Młyn papierniczy

Młyn papierniczy Zabytkiem Zadbanym

Opublikowano: 17 sierpnia 2019

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu Zabytek Zadbany znalazł się dusznicki młyn papierniczy, będący siedzibą Muzeum Papiernictwa

Sukces ten jest szczególnie ważny, gdyż dotyczy remontów i inwestycji realizowanych przez ostatnie lata. Znalazły one uznanie w oczach jury, w którym zasiadają najwybitniejsi specjaliści z zakresu ochrony zabytków. W uzasadnieniu decyzji komisja konkursowa zwróciła uwagę na prace konserwatorskie przeprowadzone z poszanowaniem wartości zabytkowych, uwzględniające strukturę budowlaną i oryginalne wyposażenie ciągu technologicznego papierni.

Młyn papierniczy

Podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, której gospodarzami byli Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, oraz prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek, dyplom w kategorii architektura i budownictwo drewniane z rąk wiceminister kultury i generalnego konserwatora zabytków Magdaleny Gawin odebrali dyrektor muzeum Maciej Szymczyk i wicedyrektor oraz koordynator prac przy zabytku Joanna Seredyńska.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Po lewej stronie drogi, na wysokości zielonej tablicy z nazw...
Mistrz Mowy Polskiej
W sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, w południ...
Gala Lodołamacze 2018
27 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się XIII...
Zaproszenie na Galę Akademii Dobrego Stylu
Przed nami kolejna jubileuszowa Gala Akademii Dobrego Stylu!...
Pałac Mała Wieś
Jeden z najlepiej zachowanych zabytków polskiego klasycyzmu...