jak czyścić złoto

Masz złotą biżuterię? Dowiedz się jak o nią dbać

Opublikowano: 15 listopada 2022

Złoto to dla większości z nas symbol piękna, trwałości i elegancji. Nie zapominajmy, że jest to również kruszec – delikatny i podatny na uszkodzenia.  Jeśli posiadamy złotą biżuterię, zadbajmy o to, aby była przechowywana, czyszczona i noszona w odpowiedni sposób. Wówczas nasza obrączka ślubna, pierścionek zaręczynowy czy złote kolczyki zachowają swój blask przez długie lata.

Jak czyścić złoto?

Najlepiej jest jeśli czynności związane z czyszczeniem złota wykona dla nas i za nas doświadczony jubiler. Mogą Państwo wybrać się w tym celu do Atelier SUNDIAMORE w Józefowie. Tu istnieje możliwość wykonania całorocznego serwisu ulubionej biżuterii przez fachowców z odpowiednimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w branży.

Możemy również wykorzystać domowe sposoby na przywrócenie złotej biżuterii blasku. Pasta do zębów i szczoteczka wystarczą, pod warunkiem, że w biżuterii nie ma elementów wykonanych z miękkich kamieni, takich jak koral czy też opal. Pasta ma dobre właściwości czyszczące, a ponadto, w trakcie szczotkowania i wycierania bawełnianą lub flanelową tkaniną, biżuteria zostaje lekko wypolerowana.

Inną ważną kwestią jest to, jak uważnie obchodzimy się z naszą biżuterią na co dzień. Silne detergenty używane przy sprzątaniu nie będą wywierały korzystnego wpływu na jej stan. Podobnie jak przypadkowe przetarcia i zarysowania mechaniczne, do których może dość łatwo dojść. Jeśli zatem sprzątamy i wykonujemy inne prace, pamiętajmy o tym, aby zdjąć obrączkę, pierścionek czy bransoletkę.

Jak możemy wyczyścić biżuterię z kamieniami?

Właściwy sposób czyszczenia zależy od rodzaju kamienia będącego ozdobą naszej biżuterii. Jeśli mamy taką możliwość, skorzystajmy z pomocy specjalisty, którego znajdziemy w pracowni jubilerskiej. Jeśli jednak podejmiemy się czyszczenia biżuterii z kamieniem w domowym zaciszu pamiętajmy o kilku zasadach. Unikajmy silnych środków, takich jak chlor czy inne substancje żrące. Kamienie takie jak koral, bursztyn czy perły wyczyśćmy przy pomocy wody z mydłem i miękkiej szczoteczki do zębów. Gdy mamy twardsze oraz bardziej odporne kamienie, np. kwarce, beryle i korundy, możemy skorzystać z płynu do naczyń i sody oczyszczonej w niewielkich proporcjach. Tu również nie zawiedzie nas zwykła pasta do zębów i szczoteczka. Złoto powinniśmy zawsze wypłukać pod bieżącą wodą oraz delikatnie wytrzeć do sucha. W sklepach internetowych znajdziemy również gotowe produkty przeznaczone do czyszczenia wyrobów ze złota z dodatkiem kamieni szlachetnych.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Złote kolczyki próba 585 - Salon jubilerski Łodzińscy Kraków
Złoto to jeden z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych k...
bransoletka męska
Szukasz idealnego prezentu świątecznego dla niego? Bransolet...
Biżuteria
Sklep jubilerski Prestiż to to miejsce, w którym tradycja ju...
pierścionki ze stali chirurgicznej
Zastanawiasz się nad kupnem pierścionka wykonanego ze stali...
naszyjniki z perłami
Eleganckie Naszyjnik z perełką należą do tego rodzaju kobiec...