wykończenia wnętrz

Luksusowe wykończenia wnętrz z użyciem naturalnego kamienia

Opublikowano: 28 stycznia 2019

Dość powszechne jest przekonanie, że stworzenie eleganckiego wystroju musi pochłonąć ogromną ilość pieniędzy. Nie jest to jednak do końca prawda. Kilka elementów wykonanych z naturalnego kamienia może sprawić, że całość nabierze klasy i szyku. Do tego świetnie sprawdzą się piękne marmury, granity, trawertyny czy onyxy.

Starając się uzyskać efekt elegancko urządzonego mieszkania, łatwo popaść w przesadę. Współcześnie najmodniejsze są minimalistyczne wnętrza, ale nie oznacza to, że te muszą prezentować się skromnie. Umiejętne zastosowanie płytek lub płyt z kamienia, np. z marmuru, trawertynu, granitu czy onyxu, da efekt luksusowego wykończenia wnętrza, doda mu smaku, stylu i szyku.

Płytki z naturalnego kamienia

Płytki z naturalnego kamienia są luksusowym zamiennikiem zwykłych gresowych lub ceramicznych płytek. Jeśli całkowite pokrycie podłogi okazuje się zbyt dużym wydatkiem, ciekawym rozwiązaniem będzie użycie ich do wykonania ozdobnej aplikacji. Przepiękne, naturalne wzory i kolory mogą stać się częścią zachwycającej aranżacji – nawet, jeśli będą stanowiły jedynie niewielki element wykończeniowy. Będzie to nie tylko ciekawie się prezentować, ale w ten sposób uniknie się także wizualnego przesytu.

Płytki z naturalnego kamienia z powodzeniem mogą być także luksusowym wykończeniem elewacji. Bogactwo różnych faktur i kolorów umożliwia stworzenie wymarzonej aranżacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Wyposażenie z płyt naturalnego kamienia

Niezwykłego charakteru dodają także większe elementy wyposażenia wnętrza. Do ich wykonania używa się ciętych płyt kamienia – dociętych pod wymiar lub pozostawianych w oryginalnej, niepowtarzalnej formie.

Kominki nadają klimat każdemu wnętrzu. Jeśli ich obudowa dodatkowo zostanie wykonana z marmuru lub granitu, z pewnością zrobią na każdym duże wrażenie. Nie wymaga to użycia dużej ilości materiału, a od razu tego typu wykończenie nadaje niemalże królewskiego charakteru. Z pałacowym stylem nieodłącznie kojarzą się także marmurowe schody. Świetny efekt dadzą także ozdobne parapety czy blaty.

By jednak mieć pewność, że kupuje się materiały najwyższej jakości, należy pozyskiwać je jedynie ze sprawdzonych źródeł. Takim dystrybutorem jest np. https://rrgranity.pl/, który od ponad 20 lat sprowadza piękne okazy najlepszych kamieni z całego świata.

Naturalne kamienie w prosty sposób urozmaicają wystrój wnętrza i stanowią jego luksusowe wykończenie. Sprawiają, że wygląda znacznie szykowniej i strojniej. Jeśli więc zależy Ci na tym, by w dobrej cenie pięknie ozdobić swój dom, postaw na elementy wykonane z marmuru, granitu, trawertynu i innych kamieni naturalnych.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kinkiety zewnętrzne
Oświetlenie to bardzo istotny element w architekturze i aran...
panele ścienne 3D
Lamele to najmodniejszy dodatek aranżacyjny, z pomocą któreg...
Ekskluzywne prezenty
Ekskluzywne prezenty przeznaczone są dla osób ceniących sobi...
kruszarka szczękowa
Kruszarki szczękowe są chętnie wybierane przez firmy z branż...
Budowa hali produkcyjnej
Hala produkcyjna to obiekt wymagający stworzenia dobrze prze...