Techbud

Marian Cydzik – Uznanie buduje się ciężką pracą

Opublikowano: 6 lutego 2021

PW TECHBUD to marka znana i szanowana w branży. Daje to poczucie nadziei, że przetrwamy trudny gospodarczo okres, by za jakiś czas dalej prężnie działać i rozwijać się coraz mocniej – mówi Marian Cydzik, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Techbud Cydzik, Żuchowski Sp. z o.o.

Jak wspomina pan początki firmy? Co zadecydowało o takiej a nie innej specjalizacji?

Marian Cydzik Rozpoczęliśmy działalność w 2004 r., zatrudniając 5-osobową grupę pracowników. Nasze pierwsze zlecenia były więc niewielkie. Sam profil działalności jednak był mi bliski, bo z konstrukcjami stalowymi, pracą dla branży chemicznej i spożywczej byłem związany od początku mojej ścieżki zawodowej. Mimo to towarzyszyła nam pewna doza niepokoju związana z ryzykiem wejścia na rynek. Staraliśmy się od samego początku działać tak, aby inwestorzy doceniali naszą pracę i zaangażowanie. Wraz z upływem kolejnych miesięcy i lat firma się rozwijała, zwiększała zatrudnienie i zdobywała zaufanie wśród klientów.

Czy konkurencja w zakresie proponowanej przez państwa firmę oferty dla przemysłu jest duża?

Marian Cydzik – Konkurencja jest bardzo duża i z każdym rokiem rośnie. Obserwujemy to podczas przetargów i aukcji. Ich wygranie staje się coraz trudniejsze. Pociąga to za sobą konieczność ciągłego rozwoju i modernizacji firmy, tak aby pozostać konkurencyjnym. Staramy się wdrażać coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, szkolimy naszych pracowników, a przede wszystkim robimy wszystko, aby marka Techbud była postrzegana jako profesjonalny i godny zaufania partner w biznesie.

Marian Cydzik, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Techbud Cydzik, Żuchowski Sp. z o.o.

Marian Cydzik, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Techbud Cydzik, Żuchowski Sp. z o.o.

Co jest największym atutem marki Techbud, a w efekcie pozwala cieszyć się uznaniem i zaufaniem klientów?

Marian Cydzik – Uważam, że największym atutem naszej spółki jest profesjonalizm kadry i nasz nieustanny rozwój, do którego przywiązujemy dużą wagę. Nasi pracownicy sprawdzili się w praktyce przy wielu projektach realizowanych dla firm z całej Polski, niejednokrotnie udowadniając przy tym, że wiedza, kreatywność i zaangażowanie są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Nasza firma oferuje szeroki zakres prac montażowych nowych instalacji oraz remontów i modernizacji tych istniejących. Potrafimy pracować nawet w najtrudniejszych warunkach, a prowadzone przez nas działania nie powodują konieczności zamykania modernizowanych obiektów. Stawiamy na najnowsze technologie i cały czas poszerzamy zakres naszych kompetencji oraz modernizujemy posiadane zaplecze techniczne, aby dzięki temu jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów.

W ciągu ponad dekady działalności z powodzeniem obsługiwaliśmy renomowane przedsiębiorstwa, takie jak GZNF Fosfory, oddziały Krajowej Spółki Cukrowej, m.in. Cukrownie Kruszwica, Malbork, Nakło, Dobrzelin, Krasnystaw, Kluczewo, oddział Suedzucker Polska Cukrownia Strzyżów, CIECH Soda Polska Inowrocław, Luvena Luboń, OLPP, Michelin Polska Olsztyn, PCC Rokita Brzeg Dolny, Mondi Świecie, International Paper Kwidzyń, AB TECHNO Engineering Warszawa, Naftoserwis Warszawa, Siarkopol Gdańsk.

Jak rozumie pan właściwe zarządzanie firmą?

