Markowa odzież

Markowa odzież – jakość warta szczególnej pielęgnacji

Opublikowano: 10 września 2020

Szafa jest pełna, a my kupujemy kolejne ubrania. Znacie to? Zapewne każdy dobrze wie, o czym mowa, bo jak tu odmówić sobie kupna kolejnego ciuszka. O ile jednak z t-shirtem z sieciówki albo koszulą z wyprzedaży nie żal się rozstać, o tyle na markowej odzieży zależy nam szczególnie. Jeśli chcemy, by zagościła w naszej szafie na dobre, zadbajmy o nią należycie.

Z markową odzieżą zwykle jest jak z każdą inną inwestycją – im więcej płacimy, tym lepszą jakość otrzymujemy. W przypadku ubrań chodzi o dobry gatunkowo materiał bez sztucznych domieszek, wykonanie, a często sam projekt, który sprawia, że dana część garderoby dobrze leży i wygląda.

Przestrzegaj zaleceń producenta

Aby jak najdłużej cieszyć się markowymi ubraniami, o których wiemy, że są warte swej ceny, zadbajmy o nie w szczególny sposób. Podczas prania i prasowania przestrzegajmy zaleceń producenta, które mogą uratować nasze ulubione ubrania przed zniszczeniem. Pamiętajmy, że dobre gatunkowo materiały, choćby jedwab, wymagają specjalnego traktowania, za które odwdzięczą się nam zazdrosnymi spojrzeniami przechodniów.

Markową odzież pierzmy osobno. Nie warto ryzykować, że zafarbuje i straci oryginalny kolor. Niektóre ubrania warto prać na lewej stronie. Inne należy prać wyłącznie ręcznie, aby zachowały fason, fakturę i… rozmiar. Niezwykle ważna jest odpowiednia temperatura, zarówno wody, jak i  żelazka. Ubrania, które wymagają czyszczenia chemicznego, oddajmy do pralni. Nie ma sensu eksperymentować, gdy możemy oddać je w ręce fachowców.

Porady i triki na wagę złota

Jeśli nie jesteśmy pewni, jak odpowiednio zadbać o ubranie, którym chcemy się cieszyć jak najdłużej, skorzystajmy z dostępnej pomocy profesjonalistów. Cenne wskazówki można znaleźć na stronach niektórych producentów lub sklepów oferujących odzież klasy premium znanych i cenionych marek. Warto skorzystać np. z przydatnego poradnika dotyczącego pielęgnacji koszul. Nawet tak podstawowa część garderoby jak koszula może sprawiać problemy.

Niekiedy – wydawałoby się – oczywiste czynności, jak pranie czy prasowanie, mogą być wykonane lepiej, co przełoży się na wygląd odzieży. Bywa, że instrukcja na metce jest dla nas czarną magią – wtedy warto sięgnąć po wyjaśnienie niejasnych symboli, aby uniknąć błędu i nie żałować zniszczonego ubrania. Fachowe poradniki zawierają też pomocne triki, które nie wymagają wysiłku, a ułatwiają życie i poprawiają wygląd odzieży po praniu, przedłużając jej trwałość.

Zdarzają się również sytuacje, gdy załamujemy ręce, bo wydaje się, że dla ulubionej bluzki lub koszuli nie ma już ratunku. Zwłaszcza na urlopie lub w podróży  służbowej wskazówki dotyczące odplamiania czy prawidłowego pakowania, aby uniknąć zagnieceń, są na wagę złota.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
koszulka
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprawić, by ostatnie chwil...
Piżamy damskie Bohomoss
Od zawsze zmagamy się z dylematem: wygodnie czy stylowo? Czy...
Materac lateksowy
Wybór materaca to bardzo istotna decyzja. Prawidłowa...
koszule damskie
Koszule damskie to wszechstronne i eleganckie elementy garde...
Złote kolczyki próba 585 - Salon jubilerski Łodzińscy Kraków
Złoto to jeden z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych k...