Mercedesem po Wiśle

Mercedesem po Wiśle – Classic Days w Płocku

Opublikowano: 24 maja 2024

Od 24 do 26 maja br. w Płocku odbędzie się kolejna, już 18. edycja Mercedesem po Wiśle Classic Days. To jedna z najbardziej cenionych i lubianych polskich imprez. Miłośnicy klasycznej motoryzacji, fani i posiadacze zabytkowych Mercedesów będą mieli okazję spotkać się na płockim rynku gdzie będą prezentowane  klasyczne i nowe Mercedesy. W programie wydarzenia jest także rejs po Wiśle.

Jak co roku, w ostatni weekend maja właściciele i fani klasycznych aut z gwiazdą spotkają się  w Płocku. Impreza plenerowa będzie otwarta dla szerokiej publiczności. Dla tych, którzy przyjadą do Płocka już w piątek, 24 maja, zaplanowano udział w wieczornym rejsie po Wiśle statkiem wycieczkowym M/S Marianna.  Ten punkt programu jest nawiązaniem do nazwy i zarazem motywem przewodnim  imprezy.

W sobotę, 25 maja, w godzinach od 14,00 do 17,00,  na płockim Starym Rynku odbędzie się  statyczna prezentacja Mercedesów. Tłem dla pięknych samochodów należących do klasycznej motoryzacji będzie  zabytkowy ratusz miejski i odrestaurowane kamienice. Tam też odbędzie się oficjalne otwarcie XVIII Mercedesem po Wiśle Classic Days 2024.

Mercedesem po Wiśle

Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie pokaz najnowszych modeli Mercedes-Benz, zorganizowany przez partnera imprezy, lokalnego dealera Mercedes-Benz Auto Forum. Zaprezentowane zostaną w pełni elektryczne modele Mercedes Benz: odnowione EQA oraz EQB, które mogą liczyć na dodatkowe wsparcie z programu Mój elektryk, a także luksusowe EQE oraz EQE SUV w wersji AMG. Nie zabraknie też najświeższej premiery Mercedesa: modelu CLE w wersji kabriolet. W sobotę, 25 bm., będzie można także obejrzeć pojazdy uczestników w ruchu, podczas przejazdu z siedziby Mercedes-Benz Auto Forum na Sary Rynek ulicami: Wyszogrodzką, Al. marszałka Józefa Piłsudzkiego, Al. Stanisława Jachowicza, ul. Bielską, ul. Zduńską i ul. Kazimierza Wielkiego.

Impreza plenerowa Mercedesem po Wiśle Classic Days na stałe wpisała się już do kalendarza wydarzeń entuzjastów motoryzacji oraz fanów, kolekcjonerów i właścicieli zabytkowych Mercedesów, a także mieszkańców Płocka. Jej niepowtarzalny klimat sprawia, że cieszy się szczególną sympatią i dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników jak i odwiedzających.  Uczestnicy poprzednich edycji chętnie powracają na kolejne edycje imprezy, a ich grono regularnie powiększa się.

Organizatorem i komandorem zlotu tradycyjnie jest Maciej Kulas, który co roku zaskakuje nowymi elementami harmonogramu. Honorowy patronat nad imprezą, podobnie jak w latach poprzednich, objął Prezydent Miasta Płock, Andrzej Nowakowski. Gospodarzem imprezy jest Miasto Płock.

Ewa Ploplis

Tagi: ,

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Mercedes-AMG GT
Mercedes-AMG GT 63 S E Performance 4-door Coupe to najmocnie...
Mercedes EQS SUV
Elektryfikacja Mercedesa nabiera coraz większego tempa. Opró...
używany samochód premium
Czy wiesz, że aż połowa wszystkich używanych samochodów dost...
Wypożyczalnie sportowych aut
Każdy miłośnik motoryzacji marzy, by choć raz przejechać się...