MateBook X

Lekki i smukły laptop Huawei MateBook X już w Polsce

Opublikowano: 18 października 2020

Nowy, ultrasmukły i wyjątkowo lekki laptop Huawei MateBook X  zaprezentowany podczas globalnej premiery w połowie września – jest już dostępny w Polsce.  MateBook X wyróżnia się dotykowym ekranem FullView 3k i praktycznie niewidocznymi ramkami, a także wyjątkową lekkością – waży zaledwie 1 kg.

MateBook X jest dostępny w rekomendowanej cenie detalicznej 6499 zł,  regularna sprzedaż ruszy 26 października.

Huawei MateBook X – praca i rozrywka na najwyższym poziomie

Ultrasmukły i wyjątkowo lekki MateBook X wyposażony jest w dotykowy ekran 3K Infinite FullView o przekątnej 13 cali i rozdzielczości 3000 x 2000, który zapewnia najwyższe doznania wizualne. Gwarantuje to najwyższy, bo aż 100% wskaźnik odwzorowywania palety kolorów sRGB oraz praktycznie niewidoczne ramki wyświetlacza – ekran zajmuje aż 90% wewnętrznej powierzchni urządzenia. Wyświetlacz nowego MateBooka X jest dotykowy oraz zastosowano w nim innowacyjną funkcję obsługiwania gestów. Na przykład zrzut ekranu można wykonać w szybki sposób za pomocą ruchu trzech palców.

MateBook X

MateBook X wyróżnia się też bardzo smukłą i bardzo lekką obudową. Urządzenie waży zaledwie 1 kg, a szerokość obudowy laptopa w najszerszym miejscu wynosi jedynie 13,6 mm. MateBook X  wyposażono w touchpad, który jest o 26% większy w porównaniu z urządzeniami Huawei poprzedniej generacji, a cała jego powierzchnia rejestruje dotyk. Laptop został także wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę oraz system głośników składający się z dwóch głośników wysokotonowych i dwóch niskotonowych.

Urządzenie napędza procesor Intel Core 10-tej generacji, wspierany przez 16 GB pamięci operacyjnej, co zapewnia najwyższą wydajność podczas codziennej pracy. Pamięć wewnętrzna wynosi 512 GB. Huawei MateBook X to także pierwszy notebook obsługujący Wi-Fi 6, który oferuje trzykrotnie szybszy transfer danych.

Huawei MateBook X mieści baterię o pojemności 42 Wh i obsługuje technologię szybkiego ładowania 65 W – 30 minut ładowania pozwala na oglądanie filmów przez 4 godziny. Do laptopa dołączona jest kieszonkowa ładowarka 65 W, która obsługuje uniwersalny port USB-C. Można nią naładować również inne urządzenia wyposażone w ten port.

MateBook X umożliwia również szybsze łączenie się z innymi urządzeniami, dzięki wbudowanej w   touchpad funkcji Huawei Share. Użytkownik może jednocześnie sterować smartfonem i laptopem, prowadzić rozmowy wideo, a nawet edytować pliki zapisane na smartfonie bezpośrednio za pomocą komputera. System operacyjny preinstalowany na MateBook X to Windows 10 Home.

MateBook X będzie dostępny na polskim rynku w dwóch wariantach kolorystycznych: srebrnym i zielonym, przy czym wersja zielona pojawi się w sprzedaży po 25 października.

MateBook X

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Laptop Dla Dziecka
W dzisiejszej erze cyfrowej dostęp do komputera staje się co...
systemem ERP
Wśród rozwiązań informatycznych, jakie wdraża duża g...
Graj z Sercem
...
wizytówka Google
Z roku na rok coraz więcej konsumentów kupuje w siec...
HUAWEI P60 Pro
Nowy model jest kontynuacją wyjątkowo popularnej wśr...