Lawenda

Lawenda Hidcote Blue Strain Eleven – jak dobrze hodować ją w ogrodzie i na balkonie

Opublikowano: 9 października 2022

Lawenda Hidcote Blue Strain Eleven to roślina pochodząca z Prowansji we Francji. Stosowana jest jako smakowita przyprawa do dań, między innymi z ryb, jednak u nas jest przede wszystkim rośliną hodowlaną. Możemy z powodzeniem hodować ją zarówno w ogrodach jak i na balkonach w naszych mieszkaniach w blokach. Doskonale odnajduje się w ziemi jak i w donicach. Jak zatem hodować ją, aby uzyskać piękne pachnące i urocze efekty?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • Lawenda Hidcote Blue Strain Eleven – jak ją hodować
  • Lawenda Hidcote Blue Strain Eleven – gdzie kupić nasiona lawendy

Lawendę wąskolistna z powodzeniem możemy uprawiać jako po prostu roślinę ozdobną. Jako roślinę, która będzie w naszym ogrodzie przyciągała pszczoły, ponieważ jest to doskonała roślina miododajna, a także jako roślinę do suszenia i wykorzystywania w ramach suszonych kwiatów w bardzo różny sposób – jako bukiety czy jako coś co odstrasza na przykład mole. Bo jak wiadomo zapach lawendy jest odstraszający dla tych szkodników. Możemy również wykonać z nich olejek eteryczny. Także suszone kwiaty lawendy możemy w taki sposób wykorzystywać w domowym zaciszu.

Lawenda wąskolistna Hidcote i kwiaty Lawendy – najważniejsze informacje

Piękne pastelowe kwiaty lawendy, a także szare liście to piękny widok na każdym balkonie i tarasie. Dodatkowo delikatny i piękny zapach sprzyja odpoczynkowi i relaksowi zarówno w ogrodzie jak i na tarasie. Wystarczy tylko delikatnie dotknąć płatków lawendy i już poczujemy ten piękny, cudowny zapach. Jak już wspominaliśmy lawendę możemy z powodzeniem hodować zarówno bezpośrednio w ziemi jak i w donicach na tarasie lub na balkonie. Jeśli chodzi o ogrody to z powodzeniem możemy kupić w sklepie internetowym lub sklepie stacjonarnym nasiona lawendy Hidcote Blue Strain Eleven lub młode rośliny i posadzić je w odpowiednim czasie, co pozwoli nam uzyskać piękne kwiaty już wiosną. Jeśli chodzi o tarasy i balkony, to możemy skorzystać z promocji i kupić nasiona lawendy i także wyhodować ją prosto z nasion. Jednak dla osób mniej doświadczonych ciekawym pomysłem może być wyhodowanie lawendy z roślin kupionych latem, które już lekko zaczynają przekwitać i posadzenie ich we własnym ogrodzie. Takie przekwitujące rośliny lawendy możemy kupić w sklepie ogrodniczym i posadzić na naszym balkonie. Będą służyły nam już kolejnej wiosny, kiedy ponownie zakwitną, dając fioletowe kwiaty, ponieważ Lawenda Hidcote Blue Strain Eleven to byliny wieloletnie.

Lawenda Hidcote Blue Strain Eleven jak ją hodować i nawozić?

Aby z powodzeniem hodować lawendę w naszym ogrodzie lub na tarasie powinniśmy zapewnić jej podłoże suche, stosunkowo ciepłe i najlepiej wapienne. Dodatkowo idealnie lawenda będzie hodować i wzrastać w miejscu nasłonecznionym. Choć jeśli nasz taras jest usytuowany w lekkim półcieniu, to lawenda również świetnie sobie tam poradzi. Lawendą wąskolistna nazywana też lawendą Hidcote Blue Strain Eleven i jest rośliną wieloletnią. Jeśli posadzimy ją z nasion będziemy mogli hodować ją przez kilka sezonów. Jeśli nie ma zimą siarczystych mrozów to z powodzeniem możemy pozostawić ją na balkonie lub tarasie. Jeśli jednak będzie stosunkowo zimno, a temperatura będzie spadać znacznie poniżej zera, należy lawendę schować w nieco cieplejsze miejsce, aby przezimowała do wiosny.

Lawenda Hidcote Blue Strain Eleven jest rośliną śródziemnomorską, więc bardzo lubią ciepło. Zimą możemy dołożyć do doniczki z lawendą lub na podłoże w naszym ogródku kamienie zwane otoczakami. Kamienie te zatrzymują ciepło, co pozwala ogrzać podłoże wokół lawendy i będzie sprzyjało jej wzrostowi, a także zimowaniu w okresie chłodów i śniegów. Sadząc lawendę na zwykłym balkonie, możemy wykorzystać typową doniczkę balkonową. Lawenda wyrośnie nam nawet w takiej doniczce, byleby miała odpowiednie podłoże. Wymaga oczywiście nasłonecznienia i odpowiedniego nawadniania, jednak nie jest konieczne specjalne nawożenie tej rośliny. Z powodzeniem będzie sobie rosła i cieszyła nasze oczy wiosną i latem, aż do przekwitnięcia, a potem przy odpowiednim przechowywaniu przezimuje do następnej wiosny. Powodzenia w hodowli lawendy wąskolistnej.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
Meble do salonu
Wybór mebli do salonu może być nie lada wyzwaniem. Mnogość r...
kominek elektryczny
Innowacyjne rozwiązania zdob...
kotły gazowe
Kotły gazowe są popularnymi urządzeniami do ogrzewania nie t...
meble
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...