Seszele

Modne egzotyczne kierunki: Seszele, Malediwy i Sri Lanka

Opublikowano: 21 kwietnia 2021

Dzięki łatwym do spełnienia przepisom wjazdowym w czasie pandemii Covid-19, destynacje na Oceanie Indyjskim tj. Seszele, Malediwy i Sri Lanka stały się obecnie jeszcze bardziej atrakcyjnymi miejscami na wakacje. O tym, dlaczego warto wybrać się właśnie tam i jakie warunki trzeba spełnić podróżując w czasie pandemii Covid-19 – opowiada Maciej Pyrka, country manager Emirates w Polsce.

Jakie są ułatwienia w podróżowaniu na Seszele, Malediwy i Sri Lankę? Jakie warunki trzeba spełnić, z powodu pandemii Covid-19, żeby wyjechać ?

Maciej Pyrka – Wymagania wjazdowe na Malediwy, Sri Lankę i Seszele sprawiają, że kierunki te cieszą się popularnością wśród podróżnych. Malediwy pozostają otwarte przez większość pandemii. Wymagania dotyczące podróży ograniczają się do testu PCR przed lotem i konieczności rezerwacji hotelu w zarejestrowanym ośrodku turystycznym. Sri Lanka ponownie została otwarta dla turystów 21 stycznia 2021 r. Kwarantanna nie jest konieczna, ale przed lotem, a także po przylocie należy wykonać test PCR. Warunkiem koniecznym do wydania wiz turystycznych jest potwierdzenie rezerwacji w hotelu z certyfikatem „Bezpieczny Poziom 1” na pierwsze 14 dni pobytu. Jeden test PCR COVID-19 zostanie przeprowadzony w dniu przybycia, a drugi test PCR po 10 dniach. Nie jest wymagana restrykcyjna kwarantanna. Seszele ponownie otworzyły swoje granice dla podróżnych z całego świata bez obowiązku szczepień lub kwarantanny od 25 marca br. Jednak wszyscy podróżni nadal będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu PCR wykonanego na 72 godziny przed odlotem. Przed podróżą zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://www.emirates.com/pl/polish/help/covid-19/. Znajdują się tam najnowsze wymagania i ograniczenia dotyczące podróżowania do kraju docelowego.

Linie lotnicze Emirates zwiększają liczbę lotów na Seszele, Malediwy i Sri Lankę. Czy w najbliższym czasie można spodziewać się otwarcia kolejnych kierunków?

Maciej Pyrka – Tak, aby sprostać wymaganiom rynku, zwiększyliśmy usługi do popularnych miejsc wakacyjnych na Malediwach, Seszelach i Kolombo. Obecnie, przez nasz hub w Dubaju, oferujemy 28 lotów tygodniowo na Malediwy, 7 lotów tygodniowo na Seszele i 6 lotów tygodniowo na Sri Lankę.

Dzięki nowemu, letniemu rozkładowi lotów podróżujący do miejsc położonych na Oceanie Indyjskim znacznie krócej oczekują na transfer po przylocie do Dubaju – dzięki temu podróże będą wygodniejsze.

Obecnie w ramach naszej siatki połączeń obsługujemy 90 miejsc docelowych przez Dubaj. Ściśle współpracujemy z władzami lokalnymi i międzynarodowymi, aby bezpiecznie i odpowiedzialnie przywracać nowe kierunki.

Seszele

Czy loty liniami Emirates do tak dalekich i egzotycznych miejsc jak Seszele, Malediwy i Sri Lanka są dedykowane tylko dla zamożnych? Jakie są ceny takich lotów w klasie ekonomicznej i wyższych?

Maciej Pyrka – Ceny są zależne od dynamiki rynku. Ma na to wpływ podaż i popyt. Nasze taryfy są konkurencyjne, biorąc pod uwagę zakres produktów i usług, wdrożonych środków ochrony zdrowia i bezpieczeństwa oraz elastyczności rezerwacji. Klienci wybierają Emirates właśnie ze względu na światowej klasy usługi, których można uświadczyć zarówno w powietrzu, jak i na ziemi.

Regularnie wprowadzamy specjalne ceny biletów do Dubaju i nie tylko, w tym do popularnych miejsc wakacyjnych, takich jak Malediwy. Obecnie można kupić bilet w klasie ekonomicznej do Kolombo już od 2807 zł, na Seszele od 3004 zł, a na Malediwy już od 3135 zł.

Linie Emirates wprowadziły więcej przestrzeni osobistej i prywatności podczas lotu w klasie ekonomicznej. Na czym to dokładnie polega?

Maciej Pyrka – Klienci Emirates podróżujący w klasie ekonomicznej mogą teraz cieszyć się jeszcze większą przestrzenią osobistą i prywatnością na pokładzie dzięki możliwości zakupu do trzech pustych sąsiednich miejsc.

Miejsca te będą oferowane wszystkim pasażerom klasy ekonomicznej posiadającym potwierdzoną rezerwację. Nie będą oni mogli wcześniej zarezerwować pustych miejsc, ponieważ są one zależne od dostępności. Puste miejsca będą oferowane do zakupu wyłącznie przy stanowisku odprawy na lotnisku przed odlotem, a ich koszt waha się od 200 AED do 600 AED tj. od ok 200 do 600 zł za jedno miejsce. W zależności od celu naszej podróży oraz miejsca zakupu  do ceny należy doliczyć obowiązujące podatki.

Rozmawiała Ewa Ploplis

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wyspy na ślub
Kto powiedział, że najważniejszy dzień w życiu macie...
Dubaj
Tętniący życiem, kosmopolityczny, oferujący piękne plaże, ws...
Malediwy
Wakacje na rajskich Malediwach to dla wielu osób ukoronowani...
Wakacje w Dubaju
Dubaj zachwyca nowoczesną architekturą, ult...
Szukając idealnego miejsca na wakacje zwykle ograniczamy się...