Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Lotnicza brama Warmii i Mazur

Opublikowano: 31 stycznia 2024

Od 2016 r. położony w sercu regionu Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest oknem na świat dla mieszkańców północno-wschodniej Polski, a także lotniczą bramą ułatwiającą dostęp do Warmii i Mazur studentom, turystom, przedsiębiorcom i inwestorom. Lotnisko, zlokalizowane w Szymanach pod Szczytnem, oddalone jest od stolicy województwa − Olsztyna − o 55 km. Komfort podróży z i do Portu Lotniczego Olszyn-Mazury zapewniają bezpośrednie połączenia kolejowe między stacją Olsztyn Główny a terminalem pasażerskim oraz linie autobusowe łączące port z największymi miastami regionu. Pasażerowie przylatujący na Warmię i Mazury mogą też wypożyczyć auto na czas pobytu w Krainie Tysiąca Jezior.

Liczba pasażerów korzystających z warmińsko-mazurskiego lotnisko sukcesywnie wzrasta. Pomimo tymczasowego zahamowania związanego z ograniczeniami w ruchu lotniczymi nałożonymi na lotniska w Polsce i Europie w związku z pandemią Covid-19 ruch w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odbudowuje się. W ciągu 8 lat funkcjonowania lotniska skorzystało z niego już ponad 795 tysięcy pasażerów.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury posiada nowoczesną infrastrukturę lotniczą, gwarantującą kompleksową obsługę statków powietrznych. Poza regularnym ruchem pasażerskim na lotnisku odbywają się operacje lotnicze sektora General Aviation, m.in. loty szkoleniowe i biznesowe. Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym pasażerom, w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury stworzono kompleksową ofertę dedykowaną klientom biznesowym − GA Premium. Co ją wyróżnia? Dzięki specjalnym strefom wydzielonym pasażerowie przechodzą priorytetowy proces odprawy, a pod prywatny samolot mogą wjechać na własnym autem.

Ważnym i rozwijającym się obszarem działalności mazurskiego portu jest również obsługa operacji lotniczych typu CARGO, czyli transportu towarów i poczty. W sieci transportowej RFS (Road Feeder Service) Lotnisko Olsztyn-Mazury jest tzw. punktem wejścia do bezpiecznego łańcucha dostaw przesyłek lotniczych. Umożliwia to lokalnym producentom i eksporterom zainteresowanym wysyłką swoich produktów drogą lotniczą odprawienie i nadanie przesyłek CARGO w Szymanach. Te następnie kontynuują podróż̇ transportem drogowym i lotniczym do miejsca docelowego.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

W 2023 roku odprawiono ponad 309 ton przesyłek cargo.

Siatka połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w 2024 r. obejmuje m.in. całoroczne destynacje: Kraków, Londyn oraz Dortmund, a także wakacyjne loty czarterowe. Aktualne informacje o dostępnych kierunkach, rozkładzie lotów oraz ofercie usług lotniskowych można znaleźć na stronie internetowej Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury: www.mazuryairport.pl.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
InPost
Tworzenie prężnie działającego biznesu e-commerce to wyzwani...
Suwnice
...
EA Logistic
Firma logistyczna EA Logistic od ponad 10 lat utrzym...
wózek widłowy
Wózki do kompletacji to nieodzowny element pracy w m...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...