Mercedes Klasy S Coupé – limuzyna z wieloma zaletami

Opublikowano: 22 grudnia 2017

Nowy Mercedes Klasy S Coupé korzysta ze wszystkich innowacji wprowadzanych do limuzyny tego segmentu. Dotyczy to zarówno systemów wspomagających prowadzenie, jak i rozwiązań poprawiających komfort jazdy.

 Nowego Mercedes Klasy S Coupé wyposażono w silnik V8 oraz innowacyjne lampy tylnie w systemie OLED. Udoskonalona stylizacja podkreśla jeszcze bardziej sportowy charakter i zaawansowanie techniczne modelu. Samochód otrzymał nowy przedni zderzak z chromowanym dolnym spojlerem i szerokimi wlotami powietrza. Ponadto zastosowano w nim chromowane końcówki układu wydechowego i nowe osłony progów. Auto ma też innowacyjne tylnie lampy. Wykorzystują one diody organiczne OLED, w których struktura organiczna drukowana jest na szklanej płytce. Łącznie w tylnich lampach zastosowano 66 takich diod, które emitują jednakowe światło we wszystkich kierunkach, o różnej intensywności w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych.

Auto wyposażono w koła 10-ramienne AMG o średnicy 20 cali w kolorze tytanowym lub czarnym.

Wnętrze dostępne jest w trzech liniach wykończenia: lśniące drzewo orzechowe, drewno jesionowe w kolorze szarym i drzewo magnolii. Również tapicerka dostępna jest w trzech wersjach. Na tablicy rozdzielczej umieszczono dwa wyświetlacze wysokiej rozdzielczości i przekątnej 12,3 cala każdy. Zegary również znajdują się na panelu cyfrowym z możliwością wyboru stylizacji. Sterowniki dotykowe na kierownicy umożliwiają natomiast sterowanie całym systemem informacyjno-rozrywkowym bez konieczności odrywania rąk. Dodatkowo układy, takie jak: klimatyzacja, ogrzewanie foteli czy oświetlenie kabiny można obsługiwać za pomocą komend głosowych. Nowy Mercedes Klasy S Coupé rozumie ich nawet do 450.

Wyposażenie poprawiające komfort jazdy stanowią: klimatyzacja z rozpylaczem zapachów, fotele wyposażone w podgrzewacz, wentylację i funkcję masażu, podgrzewane podłokietniki oraz możliwość regulacji oświetlenia wnętrza przy pomocy diod o 64 odcieniach.

Najnowszy system informacyjno-rozrywkowy oferuje szybką nawigację 3D z topograficznymi mapami terenu. Zawiera on również realistyczne modele budynków i trójwymiarową rotację map. System informuje o: natężeniu ruchu, pogodzie, najbliższych stacjach paliw z podaniem aktualnych cen, a nawet o dostępnych miejscach parkingowych. Dzięki komunikacji bliskiego zasięgu możliwe jest użycie smartfonu jako kluczyka samochodowego. Nowy Mercedes Klasy S Coupé wyposażony jest również w system bezprzewodowego ładowania urządzeń o przekątnej ekrany do 15,2 cm.

W modelu wprowadzono wiele rozwiązań z zakresu jazdy autonomicznej. Należy do nich aktywna kontrola odległości i toru jazdy z uwzględnieniem dopasowania prędkości do najbliższych zakrętów i skrzyżowań. W tym celu system korzysta z map nawigacyjnych.

Nowy silnik V8 zużywa o 8 proc. paliwa mniej niż stosowany w poprzednich wersjach. Przy niskich obciążeniach 4 z 8 cylindrów zostają odłączone – ogranicza to straty w obiegu termodynamicznym i zwiększa efektywność. Moc nowej jednostki napędowej wynosi 469 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm.

Fot. Merdeces-Benz

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Mercedes-AMG GT
Mercedes-AMG GT 63 S E Performance 4-door Coupe to najmocnie...
Mercedes EQS SUV
Elektryfikacja Mercedesa nabiera coraz większego tempa. Opró...
używany samochód premium
Czy wiesz, że aż połowa wszystkich używanych samochodów dost...
Wypożyczalnie sportowych aut
Każdy miłośnik motoryzacji marzy, by choć raz przejechać się...
używany samochód
Ceny nowych samochodów z salonu systematycznie rosną. Dlateg...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...