Klinika Optegra

Klinika Optegra – MEL 90

Opublikowano: 12 kwietnia 2017

Klinika Optegra od początku marca jako pierwsza w Polsce wykonuje zabiegi korekcji wzroku przy użyciu najnowocześniejszego na świecie lasera excimerowego MEL 90. Laser produkowany jest przez światowego lidera sprzętu okulistycznego – firmę Carl Zeiss Meditec. Laser umożliwia przeprowadzanie szerokiego zakresu zabiegów chirurgii refrakcyjnej w korekcji wad wzroku, zachowując przy tym najwyższy standard na świecie.

Jak działa laser MEL 90?

Laser MEL 90 jest wyposażony w system aktywnego śledzenia ruchów gałki ocznej. Wraz z doskonałym czasem reakcji zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i najwyższy poziom leczenia. Urządzenie charakteryzuje się również najmniejszą konsumpcją tkanki na jedną korygowaną dioptrię, w naturalny sposób oszczędzając tkankę rogówki.

MEL 90 jest najszybszym laserem na rynku: 1,3 sekundy przypada na 1 korygowaną dioptrię, a krótki czas zabiegu oznacza najwyższy komfort pacjenta. Atutem lasera jest też wspólna platforma z urządzeniem femtosekundowym VisuMax. Pozwala to na jeszcze krótszy czas operacji. Laser daje możliwość wytworzenia u pacjentów największej strefy optycznej, co oczywiście przekłada się na jakość widzenia po operacji.

Klinika Optegra w Szczecinie

Pierwszy w Polsce laser MEL 90 został zainstalowany w szczecińskim oddziale kliniki. Optegra planuje zainstalowanie sprzętu w swoich pozostałych oddziałach w kraju. W szczecińskiej klinice zabiegi Laserem MEL 90 przeprowadza dr Piotr Krzywicki, chirurg refrakcyjny, a zarazem kierownik medyczny Optegra, doskonały specjalista chorób oczu.

– Do końca 2017 roku planujemy otworzyć cztery kolejne kliniki w kraju: w Lublinie, Rzeszowie, Łodzi i Katowicach. MEL 90 to jeden z dziewięciu nowych laserów do korekcji wzroku, które zamówiliśmy dla klinik Optegra – informuje Jarosław Pawliński, prezes zarządu Optegra Polska.

Optegra jest międzynarodową siecią klinik chirurgii okulistycznej z oddziałami w pięciu krajach na świecie: Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach oraz w Polsce. Specjaliści z klinik Optegra w ciągu 20 lat wykonali ponad 200 tysięcy zabiegów chirurgii okulistycznej.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Katarzyna Skonieczna
Ferie już w trakcie, warunki do uprawiania sportów z...
Przyszedłem do firmy w momenci...