Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 2019

Opublikowano: 2 lipca 2019

Wakacje to doskonały czas, by nadrobić zaległości teatralne. Większość placówek kulturalnych w lecie robi sobie urlop. Tradycyjnie przez cały lipiec na scenach Teatru Dramatycznego: Scenie im. Gustawa Holoubka, Scenie im. Haliny Mikołajskiej, Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Scenie Przodownik będzie można zobaczyć aż 34 tytuły. Zagranych będzie 61 spektakli, w tym 20 z angielskimi napisami.

Letni Przegląd to szansa, aby zobaczyć wszystkie premiery ostatniego sezonu. Można będzie też obejrzeć dawno niewystawiane spektakle. Repertuar bardzo szeroki – od klasyki dramatu, przez adaptacje wybitnej literatury, po komedie i Kabaret na Koniec Świata. Przegląd rozpocznie spektakl, który grany jest już 9 lat – „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka.

Ze spektaklami możemy odbyć podróże po całej Europie. Za wschodnią granicę przenieść się można z Antonim Czechowem i spektaklem „Kilka scen z życia”, z Płatonowem poznać „Rosyjski kontrakt”, a z Bułhakowem – „Mistrza i Małgorzatę”. Odwiedzić też można angielską prowincję, na której dzieje się wiele ciekawych rzeczy, ze spektaklami „Harper”, „Kobiety bez znaczenia” czy „Kinky Boots” – przedstawieniem z muzyką na żywo o przyjaźni, która potrafi zmienić świat. Do sztuki na podstawie scenariusza Tima Firtha i Geoffa Deana muzykę i słowa napisała znana amerykańska piosenkarka Cyndi Lauper.

Wybrać się można nawet za ocean, do Nowego Yorku lat 50., i zobaczyć „Widok z mostu.” Będzie można obejrzeć m.in. przedstawienia „Red”, o słynnym amerykańskim malarzu, które wraca na Scenę im. H. Mikołajskiej w nowej obsadzie. Rolę Kena, asystenta Marka Rothko, zagra Marcin Wojciechowski. Warto odwiedzić XVIII-wieczną Wenecję razem z Goldonim i „Sługą dwóch panów.” Ważną pozycją Przeglądu jest musical „Cabaret” ze słynnymi piosenkami „Money, Money” czy „Welcome to Berlin”, na podstawie którego powstał znany film z Lizą Minnelli w roli głównej.

Ciekawą pozycją jest majowa premiera spektaklu „Dzieci księży”, na podstawie książki reportażowej Marty Abramowicz. Warto obejrzeć „Sen nocy letniej” Williama Szekspira we współczesnej interpretacji węgierskiego reżysera Gabona Máté. W spektaklach występuje cała plejada aktorów teatru Dramatycznego, m.in. Agnieszka Warchulska, Adam Ferency, Małgorzata Niemirska, Zdzisław Wardejn i Halina Łabonarska.

Lipiec jest też czasem pożegnań ze spektaklami i ostatnią szansą na zobaczenie pięciu przedstawień. Po raz ostatni obejrzeć będzie można: „Rosyjski kontrakt” (5.07), „Harper” (7.07), „Plastiki” (19.07), „Sinobrodego – nadzieję kobiet” (21.07) oraz „Miarkę za miarkę” (28.07). Będą też czwartki dla seniorów, studenckie wtorki, specjalne pakiety wakacyjne i paszporty, w których zbierane pieczątki mogą przynieść nawet do 100 proc. rabatu na bilet w nowym sezonie. Repertuar jest bardzo zróżnicowany. Na pewno każdy znajdzie dla siebie interesujące przedstawienie w lipcowy wieczór.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Stanisław Lem
Wielcy tego świata muszą rozwiązać problem katastrof...
czerwone maki
W czwartkowy wieczór w warszawskim Multikinie Złote...
Jan Sabiniarz
16 marca 2024 r. w hotelu Aubrecht w Koprzywnicy mia...
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
17 marca  br. rozpoczął się 28. Wie...
Jerzy Hoffman
17 marca w reprezentacyjnych salach MCC Mazurkas w r...