Kubek termiczny

Kubek termiczny: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Opublikowano: 17 lutego 2020

Jakie cechy powinien mieć kubek termiczny, by nie okazał się nieprzemyślanym zakupem? Na co zwrócić uwagę oprócz estetyki i utrzymywania temperatury, wybierając pośród wielu dostępnych w sklepach modeli?

Materiał i budowa

Materiał, z którego wykonany jest kubek termiczny, odpowiada za trwałość oraz funkcjonalność produktu. W sklepach dostępne są modele z plastiku, porcelany i metalu. Chociaż te wykonane z plastiku są lżejsze, to najkrócej utrzymują temperaturę. Kubki ze stali nierdzewnej są znacznie trwalsze od innych.

Należy także zwrócić uwagę na to, czy kubek ma podwójne ścianki. Modele dostępne w maleomi.pl mają izolowane próżniowo ścianki, dzięki czemu zachowują wysoką temperaturę gorących napojów nawet do 5 godzin, a zimnych aż do 12. Kubki termiczne szklane długo utrzymują temperaturę, lecz niestety łatwo je potłuc.

Pokrywka

Ten element kubka termicznego wymaga wiele uwagi. To on odpowiada za szczelność i zapobiega utracie ciepła. Musi też być łatwy w obsłudze i posiadać automatyczną blokadę. Komfortowy w użytkowaniu jest wyprofilowany ustnik umieszczony w nakrętce, która wyposażona jest w przycisk blokujący. Pokrywka powinna być łatwa w utrzymaniu czystości i nie składać się z luźnych elementów, które mogłyby się zgubić.

Kształt i pojemność

Towarzyszący nam na co dzień kubek termiczny musi mieć odpowiednią pojemność i kształt. Jeżeli będzie przewożony autem, powinien pasować do większości uchwytów w samochodach i mieć smukły kształt. Najlepiej, by miał pojemność odpowiadającą naszej ulubionej kawie. Wybór uzależniony jest od naszych osobistych preferencji. Kubek termiczny nie pełni funkcji termosu, dlatego jego maksymalną pojemnością jest 0,5l. Z kolei model o pojemności 200 ml sprawdzi się doskonale, gdy będzie zabierany do kieszeni plecaka czy torby. Warto zwrócić uwagę na powłokę antypoślizgową, która ułatwia trzymanie naczynia – musi być ono pewne i stabilne.

Kubek termiczny jest bardzo przydatnym gadżetem, jednak należy zwrócić uwagę na jego jakość. Więcej informacji na temat wyboru kubka termicznego znaleźć można w artykule: „Kubek termiczny: Najlepszy gadżet na zimne poranki od Contigo”.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
piekarnik parowy
Piekarniki parowe to innowacyjne urządzenia...
Jak wybrać piekarnik
Wybór odpowiedniego piekarnika do...
gadżety reklamowe na targach
Targi i kongresy to nie tylko wydarzenia; to kluczow...
Electrolux
Mopowanie jest jednym z p...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...