Menu
nowe wnętrze

Lato – czas na zmiany. Zacznij od okien

Monotonia jest wrogiem człowieka praktycznie w każdej dziedzinie. Wielokrotnie powtarzane czynności stają się nudne. Tak samo czasem nachodzi nas ochota, żeby zrezygnować z obiadu w ulubionej restauracji i spróbować czegoś nowego albo odwiedzić w wakacje nowe miejsce, choć temu, gdzie od lat spędzamy urlop, nie można nic zarzucić. Podobnie jest z najbliższym otoczeniem. Nadchodzi moment, kiedy ulubiony salon przestaje cieszyć, a dziecko postuluje o nowy wystrój pokoju.

Wówczas można pokusić się o gruntowny remont, ale ten jest kosztowny i czasochłonny, a do tego nie zawsze konieczny. Często bowiem mieszkanie nie wymaga malowania, kucia i wymiany płytek oraz podłóg ani radykalnego przemeblowania. Wystarczy mała zmiana, aby cieszyć się odmienionymi wnętrzami domu, które nieco się opatrzyły. Mogą to być nowe dodatki, choćby poduszki albo obrazy na ścianach, lub dekoracje okienne.

Prosty sposób na nowe wnętrze

Okna dają duże pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń. Zmiana zasłon potrafi diametralnie odmienić wnętrze i nadać mu zupełnie inny charakter. Ciekawym pomysłem na zmianę stylu może być zmiana firman i zasłon na rolety. Jeszcze inną możliwość dają naklejki na szyby. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, będące atrakcyjną alternatywą dla tkanin.

Naklejki na szyby mogą mieć funkcję czysto dekoracyjną albo wymiar praktyczny, gdy potrzebujemy zaciemnienia. Jeśli zależy nam na słonecznym, jasnym wnętrzu, bez problemu wybierzemy naklejki z przezroczystym tłem. Wachlarz dostępnych wzorów jest ogromny. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w dziecięcym pokoju jako ozdoba dostosowana do stylu wnętrza, ale nie tylko. Szeroki wybór motywów pomoże wyczarować współczesne wnętrza, w którym doskonale poczują się dorośli. Egzotyczne akcenty lub wakacyjne obrazy zapewnią wymarzony wypoczynek, który przywoła na myśl bajeczny urlop.

Folia na szybie sprawdzi się także w łazience. W zależności od potrzeb może odmienić łazienkę lub osłonić kabinę, dając poczucie intymności. Może być również miłym akcentem ocieplającym wystrój biur i recepcji, co z kolei przekłada się na samopoczucie pracowników i klientów odwiedzających siedzibę firmy. Tu świetnie będą pasować duże napisy.

Komunikacja przez okno

Naklejki na szyby często mają również zastosowanie marketingowe. Dzięki temu, że nie są drogie, a przy tym łatwo się je aplikuje, czyści i usuwa, mogą być wartościowym narzędziem komunikacji z klientami wykorzystywanym na witrynach sklepowych i w lokalach usługowych. Za pomocą naklejek można budować pozytywny wizerunek firmy, chociażby dekorując szyby w okresie świątecznym, a także informować o czasowych promocjach, akcjach marketingowych. Jest to także idealne miejsce na wyeksponowany adres profilu firmy na Facebooku lub Instagramie, zachęcające do polubienia strony lub subskrypcji, a jak wiadomo social media są dziś najważniejszym kanałem komunikacji z docelowym odbiorcą towaru lub usług.

Coraz więcej firm ma w ofercie naklejki spersonalizowane, dzięki czemu można wykleić na szybie napis o dowolnej treści. W przestrzeni służbowej mogą to być hasła motywacyjne, a w recepcjach np. cytaty dostosowane do profilu działalności lub hasła reklamowe kojarzące się z daną marką. Jedno jest pewne – naklejki potrafią zdziałać cuda, a są tanie, łatwe w obsłudze i odporne na czynniki zewnętrzne. Jeśli więc myślisz o nowej aranżacji wnętrza lub chcesz zwrócić uwagę na konkretny przekaz, okno to trafiony wybór, by poeksperymentować. Tak dekoracja na pewno przykuje uwagę i zyska aprobatę otoczenia. A gdy pierwszy krok będziesz mieć za sobą, pomyśl o innych naklejkach: na ściany, drzwi, a nawet na rower. Nie ma wątpliwości, że się polubicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023