Menu
chilijskie wina TerraMater

Między Ziemią na Słońcem, czyli chilijskie wina TerraMater

Pierwsi osadnicy Chile byli przekonani, że źródłem wszelkiego istnienia jest przymierze pomiędzy Matką Ziemią a Słońcem. Mądrość z tej legendy czerpią winiarze z TerraMater. Chroniąc dobrodziejstwa chilijskiego regionu Maipo Valley, tworzą wina, o których smaku i aromacie trudno zapomnieć.

Jeżeli będziecie kiedyś w Chile, zapytajcie o posiadłość TerraMater. Mało kto nie będzie wiedzieć, gdzie Was pokierować. Tej średniej wielkości winnica jest jedną z najbardziej znanych w kraju. Została założona przez Włocha, który wyemigrował do Chile, aby zająć się swoim ukochanym zajęciem, czyli uprawą winorośli. Dziś winnica należy do jego trzech córek, które korzystając z potencjału jaki dają lekkie i żyzne gleby tego regionu, kontynuują tradycję zapoczątkowaną przez swojego ojca.

Wybitne, ale nie drogie

Potężne inwestycje, jakich siostry dokonały w winnicy TerraMater, dały im niesamowitą przewagę nad chilijskimi konkurentami. Dziś winnica proponuje wina dla wymagających, które jednocześnie są łatwe do picia i niedrogie. To wina, które nie bez powodu wygrywają międzynarodowe konkursy. Tworzone są z pasją, z wykorzystaniem innowacji technologicznych, ale i z zachowaniem wielkiego szacunku dla natury i dobrodziejstw regionu Maipo Valley.

Ziemia i Słońce

Maipo Valley to kwintesencja piękna natury. Dobroczynne słońce ogrzewa grona rosnące na winoroślach osadzonych na żyznych glebach. Dzięki temu połączeniu chilijskie wina TerraMater mają wyraźnie aromatyczny charakter i eleganckie taniny. Charakteryzuje je mocna struktura, niebywale długi finisz i duża intensywność o dobrze zbalansowanej kwasowości.

W Polsce wina TerraMater można zakupić w sklepie stacjonarnym i online Amazis.net quality food&drinks. Propozycje, które zasługują na uwagę to m.in. TerraMater Vineyard Reserve Chardonnay, TerraMater Vineyard Reserve Sauvignon Blanc, TerraMater Vineyard Reserve Cabernet – Carmenere oraz TerraMater Vineyard Reserve Zinfandel.

TerraMater Vineyard Reserve Chardonnay to świeże, bogate w owoc wino. W smaku można wyczuć owoce tropikalne, ananasa i marakuję. Przeplatają się one z nutami miodu i wanilii. Poza tym wino ma kremową teksturę z długim, przyjemnym zakończeniem.

TerraMater Vineyard Reserve Chardonnay

TerraMater Vineyard Reserve Chardonnay

TerraMater Vineyard Reserve Sauvignon Blanc tworzone jest ze ściśle wyselekcjonowanych winogron zbieranych z winorośli zasadzonych w 1994 roku. Jest nowoczesne, eleganckie, rześkie i wzbogacone aromatami trawy.

TerraMater Vineyard Reserve Sauvignon Blanc

TerraMater Vineyard Reserve Sauvignon Blanc

TerraMater Vineyard Reserve Cabernet – Carmenere tworzone jest ze ściśle wyselekcjonowanych winogron Cabernet Sauvignon zbieranych z winorośli zasadzonych w 1997 roku oraz winogron Carmenere zbieranych z winorośli zasadzonych w 1993 roku. 30% mieszanki jest starzona w dębowych beczkach przez 8 miesięcy. Wino ma smak ciemnych owoców, w tym śliwki i jagód.

TerraMater Vineyard Reserve Cabernet - Carmenere

TerraMater Vineyard Reserve Cabernet – Carmenere

TerraMater Vineyard Reserve Zinfandel jest tworzone ze ściśle wyselekcjonowanych winogron zbieranych z winorośli zasadzonych w 1995. 30% mieszanki jest starzona w dębowych beczkach przez 8 miesięcy. Ma piękny, czerwono-fioletowy kolor i atrakcyjny zapach z nutami śliwki, czerwonych jagód, kakao oraz dymu.

TerraMater Vineyard Reserve Zinfandel

TerraMater Vineyard Reserve Zinfandel

www.wina.amazis.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022