Międzynarodowy Dzień Jogi

Międzynarodowy Dzień Jogi – obchody święta jogi w Warszawie

Opublikowano: 14 czerwca 2018

21 czerwca obchodzony jest na całym świecie (w ponad dwustu krajach) Międzynarodowy Dzień Jogi. W Warszawie świętować będziemy nieco wcześniej – w niedzielę 17 czerwca w Łazienkach Królewskich.

W zeszłym roku obchody tego święta w Warszawie przyciągnęły ok. 20 tys. osób, które ćwiczyły jogę i korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji w atmosferze rodzinnego pikniku. Podobnie obchodzony był Dzień Jogi w całej Polsce – w ponad 20 miastach zorganizowano sesje jogi, ciekawe wykłady i spotkania z nauczycielami.

Tegoroczny program zadowoli każdego uczestnika – będzie można wziąć udział zarówno w lekcjach różnych stylów jogi (Kudalinijoga, Ashtanga, Bikram joga), jak też w wykładach na temat jogi oraz zdrowego stylu życia. Swoją obecnością uświetnią obchody eksperci zajmujący się jogą i zdrowym żywieniem: Karolina i Maciej Szaciłło, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Kasia Bem oraz ambasadorki jogi – Edyta Herbuś, Natalia Przybysz, Agnieszka Cegielska, Małogrzata Pieczyńska, Paulina Holtz.

Atrakcje

Plakat Międzynarodowego Dnia Jogi

Każdy, niezależnie od wieku, płci czy kondycji, znajdzie podczas tego dnia aktywności dla siebie – dostosowane do różnorodnych potrzeb i możliwości. Podczas obchodów odbędą się pokazy kulinarne, tańca indyjskiego, Acro Yogi, koncerty, warsztaty malowania henną i zajęcia dla maluchów. W strefie kulinarnej będzie można znaleźć m.in.: stoiska z przysmakami kuchni indyjskiej, wegańskiej i wegetariańskiej, a w strefie wystawców: naturalne kosmetyki, ubrania, akcesoria do jogi, publikacje, a nawet meble.

Zachętą do wzięcia udziału w tym wydarzeniu mogą być słowa Agnieszki Cegielskiej. Joga jest dla mnie formą balsamu, wędrówki w głąb siebie i możliwości zadbania o ciało w sposób holistyczny. Dzięki niej mogę poczuć tak bardzo ważne tu i teraz, wyciszyć się i posłuchać nie tylko ciszy, ale wsłuchać się w siebie… Joga to oczyszczenie, spokój i niezwykła, piękna energia.

Joga to nie tylko styl życia. To również sposób na uwolnienie się od fizycznych i psychicznych ograniczeń oraz sposób na ciekawe, spełnione życie – jak mówi Adam Ramotowski, prezes Porozumienia Szkół Jogi: joga prowadzi do osiągnięcia stanu równowagi na wszystkich poziomach naszego istnienia.

Organizatorami Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).

  • Patronem  honorowym wydarzenia jest Ambasador Republiki Indii, Jego Ekscelencja Tsewang Namgyal
  • Partnerzy: Indian Association of Poland, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Media Connect
  • Sponsorzy: Yogi Tea, Qatar Airways, Indigo Decor, Buddha, FLEX Poland, Indorama Ventures, Weco-Travel, Belbin Polska, Bollywood, Rival Group, Green Parrot, DrukMax

17 czerwca 2018 r.

godz. 10:00-17:30

Łazienki Królewskie,

wejście od ul. Myśliwieckiej (vis-a-vis Ambasady Hiszpanii)

 

Magazyn VIP jest patronem medialnym tego wydarzenia. Zapraszamy serdecznie!

Międzynarodowy Dzień Jogi - mapka

Mapka eventu w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Lokal usługowy w centrum Warszawy
Lokal usługowy w warszawskim centrum to nie tylko przestrzeń...
dom jednorodzinny pod Warszawą
...
restauracja na randkę
Zastanawiasz się, gdzie zabrać swoją drugą połówkę na randkę...
Joga w Wierchomli
Po raz dziesiąty gospodarzem Joga Festiwalu. Górskie...
Wałek do jogi
...