SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku

Opublikowano: 4 listopada 2015

SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, którego organem założycielskim jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Podstawą naszej działalności jest realizacja świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego, nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz transportu sanitarnego, realizowanych na podstawie umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Edukacji najmłodszych

Mamy świadomość, jak ważna jest wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy, dlatego pomagamy edukować społeczeństwo w tym zakresie. Naszym priorytetem jest dotarcie do dzieci. Organizujemy nieodpłatne spotkania, których celem jest nauka udzielania pierwszej pomocy. Oferta skierowana jest do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy i stosowania jej w praktyce. Ratownicy medyczni opowiadają m.in., jak wygląda praca w pogotowiu ratunkowym, uczą, w jakich przypadkach i w jaki sposób należy wzywać karetkę, oraz jak wygląda rozmowa z dyspozytorem medycznym. Prezentowany jest profesjonalny sprzęt medyczny oraz ambulans wraz z wyposażeniem, ćwiczenia wykonywane są na fantomach.

Nasi instruktorzy uświadamiają dzieciom i młodzieży, że dzięki umiejętności udzielenia pierwszej pomocy można uratować komuś życie. Zajęcia te mają uwrażliwić młode pokolenie na potrzebę niesienia pomocy oraz nauczyć właściwego postępowania w sytuacji zagrożenia życia.

Zabezpieczanie imprez masowych

Oferujemy profesjonalne zabezpieczenie medyczne w zakresie: imprez masowych, koncertów, eventów sportowych i innych wydarzeń plenerowych. Świadczy je wykwalifikowana kadra medyczna, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprez.

Usługi szkoleniowe

Prowadzona przez nas działalność edukacyjna ma na celu pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych pracowników. Stworzyliśmy nowoczesną bazę dydaktyczno-szkoleniową, wyposażoną w profesjonalny sprzęt i urządzenia. Usługi szkoleniowe świadczymy również dla podmiotów i osób z zewnątrz.

Obsługa techniczne pojazdów

Posiadamy własną Stację Obsługi Pojazdów, gdzie dokonywane są naprawy i przeglądy ambulansów sanitarnych. Świadczymy usługi komercyjnie w zakresie badań technicznych oraz napraw pojazdów osobowych i dostawczych, a także serwisu klimatyzacji.

Transport sanitarny

Naszym pacjentom gwarantujemy bezpieczny i niezawodny transport sanitarny. Usługi w tym zakresie realizujemy na podstawie umów oraz zleceń innych podmiotów i osób prywatnych. Nasze ambulanse są nowoczesne i w pełni wyposażone.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści