Medora

MEDORA – wiosna w modzie medycznej

Opublikowano: 18 marca 2020

Na co dzień najbardziej inspiruje mnie moja niezaspokojona wielobarwnością intuicja – mówi Ewa Małgorzata Wiertelak, prezes firmy MEDORA, polskiego producenta uniformów dla lekarzy i stomatologów

 Jakie odcienie będą królować w MEDORA w najnowszej kolekcji medycznej ?

Ewa Małgorzata Wiertelak Nasza odzież medyczna zyskała zupełnie nowe walory. Odkąd zerwałam z ograniczeniami kanonów, które przez lata obowiązywały w ubiorze personelu placówek służby zdrowia, moje nowe spojrzenie na fartuch medyczny przemieniło klasyczny, pozbawiony wyrazu i w pełni zestandaryzowany biały uniform w strój, który może być stylowy. Dzięki temu personel medyczny nie jest już skazany na wybór tradycyjnie białej odzieży, ale ma szansę dobierać fartuchy, sukienki i bluzy medyczne zgodnie z aktualnymi trendami, swoimi upodobaniami, a nawet typem urody czy porą roku. Kolorowa odzież medyczna pozwala personelowi na więcej swobody i ekspresję, zmniejsza dystans w kontakcie z pacjentami, przełamuje ich stres związany z procedurami medycznymi. Kolorowy fartuch MEDORY może podkreślać przynależność lekarza lub pielęgniarki do konkretnej jednostki specjalistycznej. Odzież medyczna stała się wreszcie istotnym elementem wizerunkowym placówki leczniczej, dowodem na jej profesjonalizm w każdym calu i detalu.

Ewa Wiertelak

Widzimy, że fartuch medyczny naprawdę może być wyjątkowy. Co panią najbardziej inspiruje w trakcie projektowania?

Ewa Małgorzata Wiertelak – Mimo że oferta odzieży medycznej jest coraz bogatsza, nie wszystkim udaje się znaleźć idealny uniform. Na rynku nadal dominują klasyczne barwy: biały, zielony, niebieski. Próżno szukać u producentów wyszukanych wariantów kolorystycznych, a przecież choćby zieleń oferuje ogrom możliwości: zieleń szmaragdową, butelkową, turkus, morską zieleń, limonkę… Na tym tle wyjątkowo prezentuje się odzież naszej firmy, która w „kolorowaniu” i kreowaniu mody medycznej osiągnęła mistrzostwo. W nadchodzącej kolekcji pojawią się m.in.: głęboki lazur, purpura, śliwka, czekolada, butelkowa zieleń, a w zakresie dodatków zatriumfują: złoto, srebro i miedź. MEDORA jako jedyna firma w branży nie zapomina o medykach pracujących w miejscach, z których bieli nie da się wyeliminować. W naszych kolekcjach udowadniamy, że niekiedy wystarczy ozdobny suwak, gustowny haft czy wielobarwna lamówka, żeby biały kitel zyskał na oryginalności i atrakcyjności.

Jak wygląda odzież medyczna MEDORA w wersji premium?

Ewa Małgorzata Wiertelak – Nowością, która podbiła serca zwłaszcza damskiej części personelu, okazały się kryształy Swarovskiego. Błyszczące drobiny na zawsze odmieniły odzież medyczną – pokazały, że może być luksusowa, unikalna i najzwyczajniej piękna. Nie dziwi fakt, że kryształy w zestawieniu z czernią i bielą to aktualnie tzw. must have w branży stomatologicznej. Kolekcja premium marki MEDORA to wyjątkowa propozycja nie tylko dla placówek prestiżowych, lecz także dla wszystkich miłośników klasy, stylu i kunsztu. Szlachetne barwy: biel, czerń, szarość i granat w połączeniu z niesztampowym krojem, wysublimowanym doborem zdobień i finezyjnym wykończeniem wynoszą elegancję na jeszcze wyższy, dotąd niespotykany, poziom.

Od lutego br. z pani inicjatywy ruszyła kampania wizerunkowa MEDORY pod hasłem: „Terapia kolorem”. Które kolory grają kluczowa rolę w chromoterapii?

Ewa Małgorzata Wiertelak – Po raz pierwszy poza projektowaniem poczułam potrzebę edukacji z zakresu terapii kolorem. Jest to znana od lat forma terapii będąca dodatkowym wparciem podczas leczenia. Każda barwa wysyła inną częstotliwość drgań, które w różny sposób oddziałowują na określone zmysły człowieka. Dzięki temu np. kolor zielony uspakaja, a żółty napędza do pracy. Poczułam, że MEDORA jako marka oferująca kolorową odzież medyczną powinna też edukować otoczenie na temat pozytywnego wpływu barw na samopoczucie pacjenta.

Rozmawiała Katarzyna Dębicka

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
odzież dla pielęgniarek
Odzież ochronna medyczna to nie tylko uniform, ale także nie...
SMMASH
Wiele lat ćwiczeń, a wraz z nimi - litry potu wylanego na za...
Eleganckie koszule
Koszula w męskiej szafie jest jednym z filarów codziennych s...
odzież robocza
Wyposażenie pracowników w odpowiednią, wysokiej jakości odzi...
MEDORA
Sztuka, moda, odzież medyczna to wyjątkowy projekt k...