Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Opublikowano: 19 grudnia 2023

Robi się coraz cieplej. Wiosnę trzeba powitać świeżym i zdrowym wyglądem. Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej coraz częściej odwiedzają panowie. Minęły już czasy, kiedy pielęgnacja była zarezerwowana dla kobiet. We współczesnym świecie liczy się dobry wygląd, sprężysta sylwetka, modna fryzura – te atrybuty decydują o powodzeniu w pracy i życiu prywatnym.  Mężczyzna nie musi być piękny, ale powinien być zadbany i atrakcyjny. Zabiegi pielęgnacyjne dostosowane są specjalnie do skóry męskiej i dynamicznego tempa życia współczesnego mężczyzny.

Trzeba pamiętać, że męska skóra jest o 20% grubsza od kobiecej, a to za sprawą testosteronu. Posiada więcej kolagenu i elastyny, co odpowiada za jej jędrność i napięcie, dzięki czemu również wolniej się starzeje. Dobranie odpowiedniego zabiegu zależy od potrzeby skóry.

Męska skóra – najczęściej wybierane zabiegi

Mężczyźni często zaczynają poprawę wyglądu skóry po zimie od zamykania naczynek – mówi dr n. med. Agnieszka Zwolińska nie wstydzą się i nie boją się tych zabiegów, bo to nie tylko wygląd, ale i dbanie o zdrowie. Co prawda są bardziej wrażliwi na ból od pań, ale jak trzeba, znoszą go dzielnie. Panowie dość często wybierają również zabiegi z użyciem botoksu – to prawda, że drobne zmarszczki dodają uroku męskiej twarzy, ale tylko wtedy, kiedy skóra jest zadbana i świeża. Zmarszczki nie mogą być za głębokie, wtedy twarz wygląda na zmęczoną i smutną.

Zabiegi z botoksem na okolice oczu czy czoła szybko dają spektakularny efekt.  Opadające kąciki nadają twarzy srogiego wyrazu, który nie jest atutem w kontaktach biznesowych i tu też korzystamy z zabiegów z użyciem botoksu.  Toksyna botulinowa pomocna jest również przy nadmiernej potliwości, używa się jej dość często w przypadku pocących się rąk.

Poprawa wyglądu u mężczyzn polega na wykonywaniu zabiegów, które mają poprawić owal twarzy – dodaje dr Zwolińska. Niektórzy odważni panowie przychodzą, żeby poprawić wygląd ust, a także zlikwidować zajady, które trudno się leczy. Można pomyśleć o wypełnieniach kwasem hialuronowym ust, ale są to zbiegi, o których panowie myślą na samym końcu, tym bardziej, że boją się bólu. Z męską twarzą pracuje się jednak inaczej i dobiera się inne zabiegi. Panowie często poddają się zabiegom mezoterapii z użyciem koktajli witaminowych nie tylko na twarz, ale też na skórę głowy.

Zabiegi tego typu są bardzo skuteczne i bezpieczne. W czasie, kiedy jest mniej słońca, warto poddać się zabiegom z użyciem laserów. Zaawansowana technologia i zabiegi z użyciem aparatury najnowszej generacji przywracają skórze w bezpieczny sposób zdrowy wygląd. Lasery służą do fotoodmładzania, leczą przebarwienia, trądzik, rumień i wiele innych schorzeń.

Wszystkie zabiegi, które są rekomendowane dla kobiet, można stosować u panów, należy tylko dobrać odpowiednią technikę i stosowne do potrzeb preparaty. Tak, jak dbamy o zęby czy włosy, tak trzeba dbać o skórę, zarówno kobiecą jak i męską. Podstawą jest nawilżanie od wewnątrz, czyli picie dużej ilości wody, używanie na skórę dobrych, naturalnych kosmetyków i odwiedzanie gabinetów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej.

Na wiosnę, po zimowym zmęczeniu, warto przywrócić skórze blask i dobry wygląd, co wpłynie też pozytywnie na nasze samopoczucie. Nie zapomnijmy również o uśmiechu i dobrym humorze.

Anna Arwaniti


W artykule znajduje się link sponsorowany.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
depresja
Nawet 30% młodych ludzi myślało poważnie o próbie sa...
test oddechowy
SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół r...
Psycholog Online
W dzisiejszym zglobalizowany...
Żaneta Ściwiarska
Wszystko zaczęło się od moich prób naprawy samej sie...
bronzer do twarzy
Jeśli chcesz nadać swojej twarzy ekstra blasku i wymodelować...