Menu

Mercedes Klasy S Coupé – limuzyna z wieloma zaletami

Nowy Mercedes Klasy S Coupé korzysta ze wszystkich innowacji wprowadzanych do limuzyny tego segmentu. Dotyczy to zarówno systemów wspomagających prowadzenie, jak i rozwiązań poprawiających komfort jazdy.

 Nowego Mercedes Klasy S Coupé wyposażono w silnik V8 oraz innowacyjne lampy tylnie w systemie OLED. Udoskonalona stylizacja podkreśla jeszcze bardziej sportowy charakter i zaawansowanie techniczne modelu. Samochód otrzymał nowy przedni zderzak z chromowanym dolnym spojlerem i szerokimi wlotami powietrza. Ponadto zastosowano w nim chromowane końcówki układu wydechowego i nowe osłony progów. Auto ma też innowacyjne tylnie lampy. Wykorzystują one diody organiczne OLED, w których struktura organiczna drukowana jest na szklanej płytce. Łącznie w tylnich lampach zastosowano 66 takich diod, które emitują jednakowe światło we wszystkich kierunkach, o różnej intensywności w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych.

Auto wyposażono w koła 10-ramienne AMG o średnicy 20 cali w kolorze tytanowym lub czarnym.

Wnętrze dostępne jest w trzech liniach wykończenia: lśniące drzewo orzechowe, drewno jesionowe w kolorze szarym i drzewo magnolii. Również tapicerka dostępna jest w trzech wersjach. Na tablicy rozdzielczej umieszczono dwa wyświetlacze wysokiej rozdzielczości i przekątnej 12,3 cala każdy. Zegary również znajdują się na panelu cyfrowym z możliwością wyboru stylizacji. Sterowniki dotykowe na kierownicy umożliwiają natomiast sterowanie całym systemem informacyjno-rozrywkowym bez konieczności odrywania rąk. Dodatkowo układy, takie jak: klimatyzacja, ogrzewanie foteli czy oświetlenie kabiny można obsługiwać za pomocą komend głosowych. Nowy Mercedes Klasy S Coupé rozumie ich nawet do 450.

Wyposażenie poprawiające komfort jazdy stanowią: klimatyzacja z rozpylaczem zapachów, fotele wyposażone w podgrzewacz, wentylację i funkcję masażu, podgrzewane podłokietniki oraz możliwość regulacji oświetlenia wnętrza przy pomocy diod o 64 odcieniach.

Najnowszy system informacyjno-rozrywkowy oferuje szybką nawigację 3D z topograficznymi mapami terenu. Zawiera on również realistyczne modele budynków i trójwymiarową rotację map. System informuje o: natężeniu ruchu, pogodzie, najbliższych stacjach paliw z podaniem aktualnych cen, a nawet o dostępnych miejscach parkingowych. Dzięki komunikacji bliskiego zasięgu możliwe jest użycie smartfonu jako kluczyka samochodowego. Nowy Mercedes Klasy S Coupé wyposażony jest również w system bezprzewodowego ładowania urządzeń o przekątnej ekrany do 15,2 cm.

W modelu wprowadzono wiele rozwiązań z zakresu jazdy autonomicznej. Należy do nich aktywna kontrola odległości i toru jazdy z uwzględnieniem dopasowania prędkości do najbliższych zakrętów i skrzyżowań. W tym celu system korzysta z map nawigacyjnych.

Nowy silnik V8 zużywa o 8 proc. paliwa mniej niż stosowany w poprzednich wersjach. Przy niskich obciążeniach 4 z 8 cylindrów zostają odłączone – ogranicza to straty w obiegu termodynamicznym i zwiększa efektywność. Moc nowej jednostki napędowej wynosi 469 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm.

Fot. Merdeces-Benz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023