Menu
Luksusowe apartamenty

Luksusowe apartamenty w Polsce wciąż są tanie

Wysoki standard wykończenia wnętrza, widok oraz liczne udogodnienia – z roku na rok w ofertach deweloperów coraz częściej pojawiają się luksusowe apartamenty. Głównym powodem jest coraz większy popyt na takie nieruchomości. Nie powinno to specjalnie dziwić – w porównaniu z innymi europejskimi krajami w Polsce ceny tych nieruchomości są relatywnie niskie.

Ekskluzywne mieszkania głównie w Warszawie

Najwięcej apartamentów powstaje w Warszawie. To właśnie w stolicy Polski inwestorzy zainteresowani kupnem luksusowego mieszkania lub apartamentu znajdą najwięcej ofert. Można się o tym przekonać, przeglądając oferty dostępne na stronie https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/warszawa/ursus/. Jak podaje KPMG w raporcie stworzonym we współpracy z firmą Reas „Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce”, w latach 2009-2014 w stolicy oddano do użytku ponad 3 tysiące apartamentów.

Gdy mowa o nieruchomościach z segmentu premium, deweloperzy dzielą je na apartamenty standardowe i apartamenty luksusowe. Różnice między nimi są nieznaczne, ale dość istotne z punktu widzenia inwestora – przykładowo najdroższe apartamenty zawsze są położone w najlepszych dzielnicach, a inwestycja wyróżnia się zarówno zastosowanymi materiałami wykończeniowymi, jak i wysokim poziomem prywatności, który jest oferowany przyszłym mieszkańcom. Te inwestycje wyróżniają się także tym, że w ich ramach nabywcy mogą liczyć na liczne strefy rekreacyjne (siłownia, basen, kino) przeznaczone wyłącznie do ich dyspozycji.

Luksusowe apartamenty

Ceny luksusowych nieruchomości w Polsce

Ceny standardowych apartamentów w Polsce zaczynają się od 10 tys. za mkw. W Warszawie ceny są wyższe – wynoszą ok. 12 tys. zł za mkw. Więcej, bo nawet 18 tys. zł za mkw. muszą wyłożyć inwestorzy zainteresowani zakupem luksusowego apartamentu. Mimo wszystko ceny te są bardzo atrakcyjne, jeżeli wziąć pod uwagę kwoty, jakie muszą wydać inwestorzy kupujący nieruchomości położone na terenie stolic innych europejskich krajów.

Z raportu Deloitte wynika, że ceny luksusowych nieruchomości w Czechach zaczynają się od 6 tys. euro, czyli ok. 24 tys. zł za mkw. Jeszcze większymi kwotami muszą dysponować inwestorzy zainteresowani apartamentami położonymi w Londynie – w najlepszych lokalizacjach ceny takich nieruchomości dochodzą do 30 tys. euro za mkw. Taniej jest w Berlinie i Paryżu – odpowiednio od 10 do 20 tys. euro za mkw. i od 15 do 25 tys. euro za mkw. Rekordowe kwoty za nieruchomości z segmentu premium trzeba zapłacić w Monako – tam ceny przekraczają 80 tys. euro za mkw.

Polski rynek nieruchomości luksusowych będzie się rozwijał

Aktualnie polski rynek nieruchomości luksusowych jest dość skromny. Rosnące zainteresowanie inwestorów powoduje jednak, że ma on duży potencjał. Deweloperzy coraz chętnie aranżują ostatnią kondygnacje wznoszonych budynków z myślą o inwestorach zainteresowanych apartamentami. W ostatnich latach na mapie Polski, a dokładniej w ścisłym centrum Warszawy, pojawiło się też kilka inwestycji premium.

Luksusowe apartamenty

Według ekspertów polski rynek nieruchomości premium będzie się dalej rozwijał. Z jednej strony Warszawa jest doskonale usytuowana – można się z niej szybko dostać do innych europejskich stolic; z drugiej strony nie bez znaczenia są wspomniane, przystępne ceny. Ponieważ są one niższe niż w innych miastach Europy, to apartamentami w Polsce zainteresowani są też zagraniczni inwestorzy. W rezultacie deweloperzy, którzy otworzą się na ten segment nieruchomości, mogą jedynie zyskać – nie powinni mieć problemu ze sprzedażą oferowanych apartamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020