User Experience

Kto powinien skorzystać ze szkolenia User Experience?

Opublikowano: 30 grudnia 2021

Konkurencja o konsumenta jest obecnie bardzo duża. Zdecydowanie trudniej zdobyć nowych, a także utrzymać starych klientów niż jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Wielość ofert i produktów sprawia, że klienci są coraz bardziej wymagający. Rośnie również ich świadomość. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że firmy muszą zapewniać swoim klientom coraz lepsze usługi i produkty. Szkolenia UX to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania współczesnych klientów.

Czym jest User Experience?

Mianem User Experience określa się całość doświadczeń użytkownika, które towarzyszą mu wówczas, gdy korzysta on z usługi bądź produktu. Są to subiektywne doświadczenia, które oczywiście mogą mieć charakter zarówno pozytywny, jak i negatywny. Wprawdzie każdy z nas może reagować inaczej, ale podejmując odpowiednie działania, można zatroszczyć się o to, aby prawdopodobieństwo pojawienia się w kliencie przyjemnych emocji było zdecydowanie większe. Szkolenia UX to propozycja dla wszystkich, którzy mają zajmować się budowaniem dobrych doświadczeń użytkowników.

Jaki charakter mają działania User Experience?

Projektowanie ukierunkowanie na doświadczenia użytkownika to działania o charakterze interdyscyplinarnym. Aby uzyskać efekt na odpowiednim poziomie, niezbędna jest wiedza z zakresu między innymi:

  • technologii;
  • psychologii;
  • ergonomii;
  • użyteczności.

Osoba zajmująca się tymi działaniami powinna umieć wczuć się w potrzeby i oczekiwania użytkownika. Dzięki temu możliwe jest projektowanie produktów i usług na najwyższym poziomie z zachowaniem dbałości o doświadczenia użytkownika.

Szkolenia UX – kto konkretnie może wziąć w nich udział?

Szkolenia tego rodzaju adresowane są oczywiście do osób, które chcą rozpocząć pracę jako User Designer. Warto jednak pamiętać, że wiedza z nich wyniesiona przydaje się również tym, którzy wykonują inny zawód, a których efektem pracy jest produkt/usługa. Do osób, które powinny szczególnie zainteresować się szkoleniami UX zalicza się grafików, programistów, project managerów oraz analityków. Wiedza wyniesiona ze szkolenia UX pozwoli im na lepsze wykonywanie swojej pracy, a finalny produkt będzie zdecydowanie korzystniej odbierany przez klienta.

Czy szkolenia UX są dostępne w formie online?

Dzisiaj wszyscy, którzy zainteresowani są szkoleniami UX, mogą zdecydować się na te odbywające się w formie online. Taka forma to bez wątpienia ukłon w stronę osób, które musiałyby dość daleko dojechać na szkolenie stacjonarne. Dobrze prowadzone szkolenie internetowe jest tak samo wartościowe, jak to, które odbywa się w tradycyjnej formie. Uczestnicy otrzymują solidną porcję wiedzy, mogą także ćwiczyć swoje umiejętności praktyczne. Szkolenia internetowe odbywają się w czasie rzeczywistym, ale zdarza się, że możliwe jest odtwarzanie nagrań z kursów.

Szkolenia UX to niewątpliwie ukłon w stronę tych, którzy chcą nauczyć się tworzyć produkty bądź usługi wzbudzające pozytywne doświadczenia wśród użytkowników. Obecnie można je odbyć w formie elektronicznej, która jest niezwykle wygodna i zapewnia ogromną elastyczność. Osób, które mogą skorzystać z takich szkoleń, jest naprawdę wiele. Dzisiaj na sfinansowanie takich kursów swoim pracownikom decyduje się coraz więcej pracodawców świadomych tego, jak ważne jest, aby klient odczuwał przyjemne emocje w kontakcie z produktem/usługą.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ux-pm.pl/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Akademik
W dobie rosnących cen najmu mieszkań wielu studentów...
Karol Tomas
 W erze globalizacji, gdzi...
korepetycje online z chemii
Chemia, choć należy do przed...
systemem ERP
Wśród rozwiązań informatycznych, jakie wdraża duża g...
Dorota Szczygieł
Jak wskazuje nazwa firmy, kładziemy nacisk na relacj...