paczki do Anglii

Międzynarodowe paczki do Anglii — co warto wiedzieć?

Opublikowano: 24 marca 2020

Planujesz po raz pierwszy wysłać paczkę z Polski do Anglii? A może robisz to często, jednak masz wątpliwości co do niektórych wymogów prawnych? Poznaj zarówno podstawowe informacje o nadawaniu paczek do Anglii, jak i kwestii dotyczących obowiązujących ograniczeń.

Wielka Brytania jest jednym z najpopularniejszych krajów, do których Polacy wysyłają przesyłki. Wiąże się to z dużą liczbą osób, które pojechały tam do pracy tymczasowej albo przeprowadziły się na stałe. Rodzina i przyjaciele chętnie nadają paczki do UK, w których są prezenty, pamiątki, a nawet przedmioty codziennego użytku.

Jak najszybciej wysłać paczkę do Anglii?

Do wyboru są dwa podstawowe sposoby wysłania paczki z Polski do Anglii. Pierwszą opcją jest skorzystanie z usług Poczty Polskiej. Jest to bezpieczne rozwiązanie i wiąże się z przeciętnymi kosztami. Minusem jest konieczność odwiedzenia najbliższego oddziału poczty. Co więcej, ciężar pakunku nie może przekraczać 20 kg.

Drugą opcją jest kurier do Wielkiej Brytanii. Ten sposób przesyłania paczek do UK jest popularny ze względu na atrakcyjną cenę, wygodną formę nadania oraz krótki czas dostarczenia przesyłki. Serwisy takie jak www.euro-paka.pl pozwalają zminimalizować ilość formalności potrzebnych do wysyłki paczek do Anglii.

Inne zalety kuriera z PL do UK to:

 • możliwość wysyłki przesyłek o większych gabarytach (nawet do 50 kg),
 • niska cena,
 • system od drzwi do drzwi — po złożeniu zamówienia musisz tylko przekazać pakunek kurierowy, który przyjdzie do Twojego mieszkania. Następnie dostarczy go pod wskazany adres,
 • wygodna forma składania zamówień,
 • przesyłka w ciągu 3-4 dni roboczych,
 • możliwość śledzenia paczki.

Jak przygotować paczkę do Anglii do wysyłki?

Każdy kurier do Wielkiej Brytanii ma swoje wymogi dotyczące przygotowania paczki do szybkiej wysyłki. Dlatego warto zapoznać się z tymi rozporządzeniami wcześniej. Najważniejsze kryteria, na które trzeba zwrócić uwagę, to rozmiar, waga i kształt pakunku. Trzeba także zapoznać się z informacjami dotyczącymi listy przedmiotów zabronionych do wysyłki.

Przewoźnicy nie przyjmują:

 • żywych zwierząt i roślin,
 • alkoholu, tytoniu i wyrobów tytoniowych,
 • sprzętu wojskowego,
 • antyków i dzieł sztuki,
 • narkotyków i substancji psychoaktywnych.

Ważny jest również sposób zapakowania paczki do Anglii. Należy odpowiednio zabezpieczyć zawartość przed uszkodzeniem. Dzięki temu kurier z PL do UK weźmie na siebie odpowiedzialność za stan pakunku. Nieprawidłowo zaklejony karton czy zbyt duży luz w jego wnętrzu dyskwalifikują przesyłkę z możliwości otrzymania ubezpieczenia.

Nie zapomnij też o wyraźnym oznaczeniu adresata. Opisz paczkę w widocznym miejscu imieniem, nazwiskiem, adresem i telefonem kontaktowym. Dzięki temu będziesz miał pewność, że przesyłka dotrze we właściwe miejsce.

Ile kosztuje wysyłka paczki do UK?

Koszt wysyłki paczki z Polski do Anglii zależy od gabarytów i wagi przesyłki. Im większa i cięższa, tym cena będzie wyższa. Liczy się także zawartość — na niektóre przesyłki warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Jednak ostateczna cena zależy od indywidualnej wyceny firmy kurierskiej.

Przewoźnik bierze pod uwagę liczbę magazynów i sortowni, z których korzystają. Wpływ na cenę ma także środek transportu — droga lotnicza jest szybsza, ale droższa. W przypadku drogi samochodowej dostawa może trwać do 5 dni roboczych. Warto zatem porównać ze sobą wszystkie rozwiązania i wybrać najlepsze w danej sytuacji. To prostsze niż się wydaje, a chwila poszukiwań może sprawić, że opłata za wysyłkę stanie się znacznie niższa.


Dlaczego warto wprowadzić w swojej firmie tradycję wręczania zestawów świątecznych?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
dla branży transportowej
Strefa Q&A, czyli strefa pytań i odpowiedzi, to miejsce...
InPost
Tworzenie prężnie działającego biznesu e-commerce to wyzwani...
Suwnice
...
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Od 2016 r. położony w sercu regionu Port Lotniczy Ol...
EA Logistic
Firma logistyczna EA Logistic od ponad 10 lat utrzym...