Menu
Michael Kors

Michael Kors – zegarki dla gwiazd

„Szczęśliwi czasu nie mierzą” – podobno… Wśród wiodących marek zegarków światowej klasy znacznym zainteresowaniem cieszą się od dawna czasomierze słynnego projektanta Michaela Korsa, uznane przez takie sławy jak latynoska piękność Jennifer Lopez, czy urocza Alicia Keys, jak również aktorka Catherine Zeta-Jones.

Markę tę doceniła też jedna z pierwszych dam Stanów Zjednoczonych Michelle Obama. To wyjątkowa, odważna, a jednocześnie subtelna marka znana wśród najbardziej wymagających ludzi na całym świecie. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wyróżniają się niebanalnym wyglądem i wyjątkową funkcjonalnością. Dobra jakość sygnowana nazwiskiem projektanta w pełni charakteryzuje jego koncepcje.

Wiele zegarków Michaela Korsa posiada tzw. Chronograf umożliwiający dokładne pomiary czasu.

Rola manualnego stopera wygrywa ze zwykłym sekundnikiem możliwością uruchamiania i zatrzymywania pomiaru w każdej chwili kiedy chcemy dokonać odczytu. Czasomierze tej marki posiadają również inne dodatkowe funkcje, dostarczające poza pomiarem odcinków czasu również wielu cennych informacji.

Jedną z takich funkcji pełni Tachometr.

Jest to stała skala tachometryczna mająca formę podziałki umocowanej wokół tarczy zegarka lub naniesionej na pierścień otaczający kopertę. Inną ich zaletą jest pierścień obrotowy, umocowany na kopercie lub dookoła tarczy, służący do mierzenia prędkości, a także wskazania drugiej strefy czasowej, czy też mierzenia krótszych odcinków czasu.

Właściwa nazwa to luneta.

Dodatkową zaletą produktów Korsa jest odporne na zarysowania szkło mineralne, chroniące tarczę. Wykonane ze stali koperty oraz bransolety podkreślają elegancki design i są niezwykle trwałe na uszkodzenia.

Istotą jego projektów są szczegóły. Zegarki Korsa są niezawodne, a ich mechanizmy wykonane z niezwykła precyzją, zasilane bateriami. Nie używane nie zatrzymają się nawet po dłuższym czasie. To również wyróżnia je na tle innych marek.

Wielkim powodzeniem cieszą się linie zegarków proponowanych kobietom. Są tak różnorodne, że z łatwością można dobrać je do każdego stylu i stroju, dlatego spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających pań. Linie skierowane do mężczyzn charakteryzujące się chłodną kolorystyką, a swoim charakterem dodadzą charyzmy każdemu mężczyźnie ceniącemu indywidualność i bezpretensjonalność. Zegarki Michaela Korsa to przede wszystkim zegarki z klasą.

Michael Kors (właściwie Karl Anderson) urodził w 1959 roku w Long Island w Nowym Jorku. Nazwisko Kors otrzymał po swoim ojczymie, a sugestie matki wpłynęły również na jego decyzje o zmianie imienia. Karl Anderson zamienił się w Michaela Korsa, który nie wiedział jeszcze wtedy, że pewnego dnia osiągnie prawdziwy sukces. Dzisiaj wielokrotnie nagradzany widnieje na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Od dziecka zafascynowany modą poświęcił się najpierw projektowaniu strojów.

Obecnie miliarder jest inicjatorem akcji społecznej Watch Hunger Stop, która działa na rzecz walki z głodem na świecie. Część środków uzyskanych ze sprzedaży zegarków z linii opatrzonej nazwą akcji wspiera potrzebujących.

Aldona Rogulska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023