Marian Cydzik – Zarządzanie firmą wymaga nie tylko znajomości branży i przepisów prawnych obowiązujących w Polsce. Jest to zadanie znacznie bardziej wymagające, często generuje stres i napięcie wynikające z poczucia odpowiedzialności za swoich pracowników. Dobry szef to ktoś, kto potrafi skutecznie pokierować swoim zespołem na drodze do osiągnięcia celu. To człowiek, który wie, że odpowiednia motywacja jest kluczem do sukcesu, orientuje się, na co stać jego pracowników, i skutecznie inspiruje ich do działania. Staram się więc postępować tak, aby moi pracownicy czuli się doceniani, mieli szansę na rozwój oraz gwarancję stabilności zatrudnienia i swojej sytuacji finansowej.

Jakie zlecenia są najbardziej mile widziane i z jakich realizacji jest pan dotychczas najbardziej dumny?

Marian Cydzik – Najchętniej przyjmujemy zlecenia inwestycyjne, w których jesteśmy odpowiedzialni za całość prac – zarówno tych projektowych, jak i wykonawczych, a potem odbiorowych. Jednocześnie staramy się, aby nasze roboty bez względu na ich wielkość i zakres były wykonywane z najwyższą starannością.

Szczególne miejsce wśród zrealizowanych inwestycji zajmuje wykonana w 2018 r. budowa dwóch sztuk zbiorników do odkładu soku gęstego o pojemności V=30 000 m3 każdy wraz z budynkiem pompowni oraz instalacją odkładu soku z budynku fabryki. Prace te prowadzone były na terenie Cukrowni Kruszwica w Kruszwicy. Inwestycja ta była szczególna ze względu na bardzo obszerny zakres prac do wykonania, bardzo krótki termin na ich zrealizowanie oraz specyficzny zakres prac do wykonania, począwszy od wykonania kompletnej dokumentacji projektowej, aż po kompleksową realizację. Inwestycja wymagała od nas skoordynowania działań naszych podwykonawców z pracami wykonywanymi siłami własnymi. W ramach przedmiotowej budowy wykonane zostały m.in. dwa fundamenty pod zbiorniki wraz z palowaniem, dwa zbiorniki o średnicy 42 m i wysokości całkowitej 27 m, budynek pompowni oraz instalacja odkładu soku z fabryki, w tym 42 sztuki fundamentów pod estakadę. Wykonaliśmy i zamontowaliśmy także konstrukcję stalową słupów i przęseł nowej estakady oraz zamontowaliśmy rurociągi o średnicach od DN 25 do DN 300 o łącznej długości ok. 2 400 m.

Jak widzi pan przyszłość firmy, zwłaszcza w obecnych trudnych gospodarczo okolicznościach?

Marian Cydzik – To prawda, czasy są niepewne, dla wielu z nas, przedsiębiorców, często wręcz dramatyczne. Mam nadzieję, że uda nam się przetrwać ten trudny okres i utrzymać zatrudnienie na dotychczasowym poziomie. PW TECHBUD to marka znana i szanowana w branży. Daje to poczucie nadziei, że przetrwamy trudny gospodarczo okres, by za jakiś czas dalej prężnie działać i rozwijać się coraz mocniej.

Osiągnięcia i referencje na pewno są powodem do dumy dla właściciela firmy. A jak podchodzi pan do nagród, w tym statuetki od „Magazynu VIP”?

Marian Cydzik – Czuję się zawsze wyróżniony przez państwa magazyn. Każda nagroda jest dla nas motywacją do dalszych działań i rozwoju firmy. Jest bodźcem aktywizującym zarówno kadrę zarządzającą, jak i naszych monterów oraz spawaczy. Daje ona poczucie, że nasza praca i codzienny wysiłek przynoszą wymierne efekty dostrzegane przez innych.

Jakie są pana plany i marzenia w odniesieniu do firmy na obecnym etapie działalności?

Marian Cydzik – Chciałbym dalej prowadzić działalność w branży, którą znam i lubię.  Cenię sobie ludzi, których poznałem w ciągu tylu lat pracy. Mam nadzieję na dalszą współpracę z nimi. Chciałbym rozwijać firmę, tak abyśmy stawali się jeszcze bardziej nowoczesnym i konkurencyjnym partnerem dla naszych inwestorów.

Rozmawiała Marianna Szczepańska

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Csaba Gabnai
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...
Katarzyna Szulim
Nagroda Orła Polskiego Biznesu w kategorii Lider Reg...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Tomasz Balcerzak
Głównym wyznacznikiem rozwoju są ludzie: kompetentni...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...