Menu

Kuchnie Poliform – meble, które wytrzymają próbę czasu

Często porównywane do luksusowego Rolls-Royce’a. Wyrafinowane wyposażenie, najlepsze materiały, nowatorskie rozwiązania i znakomity design. Kuchnie Poliform można zamówić w warszawskim Mesmetric Atelier i bez reszty oddać się kulinarnym rozkoszom.

Kiedy Marta Anzani, dyrektor działu kuchnie marki Poliform jedzie do fabryki wąskimi uliczkami uroczej Varenny, wszyscy rozpoznają jej samochód. Bo to niewielkie miasteczko położone nad jeziorem Como, niespełna 60 km na północ od Mediolanu, liczy zaledwie 800 mieszkańców. Kogo nie spytać, wszyscy tu znają rodziny Anzanich i Spinellich. Trójka przyjaciół – Giovanni, Alberto i Aldo zaczynali 80 lat temu od skromnego warsztatu rzemieślniczego. Dziś ich dzieci zarządzają jedną z najnowocześniejszych fabryk mebli na świecie. Poliform to synonim luksusu, najwyższej jakości i świetnego designu. A fabryka luksusowych kuchni rozsławiła Varennę na cały świat. — Chcieliśmy rozszerzyć naszą produkcję o meble kuchenne, tak żeby zaoferować naszym klientom kompletnie urządzony dom. Od salonu po kuchnię, od jadalni po sypialnię – meblami naszej marki – mówił w jednym z wywiadów Roberto Spinelli. — Dlatego w 1996 r. kupiliśmy spółkę Varenna (od nazwy miasteczka) produkującą kuchnie i włączyliśmy ją do naszej grupy – wyjaśnia. Od tego czasu kuchnie Poliform przeszły długą drogę, łącząc wieloletnie doświadczenie w rzemieślniczym kunszcie z międzynarodowym spojrzeniem na design. Dziś w hali produkcyjnej o powierzchni 150 tys. m2 produkuje się ok. 150 kuchni tygodniowo i sprzedaje je na całym świecie.

W Polsce przedstawicielem marki Poliform jest Mesmetric. Dobrze znany wszystkim ceniącym wzornictwo na najwyższym poziomie showroom, powstał z inicjatywy Heleny Raczyńskiej-Pachut i Wioletty Lenczowskiej – ambasadorek pięknego designu. Zaczynały 10 lat temu od wprowadzenia do Polski skandynawskich marek, dziś reprezentują najbardziej prestiżowe brandy z całego świata. Wśród nich również Poliform. Niezwykłe kuchnie tej włoskiej marki można obejrzeć i zamówić w warszawskim showroomie przy Burakowskiej 5/7.

Dlaczego kuchnie Poliform?

Wystarczy dotknąć frontów ze szlachetnych gatunków drewna albo blatów z gładkiego kamienia, przyjrzeć się detalom dopracowanym z jubilerską precyzją. Nietrudno wyrobić sobie zdanie na temat najwyższej klasy tych mebli. Ale nienaganna estetyka i jakość zastosowanych materiałów to nie wszystko, bo kuchnia służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków, względy ergonomiczne są tutaj równie ważne. Nowatorskie patenty ułatwiające prace kuchenne są teraz bardzo na czasie. Przykłady tych zastosowanych przez Poliform? Zlewy o unoszonym dnie, blaty opuszczane w strefie gotowania i mycia, okapy wyglądające jak designerskie lampy, albo przeciwnie – całkiem niewidoczne. Wreszcie podświetlane witryny i przepastne szafy, w których mieści się niezbędny sprzęt i akcesoria, porcelana czy szkło dekoracyjne. Wykończone szlachetnym fornirem, po zamknięciu niczym nie wyróżniają się spośród innych mebli w salonie. Bo materiały wykończeniowe do kuchni dobiera się dziś z taką sama starannością, jak te do salonu, a kuchnię projektuje się jak dobrze skrojony garnitur, który posłuży lata. Ma być dobrze dopasowana do gustu właściciela, wygodna i ponadczasowa. Cieszyć oko, ale też sprawiać wrażenie zaaranżowanej profesjonalnie, jak warsztat szefa profesjonalnej restauracji. Takie właśnie są projekty Poliform.

