Menu
Maybach

Maybach 57S Coupe znanego piłkarza na sprzedaż

Oficjalnie Maybach 57S oferowany był jako limuzyna o standardowym oraz zwiększonym rozstawie osi. Firma Xenatec w porozumieniu z producentem wprowadziła jednak możliwość zbudowania niezwykle eleganckiego coupe. Ostatecznie zbudowano osiem egzemplarzy. Jeden z nich trafił niedawno na sprzedaż. Co ciekawe, jego dotychczasowym właścicielem był znany piłkarz, Kameruńczyk Samuel Eto’o.

Maybach 57S Coupe, czyli luksus w sportowym wydaniu

Maybach 57S Coupe to niezwykle rzadki grand tourer stworzony do dalekich podróży w niezwykle luksusowych warunkach. Zgodnie z pierwotnymi założeniami firma Xenatec miała wyprodukować sto sztuk pojazdu we współpracy z Daimlerem, właścicielem marki Maybach. Ostatecznie produkcja skończyła się na zaledwie ośmiu sztukach. Jedną z nich odebrał w dniu 18 czerwca 2010 roku kameruński napastnik Samuel Eto’o.

Stylistycznie coupe nawiązuje do limuzyny, jednakże zostało ono stworzone z myślą o osobach, które wolą prowadzić samodzielnie, niż być wożone przez szoferów. Pod maską pracuje wspaniały, sześciolitrowy silnik o dwunastu cylindrach i mocy 612 KM. Jednostka ta generuje aż 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co sprawia, że osiągi są więcej niż wystarczające. Wystarczy wspomnieć, że prędkość maksymalna pojazdu to elektronicznie ograniczone 250 km/h. Za zmianę przełożeń odpowiada pięciobiegowa skrzynia automatyczna.

Egzemplarz należący do Samuela Eto’o wyróżnia niezwykle elegancki czarny lakier oraz wnętrze wyłożone jasną skórą. Całość przedstawia się naprawdę imponująco. Na wyposażeniu pojazdu można znaleźć takie elementy jak na przykład klimatyzację, system audio Bose, nawigację satelitarną czy też telefon. Jak dotychczas auto pokonało zaledwie 13 509 km. Można je nabyć w Holandii za pośrednictwem salonu Gallery Aaldering. Cena to 795 tysięcy euro.

Samuel Eto’o – piłkarz z zamiłowaniem do drogich samochodów

Samuel Eto’o to jeden z najbardziej znanych kameruńskich piłkarzy w historii. W swojej karierze występował on między innymi w takich klubach jak Real Madryt, FC Barcelona, Inter Mediolan, Anży Machaczkała i Chelsea Londyn. W latach 2003, 2004, 2005, 2010 został wybrany najlepszym zawodnikiem roku w Afryce. Dał się on poznać nie tylko jako bramkostrzelny napastnik, ale również miłośnik drogich samochodów. W jego garażu oprócz Maybacha 57S Coupe można było znaleźć takie auta jak limitowany Aston Martin One-77 oraz swego czasu najszybszy samochód świata – Bugatti Veyron.

Muszę mieć w garażu kilka aut, bo wtedy czuję się swobodnie, nie mogę być ograniczony do jednego samochodu – powiedział niegdyś Eto’o.

Rzadkie samochody jako lokata kapitału

Już od dłuższego czasu rzadkie samochody są uznawane za dobrą lokatę kapitału. Szczególnie, jeżeli miały ciekawą historię czy też znanego właściciela. Nie inaczej będzie z pewnością w przypadku Maybacha Samuela Eto’o.

Również w Polsce rynek samochodów z potencjałem na klasyki rozwija się z roku na rok. Wiele osób, które dysponują nadwyżkami wolnej gotówki, poszukuje możliwości jej zainwestowania. W przypadku drogich samochodów w grę wchodzi jednak nie tylko inwestowanie. To również spełnianie swoich motoryzacyjnych marzeń, możliwość obcowania z dziełami sztuki użytkowej. Wiele z tych pojazdów tak naprawdę nie opuszcza swoich garaży, ewentualnie są one transportowane na różnego rodzaju imprezy, gdzie mogą podziwiać je zainteresowani.

AutoVIPek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021