Menu
obróbka CNC

Mocne i słabe strony obróbki CNC

obróbka CNC

Na pewno wiele osób zauważyło, ze konwencjonalne obrabiarki jak tokarki czy frezarki to maszyny z ręcznymi układami sterowania. Trzeba więc wszystko układać samodzielnie, bawić się pokrętłami, a praca przebiega z użyciem dźwigni i przycisków. Może to więc być dosyć żmudne.

W związku z tym by precyzyjnie i powtarzalnie uzyskiwać metalowe elementy, a także takie zrobione z drewna czy tworzyw sztucznych, efektywniej jest zastosować obróbkę typu CNC.

obróbka CNC

Razem ze specjalistami ze sklepu EBMiA.pl porównajmy najistotniejsze wady i zalety obórki CNC.

Największe zalety obróbki CNC

Możemy wykonywać bardzo precyzyjne elementy, które są nie do uzyskania z obróbką ręczną. Poza tym powtarzalność elementów jest wysoka, na podstawie projektu wspólnego, czyli minimalizowana jest liczba błędów. Oszczędzamy też materiał, zważysz na proces projektowy i technologiczny straty ulegają redukcji.

Prace przebiegają bardzo szybko – maszyny te są w stanie wykonywać elementy szybciej niż przy ręcznych pracach.

Warto zwrócić też uwagę, że krawędzie zyskują wysoką jakość, bez dodatkowej obróbki nastawionej na wykończenie.Można też obrabiać elementy na obrabiarkach, które mają kilka osi.

obróbka CNC

Co do minusów obróbki CNC

Na pewno przygotowanie projektu, z profesjonalnym oprogramowaniem CAD, którego przyswojenie może być czasochłonne. Poza tym, koszty są wyższe niż przy obróbce ręcznej no i możemy obrabiać tylko wybrane materiały. Tak naprawdę, ograniczeniem jest tu tez pole pracy obrabiarki, bo nie przeskoczymy granicy pod kątem tego zakresu.

Czyli obróbka CNC daje świetne rezultaty i jest chętnie stosowanym rozwiązaniem. Patrząc na różnorodne elementy, dzisiaj możemy znaleźć wiele firm, które kompleksowo świadczą usługi CNC. Można bez problemu znaleźć takie firmy w sieci, wystarczy użyć wyszukiwarki Google, by poznać oferowane rozwiązania w konkretnych miastach czy województwach.

obróbka CNC

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem EBMiA.pl oferujacy części i elementy do maszyn CNC – https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-c-287.html

obróbka CNC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021