Można je znaleźć w luksusowych rezydencjach, najbardziej znanych hotelach, ale i w zwykłych domach. Funkcjonalny design i ergonomiczne rozwiązania to elementy, które sprawiają, że Poliform stał się jednym ze światowych liderów w branży kuchennej. Włoski producent proponuje szeroką gamę wykończeń i detali, z których można wybierać, w oparciu o najnowsze trendy i estetyczne formy. Kolekcje, wraz ze zmieniającymi się trendami i rozwojem technologicznym, są na bieżąco odświeżane i ulepszane przez wprowadzenie dodatkowych akcesoriów czy praktycznych rozwiązań.

Model Twelve na przykład został zaprojektowany 10 lat temu, a wciąż wygląda bardzo nowocześnie, urzekając minimalistyczną, wręcz ascetyczną formą i nowatorskimi rozwiązaniami. Zaprojektował go współpracujący z marką na stałe Carlo Colombo, jeden z najsłynniejszych włoskich designerów. Swoją kolekcję nazwał od zastosowanych 12 milimetrowej grubości blatów i frontów z niezwykle wytrzymałej, opatentowanej przez Poliform płyty mdf. Cienkie, gładkie powierzchnie pozbawione uchwytów i podziałów tworzą nowoczesne, proste meble dostępne w różnorodnych wykończeniach takich jak: szkło, naturalny kamień, szlachetne gatunki drewna czy stal. Taki wybór pozwala dopasować wnętrze otwartej kuchni do stylu czy wystroju salonu.

Nowe technologie

Nad kuchniami Poliform czuwają nie tylko najlepsi projektanci, ale i technolodzy stale poszukujący innowacyjnych rozwiązań i nowych tworzyw. Jednym z takich materiałów jest np. przepiękny laminat, który wygląda jak mosiężny jedwab. Dzięki niemu nawet kuchnia w wersji ekonomicznej wygląda zjawiskowo i wyróżnia się na rynku. Oprócz nowatorskich rozwiązań Poliform szuka też nowych zastosowań dla tradycyjnych materiałów. Bo chociaż marka żyje w zgodzie z obowiązującymi trendami (teraz na przykład poszerzyła ofertę o modne, ciemne kolory), jej właściciele są zwolennikami zasady „wybierz raz, a mądrze”. Kuchnie Poliform to inwestycja na lata, projekty, które przetrwają próbę czasu i nigdy się nie zestarzeją.

Diabeł tkwi w szczegółach

Wiadomo, że oprócz aparycji, liczy się także piękne wnętrze. Poliform nie ma nic do ukrycia. Szuflady i szafy są efektowne również w środku i przemyślne w najmniejszym calu. Niezliczona ilość praktycznych schowków i przegródek pozwala utrzymać kuchnie w należytym porządku i zawsze wszystko mieć pod ręką. Najlepsze gatunki drewna, nierdzewna stal, a nawet skóra – to materiały, które sprawiają, że po zwykły nóż czy widelec sięga się z taką samą przyjemnością, co po perły w butiku jubilerskim. Wszystkie szuflady i szafki są wyposażone w antypoślizgowe maty oraz standardowo w mechanizmy cichego domykania.

Więcej o sprytnych rozwiązaniach, jakie proponują kolekcje kuchni Poliform, można dowiedzieć się, odwiedzając warszawski showroom Mesmetric. Na ponad 600 metrach powierzchni zaaranżowano przestrzenie urządzone meblami Poliform oraz innych genialnych marek, a konsultanci chętnie wprowadzą w świat tych wyrafinowanych systemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021