Lampy wiszące w jadalni

Lampy wiszące w jadalni

Opublikowano: 20 kwietnia 2018

Współczesne wnętrza bardzo często zakładają wyodrębnienie osobnej przestrzeni przeznaczonej na spożywanie posiłków. Może to być pomieszczenie lub wyraźnie zaznaczona część większego wnętrza – najczęściej salonu.

Taka przestrzeń wymaga dobrania odpowiedniego, korespondującego zarówno z jej funkcją, jak i stylem wnętrza oświetlenia. Na szczęście producenci oświetlenia nie pozostawiają konsumentów skazanych na wybór spośród nielicznych produktów i oferują szeroką gamę lamp wiszących do jadalni.

O tym, jak liczna jest oferta lamp wiszących przeznaczonych do montażu nad stołem, przy którym spożywane będą posiłki oraz jak wielka panuje wśród nich różnorodność, mieli okazję przekonać się klienci, którzy stanęli przed koniecznością ich wyboru. Różnice dotyczą wielkości, koloru oraz materiału, z jakiego zostały wykonane, a także ich kształtu i liczby źródeł światła.

Określ swoje potrzeby

Dobierając oświetlenie do jadalni i obserwując niezwykłą różnorodność, niekiedy zachwycających i nietuzinkowych lamp wiszących, łatwo dać się ponieść fantazji. Nie ma tu jednak miejsca na pełną dowolność. Konieczne jest uwzględnienie warunków panujących we wnętrzu oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, skosy (jeśli jadalnia znajduje się na poddaszu), ilość światła słonecznego oraz kształt i wielkość stołu. Koniecznie musimy też określić nasze oczekiwania względem jadalni. Czy będzie służyła tylko do spożywania posiłków, a może również spotkań ze znajomymi, odrabiania lekcji z dziećmi, a niekiedy także pracy? Czy zależy nam wyłącznie na oświetleniu stołu, a może także przestrzeni znajdującej się poza nim?

W zależności od sytuacji wybór może paść na dopasowaną do wnętrza lampę wiszącą albo lampę wiszącą uzupełnioną o dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów, lamp podłogowych itp. Przykłady możliwych do zastosowania rozwiązań można obejrzeć na stronie https://azzardo.com.pl/24-lampy-wiszace.

Jadalnia – funkcjonalna część większego wnętrza

Jeśli jadalnia nie jest odrębnym pomieszczeniem, ale częścią większego wnętrza, należy wziąć pod uwagę oświetlenie panujące w całym pomieszczeniu. Zamontowane w salonie i kuchni lampy wiszące, kinkiety, oprawy natynkowe i podtynkowe, a także lampy stojące, w zależności od rozwiązania zastosowanego w konkretnej aranżacji, prawdopodobnie rozświetlą wnętrze wystarczająco mocno, aby można było zrezygnować z dodatkowego oświetlenia w jadalni.

Warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Choć współczesne trendy w aranżacji wnętrz nie wymagają od inwestora utrzymania wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu opraw w jednakowej kolorystyce i formie, ich design nie może też znacząco od siebie odbiegać. Całość kompozycji powinna ze sobą dobrze współgrać i ładnie się uzupełniać.

Ponadczasowa klasyka – czyli czerń i biel

Szczególnym zainteresowaniem konsumentów cieszą się lampy wiszące w ponadczasowej, doskonale wpisującej się w wiele rozmaitych wnętrz, kolorystyce. Głęboka czerń oraz czysta biel, a także odcienie pośrednie to w aranżacji wnętrz kolory wciąż modne. Nie dziwi zatem, że odnajdujemy je również pośród opraw lamp wiszących.

Zarówno barwę białą, jak i elegancką czerń dostrzeżemy w oprawach charakteryzujących się rozmaitymi kształtami, wielkością i ilością źródeł światła. W ofercie producentów oświetlenia można znaleźć też lampy łączące obie barwy, co czyni je oprawami uniwersalnymi, dostosowanymi do różnych aranżacji jadalni.

Dopasuj oświetlenie do aranżacji

Niebagatelną rolę w doborze lampy wiszącej odgrywa stylistyka wnętrza. Oprawa oświetleniowa powinna korespondować ze sposobem aranżacji pomieszczenia. Producenci oświetlenia wychodzą naprzeciw konsumentom i oferują lampy wiszące doskonale wpisujące się w pomieszczenia urządzone w różnych stylach.

Spotkamy wśród nich nawiązujące do loftowych wnętrz oprawy wykonane z surowych materiałów i charakteryzujące się prostymi formami; minimalistyczne, ale eleganckie oświetlenie nowoczesne, drewniane oprawy w stylu rustykalnym, jak i wiele, wiele innych. O ich różnorodności oraz możliwościach aranżacyjnych, jakie dają inwestorom, łatwo przekonać się, odwiedzając strony producentów branży oświetleniowej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kinkiety zewnętrzne
Oświetlenie to bardzo istotny element w architekturze i aran...
panele ścienne 3D
Lamele to najmodniejszy dodatek aranżacyjny, z pomocą któreg...
meble ogrodowe
Ogród to miejsce, w którym można wypocząć i zrelaksować s...
Ogrzewanie promiennikami podczerwieni
Grzejnik zewnętrzny na podczerwień należy do rodziny grzejni...
fototapety dla dzieci
Gdy na świat przychodzi dziecko, maluch wyrasta z ni...