inwestować w kryptowaluty. 1 na 10 inwestorów zajmuje się obecnie handlem cyfrowymi walutami. Chcesz wiedzieć na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób zaczyna inwestować w kryptowaluty. 1 na 10 inwestorów zajmuje się obecnie handlem cyfrowymi walutami. Wielu z nich robi to ze względu na łatwość kupna i sprzedaży oraz dostępność platform inwestycyjnych. W tym artykule omawiamy, jakie kryptowaluty kupić

Traderzy twierdzą, że zainwestowali w kryptowaluty, plasując je na czwartym miejscu po nieruchomościach, akcjach, funduszach inwestycyjnych i obligacjach. Około 65% inwestorów w kryptowaluty weszło w tę klasę aktywów w ciągu ostatniego roku. W tym samym czasie ceny niektórych z czołowych kryptowalut wykazywały charakterystyczną zmienność. Bitcoin, na przykład, wzrósł do rekordowego poziomu ponad 63 000 USD w kwietniu, następnie spadł, a ostatnio znów wzrósł do prawie 50 000 USD.

Wśród tych, którzy handlują kryptowalutami, główne wymieniane powody to łatwość dokonywania transakcji, ekscytujące możliwości inwestowania i potencjał wysokiego wzrostu w krótkim czasie.

„Jest wiele rzeczy, które sprawiają, że kryptowaluty są bardzo atrakcyjne; największą z nich jest możliwość zarobienia dużych pieniędzy” – powiedział Douglas Boneparth, certyfikowany planista finansowy i prezes Bone Fide Wealth w Nowym Jorku.

kryptowaluty

Ryzyko inwestowania w kryptowaluty

Oczywiście nadal istnieje ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty, tak jak w przypadku każdego innego aktywa. Przestrzeń ta może być ekscytująca i fajna, powiedział Boneparth, „ale nie zmienia to faktu, że nadal narażasz swoje pieniądze na ryzyko”.

Dla ludzi, którzy są zainteresowani kupnem kryptowalut, eksperci zalecają, aby najpierw przeprowadzili swoje badania na temat cyfrowych aktywów, aby upewnić się, że naprawdę rozumieją, co kupują.

Dzieje się tak dlatego, że chociaż kryptowaluty zyskują na popularności jako aktywa, które mogą być częścią dobrze zbilansowanego portfela, nadal nie są podobne do żadnych innych.- według Bena Weissa, współzałożyciela i dyrektora generalnego CoinFlip, jednej z największych firm zajmujących się bankomatami bitcoinowymi w USA.

„W przeciwieństwie do banków i giełd, nie ma praktycznie żadnych fail-safes, które chronią cię, jeśli popełnisz błąd” – powiedział. „Kryptowaluty pozwalają ci być swoim własnym bankiem, co obejmuje odpowiedzialność za utrzymanie bezpieczeństwa twoich inwestycji”.

Oznacza to, że oprócz zrozumienia monety, którą chciałbyś kupić, musisz zdecydować, jakiego portfela kryptowalutowego zamierzasz użyć i jak będziesz bezpiecznie przechowywać swoje hasła i inne poufne informacje. Inwestuj z rozwagą, jak w przypadku każdego innego aktywa.

Kiedy już opanujesz podstawy kryptowalut, jest jeszcze jeden krok – upewnienie się, że wiesz, jak handlować nimi zgodnie ze swoimi długoterminowymi celami.

„Na koniec dnia, jeśli zamierzasz inwestować, traktuj kryptowaluty tak samo jak resztę swoich pieniędzy” – powiedział Boneparth. “Oznacza to, że musisz mieć jasną wizję tego, jak to wszystko pasuje do twojego ogólnego planu finansowego. Jeśli go nie masz, powinieneś go opracować.” – powiedział Boneparth.

Wielu nowych inwestorów kryptowalutowych zaczęło często handlować swoimi cyfrowymi monetami. Około jedna trzecia traderów twierdzi, że handluje kryptowalutami co miesiąc lub co tydzień, a prawie jedna czwarta, że handluje tymi aktywami codziennie.

To może być zbyt często, ponieważ eksperci finansowi generalnie zalecają kupowanie i trzymanie aktywów w dłuższej perspektywie jako solidny sposób na budowanie bogactwa.

Ponadto, biorąc pod uwagę zmienność wielu kryptowalut, częste kupowanie i sprzedawanie może zwiększyć ryzyko, że stracisz pieniądze na złej transakcji lub zostaniesz uderzony z ogromnym rachunkiem podatkowym na koniec roku.

Przed zakupem kryptowalut, warto przygotować strategię inwestowania i określić limit pieniędzy, jaki możesz wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022