Menu
Pokaz Macieja Zienia - The Beatles

Maciej Zień – „The Beatles” – nowa kolekcja

W industrialnej przestrzeni obiektu Mińska 65 w Warszawie swoją najnowsza kolekcję, zatytułowaną „The Beatles”, zaprezentował Maciej Zień. Inspiracją projektanta był nie tylko kultowy zespół muzyczny, ale generalnie lata 60 i 70 XX w. z całym swoim kolorytem.

Plisy, koronki, pióra

W kolekcji dominowały sukienki – od krótkich, przez zwiewne o długości midi, po długie kreacje, wszystkie bardzo kobiece, mocno podkreślające figurę, w większości z mocno zaznaczoną talią. Wśród nich m.in. delikatne modele plisowane w odcieniach szarości i pudrowego różu, koronkowe arcydzieła pełne przezroczystości, ale również sukienki z bardzo błyszczących materiałów, silnie kojarzące się z wybraną przez Zienia epoką.

Pojawiły się również ciekawe garnitury smokingowe, a nawet dawno niewidziane na rynku modowym obcisłe spodnie-rybaczki czy nawiązujące do stylistyki lat 60–70 dzwony. A wśród nielicznych wzorów – liście monstery oraz wzór krokodylej skóry.

Kolorystyka i materiały

Maciej Zień postawił na stonowaną i ograniczoną kolorystykę – głównie czerń, szarość, zgaszony róż, czerwień. Wykorzystał szlachetne tkaniny, takie jak jedwab czy muślin, a także pióra oraz ręcznie naszywane aplikacje z koralików i kryształów Swarovskiego.
Podczas pokazu – w ramach niespodzianki –w roli modelek wystąpiły gwiazdy: Kasia Kowalska oraz Aneta Kręglicka, które zostały owacyjnie i ciepło przyjęte przez zgromadzoną licznie publiczność. Swoją obecnością uświetniły to wydarzenie wspierające projektanta gwiazdy, m.in.: Katarzyna Warnke, Omenaa Mensah, Wojciech Mazolewski.

Partnerem pokazu Macieja Zienia była, kolejny już raz, Cisowianka Perlage – marka stale towarzysząca modowej scenie i rodzimym projektantom.

__________________

Fot. Barański AKPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023