Teatr Dramatyczny - Letni Przegląd 2018

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego w Warszawie

Opublikowano: 6 lipca 2018

Letni Przegląd to 25 tytułów i 44 przedstawienia na 3 scenach. Przegląd zaczął się 29 czerwca premierą „Ferdydurke” i potrwa do 29 lipca. Sprawdź co oferuje Teatr Dramatyczny.

Jak co roku, w lipcu na scenach Teatru Dramatycznego w Warszawie: Scenie im. Gustawa Holoubka, Scenie im. Haliny Mikołajskiej, Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Scenie Przodownik będzie można spędzić czas w doborowym towarzystwie gwiazd na licznych spektaklach, imprezach i kulturalnej rozrywce.

Repertuar jest bardzo zróżnicowany, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Historie mrożące krew w żyłach: „Sinobrody – nadzieja kobiet”, „Obrzydliwcy”, „Bez wyjścia”, czyli seryjni mordercy, niepoprawni kochankowie i inni grzesznicy. Romanse: o zakochaniu we własnej nauczycielce  – „Madame”, podrywaniu narzeczonej kolegi  – „Biedny ja, suka i jej nowy koleś”, romansowaniu z żonatym facetem – „Mężczyzna” i o miłości wbrew przeciwnościom losu  – „Sługa dwóch panów”.

Niedźwiedź, który służył w armii? Brzmi nieprawdopodobnie, ale zdarzyło się naprawdę, a historia ta stała się inspiracją spektaklu „Niedźwiedź Wojtek”. Podobnie jak historia księdza katolickiego, który dowiaduje się, że jako dziecko został uratowany z żydowskiego getta i wychowany przez polską rodzinę, na której bazuje spektakl „Historia Jakuba”. Te sztuki to dowód na to, że życie pisze najbardziej niezwykłe scenariusze.

Teatr pokaże również w ciągu jednego miesiąca wszystkie premiery sezonu: wspomniane: „Ferdydurke”, „Pijani”, „Sinobrody – nadzieja kobiet”, „Mężczyzna” oraz „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. Do kultowych spektakli pokazywanych podczas wakacyjnego przeglądu dołączą dzieła jednego z największych współczesnych rosyjskich dramaturgów – Iwana Wyrypajewa – m.in. „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie”. Większość przedstawień pokazywanych jest również z angielskimi napisami.

Wakacje to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości i poobcować ze sztuką, biorąc udział w spektaklach Letniego Przeglądu Teatru Dramatycznego.

Dla studentów w czwartki, a dla seniorów we wtorki przygotowano ofertę specjalną – bilety po 20 złotych. Bilety są dostępne na stronie: bilety.teatrdramatyczny.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Ciocia Tunia
Dawanie radości dzieciom oraz ich wdzięczność za to...
Festiwal Ludwiga van Beethovena
„Beethoven i filozofowie” – to motto 28. edycji Wiel...
Anna Dymna
Anna Dymna to totalny majstersztyk polskiego kina i...
Scena Relax
Najnowsze premierowe przedstawienie, "Kolejny wieczó...
komiksów Marvela 
Komiksy mają wielu zwolenników w każdej grupie wiekowej i...