Marka Śląskie. Śląski biznes uhonorowany

Opublikowano: 9 września 2016

3 września odbyła się Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, w której uczestniczyło ok. 500 osób. Już po raz 22. izba zaprosiła na to plenerowe spotkanie biznesowe, które od 5 lat jest współfinansowane przez Urząd Miasta Gliwice. Od 7 lat podczas gali rozstrzygany jest konkurs Marka-Śląskie, promujący region śląski

Galę oficjalnie rozpoczęli Kazimierz Karolczak, członek Zarządu Województwa Śląskiego, Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, oraz Wiktor Pawlik, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, który przywitał gości. Kilka słów do nich skierowali również metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Odznaczenia państwowe w imieniu prezydenta RP wręczył Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej odznaczony został Grzegorz Nowak. Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowano Jacek Gawrychowski, doceniając tym samym jego zasługi na rzecz ochrony zdrowia.

Nagrody jubileuszowej, VII edycji konkursu „Marka-Śląskie”, który jest współfinansowany ze środków województwa śląskiego, wręczyli Kazimierz Karolczak i Wiktor Pawlik. Spośród zgłoszonych wniosków kapituła konkursu wyłoniła nominowanych, nagrodzonych i wyróżnionych w wielu kategoriach.

Odznaczono także Ambasadorów Marki Śląskie oraz tych, którzy mają szczególne zasługi dla województwa śląskiego (przyznano im Odznaczenia Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego). Zwieńczeniem nagród były Honorowa Złota Odznaka Krajowej Izby Gospodarczej, Medal Izby oraz tytuł Honorowego Członka Izby.

Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach to nie tylko rozstrzygnięcie konkursu Marka-Śląskie czy spotkanie biznesowe, lecz także czas spędzony w miłym gronie oraz wiele atrakcji: występy Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”, koncert Kacpra Kuszewskiego z zespołem Leszcze, pokaz sztucznych ogni w wykonaniu „ARTES” Widowiska Pirotechniczne, show taneczne w wykonaniu Rafała Maseraka z partnerką Alesyą Surową, aukcja charytatywna „Wspieramy górnośląskie szkoły, przedszkola i żłobki”.

Fot. Grzegorz Słowiński, WeSAY Sp. z o.o.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *