Media Driving Cup

Opublikowano: 19 lipca 2016

W Klubie Sportowym Jagodne pod Siedlcami odbyły się IV Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi – Media Driving Cup. Pierwsze miejsce zajęła Monika Filipiuk-Obałek z miesięcznika „Weranda Country”, drugie nasz redakcyjny kolega Zenon Żyburtowicz, a trzecie Marcin Obałek z „Rolniczego Przeglądu Technicznego” i portalu Agropolska.pl.

Emocji nie brakowało. Dziennikarze dawali z siebie wszystko, by jak najszybciej i bez punktów karnych dotrzeć do mety. Ale w Jagodnem działo się znacznie więcej. Były pokazy rycerskie i kaskaderskie, amazonki prezentowały ujeżdżanie z najwyższej półki, psiaki startowały w „agility”, a młodzi jeźdźcy rywalizowali w konkursie Pony-Games.

z1Marek Siudym poprowadził trening skoków przez przeszkody, Karol Strasburger dzielił się doświadczeniami powożącego, a Jerzy Rubersz udowadniał, że nawet z niewychowanym koniem można w miarę szybko się dogadać. Na zakończenie imprezy najbardziej wytrwali widzowie wysłuchali koncertu Antoniego „Tolka” Murackiego – pieśniarza, poety, kompozytora, tłumacza.

Wielkie brawa po raz kolejny należą się gospodarzom mistrzostw Natalii i Ireneuszowi Kozłowskim za przygotowanie imprezy, jej znakomitą organizację, atmosferę, a przede wszystkim za popularyzację jeździectwa – dyscypliny wciąż u nas niszowej.

Fot. Zenon Żyburtowicz

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
VIP Cross - off-road gwiazd Mateusz Banasiuk
W sobotę 16 czerwca znane po...
Kolejna już edycja charytatywnego eventu „Zima mroźn...
Już po raz 18. w Klubie Jeździeckim „Lewada” odbyły...
...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...