Medycyna estetyczna – Medycyna dobrego samopoczucia

Opublikowano: 12 kwietnia 2016

dr Barbara JerschinaW medycynie estetycznej w ostatnich latach nastąpił olbrzymi postęp, który zawdzięczamy nowym technologiom, rozwojowi nauki, coraz doskonalszej aparaturze, osiągnięciom firm farmaceutycznych i kosmetycznych. Wszystko po to, żeby sprostać marzeniom każdego człowieka o dobrym wyglądzie i wiecznej młodości.

Medycyna estetyczna jako ruch naukowy narodziła się we Francji w 1973 r., a jej twórcą jest francuski endokrynolog J.J. Legrand. Nazwano ją medycyną dobrego samopoczucia, dobrego wyglądu bez użycia skalpela. Nowocześni ludzie dbają o swój wygląd. Chcą jak najdłużej wyglądać młodo i nie rezygnować z aktywności. Każdy z nas marzy o zachowaniu wiecznej młodości. Współczesne życie wymaga, żeby dbać o swoje zdrowie i swoją skórę.

Medycyna poszukuje coraz to nowych i bardziej bezpiecznych rozwiązań, aby spełnić te oczekiwaniamówi dr Barbara Jerschina, internistka, lekarz medycyny estetycznej. – Proces starzenia się skóry i tkanki możemy powstrzymać na wiele sposobów. Program zabiegów należy dostosować indywidualnie, po szczegółowym wywiadzie i diagnozie skóry pacjenta. Nowoczesna aparatura, profesjonalne podejście do każdej osoby to sukces, który pozwala cofnąć czas o 10–15 lat. Najważniejsze jednak to holistyczne podejście do problemów każdego badanego.

Lifting bez skalpela

Zabiegi z użyciem aparatury najnowszej generacji oraz światowej klasy preparaty i kosmetyki pozwalają na spektakularną, bezpieczną i intensywną regenerację skóry. Gwarantują także trwałość i efektywność zabiegów. Medycyna estetyczna pozwala bez użycia skalpela „cofnąć czas”. Powstają coraz to nowe, doskonalsze przyrządy, które przywracają piękny, naturalny wygląd. Przełomowe osiągnięcie nowoczesnej medycyny estetycznej, które niezwykle szybko zyskuje na popularności, to Ultraformer III.

IMG_9236 To jedna z najefektywniejszych metod przeprowadzania liftingu bez skalpela, czyli ultradźwiękowe odmładzanie skórymówi dr Jerschina. – To nowoczesne urządzenie, emitujące fale ultradźwiękowe z wykorzystaniem technologii HIFU (High IntensityFocusedUltrasound – Wysokoenergetyczna Fala Ultradźwiękowa – przyp. red.). Początkowo ultradźwiękowy lifting wykonywany był przy użyciu technologii HIFU przede wszystkim w obrębie twarzy, dlatego też najczęściej metoda zalecana jest do ujędrniania szyi, czoła i policzków. Obecnie jednak technologia ta ma za sobą okres bardzo intensywnego rozwoju, dlatego może być stosowana do modelowania dowolnych części ciała. Najkorzystniejsze efekty daje wykorzystanie urządzenia Ultraformer III do liftingu twarzy, odmładzania dekoltu, ud, ramion, pośladków i brzucha, a także do ujędrniania skóry zwiotczałej po zbyt intensywnej kuracji odchudzającej lub ciąży. Zabieg ten – można powiedzieć – zmienił oblicze medycyny estetycznej, nie ma równego sobie w kwestii bezinwazyjnego liftingu. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

Naturalne piękno

Modny stał się naturalny, świeży wygląd. Nieruchome czoło, wielkie przerysowane usta, twarz maska wyglądają sztucznie. Zabiegi z użyciem aparatury najnowszej generacji pozwalają uniknąć takich rezultatów.

Kolejne osiągnięcia nauki w medycynie estetycznej to lasery – dodaje dr Jerschina. – Bardzo popularny jest laser VPL, używany do likwidacji przebarwień, rumienia, trądziku różowatego. Dużym uznaniem cieszy się też  depilacja laserowa, polegająca na trwałym usuwaniu owłosienia. I kolejny popularny zabieg – SilkPeel. Jest to połączenie mikrodermabrazji diamentowej oraz infuzji, czyli wtłoczenie w głąb skóry odpowiednio dobranego preparatu. Technologia DermalInfusion zapewnia jednoczesne kontrolowane złuszczenie naskórka oraz wprowadzenie dostosowanego do potrzeb skóry preparatu. Zabieg ten oczyszcza cerę, stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu oraz pobudza odnowę komórkową. Dzięki odpowiednim preparatom można również dogłębnie nawilżyć, rozjaśnić skórę oraz zredukować drobne zmarszczki. Wszystkie te zabiegi z użyciem najnowszej generacji aparatów są bezpieczne, a ich spektakularne efekty utrzymują się przez długi czas.

– Starzenie się skóry to proces nieunikniony, uwarunkowany postępującym wraz z wiekiem starzeniem się całego organizmupodsumowuje dr Jerschina. – Zmiany te zachodzą nie tylko pod wpływem mijającego czasu, lecz także wskutek działania różnego rodzaju czynników zewnętrznych.

Rozwój medycyny przeciwstarzeniowej daje nam w dużej mierze kompleksową poprawę jakości życia, możliwość odzyskania satysfakcji, przedłużenia pełnej aktywności zawodowej i osobistej. Ważne jest, żeby korzystać z całej gamy nowoczesnych zabiegów rozważnie, w oparciu o konsultacje z profesjonalnie przygotowanymi specjalistami. Tylko wtedy możemy bezpiecznie podkreślić nasze naturalne piękno.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
depilacja laserowa
W powietrzu czuć już wiosnę, co jest najlepszym dowodem na t...
Stymulatory tkankowe
Rynek medycyny estetycznej szturmem zdobywają preparaty okre...
Beata Drzazga
Mam to szczęście, że w pracy najlepiej się realizuję...
dr Jerschina - porady dla skóry
Zima to nieprzyjazna pora dla naszej twarzy, ciała i włosów....
walka z otyłością
Ponad 65 proc. mężczyzn i blisko połowa kobiet w Polsce ma n...