Lidia Kalita

Lidia Kalita z pokazem “Punk’s not dead”

Opublikowano: 30 listopada 2017

3 października 2017 w nowoczesnej zajezdni tramwajowej na warszawskich Młocinach odbył się pokaz Lidii Kality, na którym zgromadzona publiczność obejrzała propozycję projektantki na sezon jesień-zima 2017/18. Inspiracją do stworzenia kolekcji była fascynacja kulturą punków lat 70. i 80. XX wieku, która kochała kontrasty i nie znała kompromisów w wyrażaniu osobowości dzięki oryginalnym stylizacjom.

Propozycje projektantki (Lidia Kalita) uwzględniają formy dla prawdziwych buntowniczek. Od podartych jeansów i t-shirtów z hasłami po metalowe aplikacje przy welurowych sukniach. Na wybiegu pojawiły się m.in. tweedowe płaszcze, garnitury, gorsety, swetry oversize, parki z ekologicznym futrem, krótkie drapowane sukienki w kratę i powłóczyste tiulowe suknie z kapturami, nawiązujące do kultury motocyklowej.

Gorącą atmosferę pokazu orzeźwiała Cisowianka Perlage, która w tym roku nawiązała współpracę z Lidią Kalitą. Jej awangardowe puszki były idealnym uzupełnieniem grunge’owych i punkowych stylizacji modelek i gości.

Fot. AKPA

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Artyści dzieciom
Golina k/Jarocina to miejsce wyjątkowe, od...
Deni Cler
7 września br., w budynku...
Art In Culture
Art In Culture to multidyscyplinarne wydarzenie arty...
W minimalistycznej przestrzeni domu aukcyjnego DESA Unicum w...
Europejski Festiwal Smaku
Europejski Festiwal Smaku to jeden z największych ev...