Masaż tantryczny

Masaż tantryczny – najbardziej intymny z masaży

Opublikowano: 24 maja 2019

Życie w XXI wieku nie należy do najłatwiejszych. Ciągle gdzieś się spieszymy i biegniemy, jesteśmy narażeni na notoryczny stres i nie pozwalamy naszemu organizmowi nawet na chwilę odpoczynku, bojąc się, że zostaniemy wyparci przez tych, którzy mogą robić wszystko jeszcze szybciej i sprawniej. Efekt, jak można się domyślać, jest opłakany. Coraz więcej osób zaczyna cierpieć na nerwicę i depresję, a stan pozostałych również jest nie do pozazdroszczenia.

Jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie się i rozluźnienie swojego organizmu są masaże. Skorzystać możemy z setek rożnych jego typów i rodzajów, ale najciekawszym jest zdecydowanie masaż tantryczny, który zapewnia nam nie tylko rozluźnienie i głęboką relaksację, ale pozwoli również lepiej zrozumieć swoje ciało.

Czym jest masaż tantryczny?

Masaż tantryczny to specjalna technika, która skupia się nie tyle na samym ruchu rękami po ciele, ale głównie na przekazaniu uczucia prawdziwego odprężenia i relaksu. Niemal wszystko jest tu zależne od pacjenta. bo to od jego podejścia zależy powodzenie tego typu masażu. Jest to również technika pracy nad ciałem i umysłem, która pozwala na pełne wczucie się w to, co odbieramy przy użyciu wszystkich zmysłów.

Ideą masażu tantrycznego jest uwolnienie naszej wewnętrznej energii seksualnej, która uznawana jest za główną siłę napędzającą człowieka i podstawową energię życiową. Jeśli jest ona zablokowana, nie ma możliwości rozwoju, upośledzone jest także ogólne postrzeganie świata.

Masaż tantryczny pobudza wszystkie istotne punkty energetyczne na ciele człowieka, uwzględniając również te znajdujące się w miejscach intymnych. Z tego też powodu masaż tantryczny pozwala człowiekowi otworzyć się na ludzi i wymaga zaufania do drugiej osoby. Wykonany poprawnie, relaksuje organizm, uspokaja i zmniejsza fizyczny ból wywołany stresem i zmęczeniem. Dodatkową korzyścią tego masażu jest ogromna przyjemność, którą wywołuje, a także uczucie przypływu nowych energii witalnych.

Na czym polega masaż tantryczny?

Ciężko jednoznacznie zdefiniować podstawowe zasady masażu tantrycznego. Istnieje wiele technik i sposobów jego wykonywania. Do najbardziej popularnych należy schemat rozpoczynający się od obłożenia ciała osoby masowanej ciepłymi ręcznikami, przez które wykonuje się tzw. masaż wstępny pleców pośladków i kończyn. Dzięki takiemu podejściu skóra rozgrzewa się i przygotowuje do właściwego masażu. Następnie dochodzi do zdjęcia ręczników (w zależności od życzeń klienta, z całego ciała, bądź pozostawiając jeden przykrywający miejsca intymne) i przejścia do masażu właściwego, wykonywanego z użyciem olejków eterycznych. Bardzo często wykorzystuje się także dodatkowe przedmioty jak np. piórka, miękkie szczotki i inne tego typu akcesoria, pokój jest przyciemniony, palą się kadzidełka, a w tle leci relaksująca muzyka.

W trakcie masażu tantrycznego nie ma żadnych ograniczeń i jeśli klient nie wyrazi wcześniej sprzeciwu, masowane są wszystkie partie ciała, łącznie z tymi najbardziej intymnymi i delikatnymi. Nie są one jednak w żaden sposób wyróżniane, po prostu traktuje się je na równi z innymi częściami ciała, nawet tak często pomijanymi jak szyja i głowa. Masaż genitaliów może polegać zarówno na masażu wewnętrznym i zewnętrznym. Wszystko zależy od klienta i jego decyzji. Jeśli nie czuje się komfortowo z takim rozwiązaniem wystarczy tylko słowo, a strefy intymne zostaną pominięte. Pamiętajmy, że masaż ten ma zagwarantować rozluźnienie i relaks, a nie przynosić nam dodatkowy stres.

Kto powinien skorzystać z masażu tantrycznego?

Masaż tantryczny gwarantuje nam niezwykle intymne i osobiste doznania. Musimy więc mieć pełne zaufanie do masażysty, najlepiej jeśli będzie to nasz życiowy partner. Duże problemy mogą mieć natomiast osoby wstydzące się swojego ciała, gdyż specyfika tego masażu wymaga przebywania w pełnym negliżu. Każdy masaż powinien być poprzedzony szczerą i długą rozmową, w trakcie której dojdzie do pełnego poznania problemu i wyboru stylu masażu, a także do ustalenia nieprzekraczalnych granic.

Masaż tantryczny może być świetnym urozmaiceniem dla standardowego pożycia małżeńskiego. Pozwoli on na dokładniejsze poznanie swoich ciał przez małżonków, a także na pogłębienie relacji i zrelaksowania się przed aktem seksualnym.

Masaż tantryczny otworem na świat

Masowane ciało traktowane jest podmiotowo, jako miejsce, któremu trzeba zapewnić bezpieczeństwo i maksimum komfortu. Masaż tantryczny pozbawiony jest wulgarności, nie ma również żadnych podtekstów seksualnych. Dzięki temu dużo łatwiej jest otworzyć się na taki masaż i skorzystać z niego w pełni, otwierając się na świat.

Jeśli nie macie czasu na masaż to warto sprawdzić [ TOP 5 ] ranking mat masujących do samochodu – odrobina luksusu podczas pracy lub przejazdu samochodem.

Autor: Jakub Miśko

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
E-recepta
Papierowe recepty powoli przechodzą do historii. Obe...
Cascara
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieje zdrowsza al...