Menu
aplikacje do randek

Liczba użytkowników aplikacji do randek i czatów wideo codziennie rośnie

Wiosna 2020 roku – to był przełomowy czas na całym świecie. Przede wszystkim z powodu wybuchu nowego koronawirusa COVID-19 i kwarantanny. Miliony ludzi zostały dosłownie zostali zamknięci w czterech ścianach, zmuszone do nauki, pracy i rozrywki w domu. Oczywiście wszystko to mocno odbiło się na statystykach randek internetowych.

Szczególną aktywnością w gromadzeniu danych statystycznych został Tinder. Tak więc, przedstawiciele firmy zauważyli, że im więcej schorzeń odnotowano w regionie, tym bardziej aktywna była publiczność aplikacji. Już w połowie marca liczba wysyłanych w Tinder wiadomości na terytorium USA wzrosła o 10-15%. We Włoszech i Hiszpanii, które bardziej zostały dotknięte epidemią koronawirusa, wzrost wyniósł ponad 25%. Jednocześnie sam czas trwania czatów również wzrósł średnio o 20-30%.

Zaistniał nie tylko wzrost aktywności już istniejącego audytorium, ale także wzrost liczby użytkowników nowych. Do zasobów dołączyły się kategorie osób, które wcześniej nawet nie rozważały takiej możliwości:

 • Ci, którzy nie mieli wystarczająco dużo czasu na randki online, a tym bardziej na żywo. A teraz mają.
 • Ci, którzy cały swój czas poświęcali karierze. Wielu pracoholików tymczasowo pozostało bez pracy lub ilość pracy znacznie się zmniejszyła. W związku z tym zyskali więcej swobody.
 • Ci, którzy w życiu są ekstrawertykami, ale stracili możliwość komunikowania się w prawdziwym świecie. Dla nich serwisy randkowe i czaty wideo zostały prawdziwym zbawieniem i miejscem do rozpryskiwania energii.

Wzrost aktywności użytkowników odnotowują prawie wszystkie popularne witryny randkowe i anonimowe czaty z kamerą internetową. Są jednak wśród nich tacy, którzy wiosną 2020 roku szczególnie szybko weszły do grona liderów. Porozmawiamy o nich.

Najpopularniejsze witryny i aplikacje randkowe na początku 2020 roku

 1.  Match.com. Bardzo popularna witryna w USA i 23 innych krajach na całym świecie. Działa od 1995 roku i zgromadziła wokół siebie liczną, wierną publiczność. Normalnie witrynę odwiedza ponad 35 milionów osób miesięcznie. A w związku z koronawirusem liczba ta bardzo wzrosła. Jedyną wadą, którą użytkownicy zauważają w recenzjach i opiniach jest ograniczona funkcjonalność w wersji darmowej. Aby odpowiadać na wiadomości, musisz wykupić płatną subskrypcję.
 2.  Tinder. Znana na całym świecie strona i aplikacja datingo’wa uruchomiona w 2012 roku. Aktywne audytorium Tinder’a liczy setki milionów ludzi i przez cały czas rośnie. W recenzjach wielu osób mówi o ciekawym formacie randkowym. Po prostu polub zdjęcie, a jeśli później Twoje sympatie z tą osobą będą wzajemne, Tinder zaproponuje rozpoczęcie komunikacji.
 3.  OkCupid. Popularny serwis randkowy wśród użytkowników z USA. Miesięcznie z witryny korzysta około 10 milionów osób. Najciekawszą cechą są algorytmy doboru par. U ich podstaw leży matematyka, a partnerzy są wybierani na podstawie pytań i odpowiedzi. Ciekawym jest to, iż system działa bardzo dokładnie, o czym świadczą recenzje i opinie użytkowników.
 4.  Badoo. Zasada pracy jest podobna trochę do Tinder’a, ale ma pewne swoje osobliwości. Witryna i aplikacja działają w ponad 190 krajach, a liczba zarejestrowanych użytkowników przekracza 250 milionów osób.
 5.  eHarmony. Ten datingo’wiec istnieje od roku 2000 i regularnie wspina się na pierwsze miejsca w różnych TOP’ach. Według twórcy strony, Neila Clarka Warrena, stałe aktywne audytorium eHarmony przekracza 50 milionów użytkowników. A 4% małżeństw w USA — to zasługa strony.

Wzrost popularności Omegle oraz innych czatów wideo w czasach pandemii

Ludzie na całym świecie mieli dużo czasu wolnego z powodu pandemii COVID-19 i kwarantanny. Czasami nawet zbyt dużo czasu. Jednak, nie wszyscy są gotowi wydać ten czas na serwisy randkowe. Po pierwsze, tutaj musisz zarejestrować się, wypełnić profil, wgrać zdjęcia. Nie każdy chce to robić. Po drugie, wiele funkcji są dostępne tylko w ramach subskrypcji płatnej. Po trzecie, nawet w najbardziej popularnych witrynach ogromna liczba nieprawdziwych.

Prawdziwym zbawieniem od nudy dla wielu zostały losowe czaty. Tutaj z reguły nie trzeba się rejestrować, wypełniać profilu, płacić za podstawowe funkcje itp. Wzrost popularności obserwowano we wszystkich dużych czatach wideo.

 1.  Omegle. Ta czat ruletka u była bardzo popularna przed pandemią, będąc pierwszą tego rodzaju. I nawet pomimo dość skromnej funkcjonalności, Omegle zajmuje pierwsze miejsca w TOP’ach we wszelkiego rodzaju anonimowych czatach wideo. A w online jest prawie zawsze ponad 20 tysięcy osób. Użytkownicy w opiniach zwracają uwagę na prostotę i wygodę witryny, ale jednocześnie mówią o braku wielu przydatnych funkcji, które mają konkurenci Omegle, takie jak https://omeglealternative.com/pl.
 2.  Chatroulette. Kiedyś był jednym z liderów wśród czatów z kamerą webową. Ale ze względu na słabą moderację strona szybko straciła publiczność. A jednak podczas pandemii zainteresowanie Chatroulette poważnie wzrosło. Być może to początek nowego startu czatu wideo.
 3.  Chatrandom. Bardziej funkcjonalny odpowiednik Omegle, oferujący kilka przydatnych funkcji: filtr płci, wyszukiwanie rozmówców według geolokalizacji i pokoje czatowe według zainteresowań dla wielu użytkowników. Dobry wybór, jeśli brakuje Ci funkcji w Omegle.

Czy po zakończeniu pandemii koronawirusa nastąpi spadek popularności anonimowych czatów wideo i serwisów randkowych? Trudno o tym mówić z całkowitą pewnością. W końcu nawet teraz, gdy wiele krajów łagodzi przepisy o kwarantannie, wciąż widać wzrost liczby użytkowników. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że randki internetowe nie są wcale środkiem wymuszonym, ale bardzo obiecującym zajęciem. Nie tylko dla tych, którzy chcą tylko umilić swój czas wolny, ale także dla tych, którzy naprawdę chcą znaleźć miłość swojego życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023