Menu
Młyn papierniczy

Młyn papierniczy Zabytkiem Zadbanym

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu Zabytek Zadbany znalazł się dusznicki młyn papierniczy, będący siedzibą Muzeum Papiernictwa

Sukces ten jest szczególnie ważny, gdyż dotyczy remontów i inwestycji realizowanych przez ostatnie lata. Znalazły one uznanie w oczach jury, w którym zasiadają najwybitniejsi specjaliści z zakresu ochrony zabytków. W uzasadnieniu decyzji komisja konkursowa zwróciła uwagę na prace konserwatorskie przeprowadzone z poszanowaniem wartości zabytkowych, uwzględniające strukturę budowlaną i oryginalne wyposażenie ciągu technologicznego papierni.

Młyn papierniczy

Podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, której gospodarzami byli Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, oraz prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek, dyplom w kategorii architektura i budownictwo drewniane z rąk wiceminister kultury i generalnego konserwatora zabytków Magdaleny Gawin odebrali dyrektor muzeum Maciej Szymczyk i wicedyrektor oraz koordynator prac przy zabytku Joanna Seredyńska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023