Menu
Laserowy lifting twarzy

Laserowy lifting twarzy – odmładzająca wiązka światła

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej charakteryzują się coraz mniejszą inwazyjności, przy zachowaniu najwyższej skuteczności. Procedury chirurgiczne z powodzeniem zastępowane są takimi metodami, jak laseroterapia, ultradźwięki czy nici liftingujące. Na czym polega lifting bez skalpela? Jakie efekty przynosi laserowy lifting twarzy?

Laserowy lifting twarzy – ablacyjny czy nieablacyjny?

W medycynie estetycznej do laserowego odmładzania twarzy służą przede wszystkim lasery frakcyjne – ablacyjne lub nieablacyjne. Różnica między nimi polega na tym, że pierwszy powoduje przerwanie ciągłości naskórka, co wiąże się z wysoką skutecznością, ale też dłuższą rekonwalescencją, a drugi dociera do głębokich warstw skóry bez uszkadzania jej powierzchni. Laserowy lifting twarzy w obu przypadkach wygląda podobnie – energia lasera „zmusza” skórę do intensywnej regeneracji i pobudza ją do wzmożonej produkcji kolagenu. Laser ablacyjny jest mocniejszy i przynosi natychmiastowe rezultaty, ale skóra goi się przez dłuższy czas. Lifting twarzy laserem nieablacyjnym dedykowany jest osobom, które nie mogą pozwolić sobie na przerwę w codziennych obowiązkach. Nazywa się go nawet bankietowym odmładzaniem, ponieważ nie wymaga rekonwalescencji i przynosi szybkie efekty.

Na czym polega lifting twarzy laserem Clear Lift

Clear Lift to laser nieablacyjny służący do nieinwazyjnego liftingu. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy na co dzień korzystają z tego sprzętu, tłumaczą, że działa on na zasadzie bardzo krótkich impulsów o wysokiej energii, przez co w bezpieczny i nieinwazyjny sposób dokonuje głębokiej rewitalizacji i odmłodzenia skóry. Sprawdza się również jako laserowe odmładzanie delikatnych obszarów twarzy – okolic oczu, czoła czy ust.

Laser frakcyjny wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. W efekcie procesy odbudowy zachodzą bardzo szybko, ponieważ komórki regeneracyjne mają do pokonania krótką odległość – z „kolumn” zdrowej tkanki do „kolumn” poddanych działaniu lasera. Kontrolowane, frakcyjne uszkodzenia skóry umożliwiają intensywną odbudowę włókien kolagenu oraz elastyny.

Laserowy lifting twarzy trwa od 20 do 30 minut. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się serię 4–6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Brak uszkodzeń zewnętrznych warstw skóry sprawia, że lifting bez skalpela Clear Lift jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala na bardzo szybki powrót do codziennych zajęć.

Efekty liftingu twarzy laserem Clear Lift

Światło lasera świetnie wpływa na regenerację kolagenu w skórze, powodując jej wygładzenie i ujędrnienie. Likwiduje płytkie i głębokie zmarszczki, odnawia zmęczoną cerę. Przywraca sprężystość i elastyczność skórze. Ale laserowy lifting twarzy to nie tylko zabieg odmładzający. Światło lasera pomaga też w likwidacji przebarwień, blizn i zmian skórnych.

Wykonanie pełnej serii zabiegów Clear Lift przynosi wyraźną poprawę wyglądu całej twarzy w postaci: wygładzenia zmarszczek, poprawy jędrności skóry oraz wymodelowania owalu i konturu twarzy.

Dla kogo laserowe odmładzanie twarzy?

Wskazaniem do laserowego liftingu twarzy są widoczne zmarszczki na czole, wokół ust czy w okolicy oczu, utrata elastyczności i jędrności skóry, nieregularny owal twarzy oraz przebarwienia. Jednak nie każdy może poddać się laseroterapii. Najlepiej skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni, czy nasze zdrowie pozwala na tego typu zabiegi.

Do najczęstszych przeciwwskazań liftingu laserowego należą:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających (z pełną listą zapozna Cię lekarz),
  • fotodermatozy (choroby skóry zaostrzające się pod wpływem światła),
  • nowotwory złośliwe,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • aktywne infekcje skórne (grzybicze, wirusowe, bakteryjne),
  • świeża opalenizna.

W razie innych pytań, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021