chilijskie wina TerraMater

Między Ziemią na Słońcem, czyli chilijskie wina TerraMater

Opublikowano: 11 września 2019

Pierwsi osadnicy Chile byli przekonani, że źródłem wszelkiego istnienia jest przymierze pomiędzy Matką Ziemią a Słońcem. Mądrość z tej legendy czerpią winiarze z TerraMater. Chroniąc dobrodziejstwa chilijskiego regionu Maipo Valley, tworzą wina, o których smaku i aromacie trudno zapomnieć.

Jeżeli będziecie kiedyś w Chile, zapytajcie o posiadłość TerraMater. Mało kto nie będzie wiedzieć, gdzie Was pokierować. Tej średniej wielkości winnica jest jedną z najbardziej znanych w kraju. Została założona przez Włocha, który wyemigrował do Chile, aby zająć się swoim ukochanym zajęciem, czyli uprawą winorośli. Dziś winnica należy do jego trzech córek, które korzystając z potencjału jaki dają lekkie i żyzne gleby tego regionu, kontynuują tradycję zapoczątkowaną przez swojego ojca.

Wybitne, ale nie drogie

Potężne inwestycje, jakich siostry dokonały w winnicy TerraMater, dały im niesamowitą przewagę nad chilijskimi konkurentami. Dziś winnica proponuje wina dla wymagających, które jednocześnie są łatwe do picia i niedrogie. To wina, które nie bez powodu wygrywają międzynarodowe konkursy. Tworzone są z pasją, z wykorzystaniem innowacji technologicznych, ale i z zachowaniem wielkiego szacunku dla natury i dobrodziejstw regionu Maipo Valley.

Ziemia i Słońce

Maipo Valley to kwintesencja piękna natury. Dobroczynne słońce ogrzewa grona rosnące na winoroślach osadzonych na żyznych glebach. Dzięki temu połączeniu chilijskie wina TerraMater mają wyraźnie aromatyczny charakter i eleganckie taniny. Charakteryzuje je mocna struktura, niebywale długi finisz i duża intensywność o dobrze zbalansowanej kwasowości.

W Polsce wina TerraMater można zakupić w sklepie stacjonarnym i online Amazis.net quality food&drinks. Propozycje, które zasługują na uwagę to m.in. TerraMater Vineyard Reserve Chardonnay, TerraMater Vineyard Reserve Sauvignon Blanc, TerraMater Vineyard Reserve Cabernet – Carmenere oraz TerraMater Vineyard Reserve Zinfandel.

TerraMater Vineyard Reserve Chardonnay to świeże, bogate w owoc wino. W smaku można wyczuć owoce tropikalne, ananasa i marakuję. Przeplatają się one z nutami miodu i wanilii. Poza tym wino ma kremową teksturę z długim, przyjemnym zakończeniem.

TerraMater Vineyard Reserve Chardonnay

TerraMater Vineyard Reserve Chardonnay

TerraMater Vineyard Reserve Sauvignon Blanc tworzone jest ze ściśle wyselekcjonowanych winogron zbieranych z winorośli zasadzonych w 1994 roku. Jest nowoczesne, eleganckie, rześkie i wzbogacone aromatami trawy.

TerraMater Vineyard Reserve Sauvignon Blanc

TerraMater Vineyard Reserve Sauvignon Blanc

TerraMater Vineyard Reserve Cabernet – Carmenere tworzone jest ze ściśle wyselekcjonowanych winogron Cabernet Sauvignon zbieranych z winorośli zasadzonych w 1997 roku oraz winogron Carmenere zbieranych z winorośli zasadzonych w 1993 roku. 30% mieszanki jest starzona w dębowych beczkach przez 8 miesięcy. Wino ma smak ciemnych owoców, w tym śliwki i jagód.

TerraMater Vineyard Reserve Cabernet - Carmenere

TerraMater Vineyard Reserve Cabernet – Carmenere

TerraMater Vineyard Reserve Zinfandel jest tworzone ze ściśle wyselekcjonowanych winogron zbieranych z winorośli zasadzonych w 1995. 30% mieszanki jest starzona w dębowych beczkach przez 8 miesięcy. Ma piękny, czerwono-fioletowy kolor i atrakcyjny zapach z nutami śliwki, czerwonych jagód, kakao oraz dymu.

TerraMater Vineyard Reserve Zinfandel

TerraMater Vineyard Reserve Zinfandel

www.wina.amazis.com

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
prezent dla mężczyzny
Wybór prezentu dla mężczyzny wcale nie jest tak trud...
Browar Mikołajki
Browar Mikołajki to nowy, prężnie działający browar,...
alkomat elektrochemiczny
Alkomat to bardzo przydatne urządzenie, które pozwoli Ci spr...
piknik
Organizujesz letnie przyjęcie dla koleżanek? Zastanawiasz si...
alkohol
Niezmiennie od wielu lat alkohole pojawiają się w wielu pols...