Monitoring GPS

Monitoring GPS – małe koszty duże możliwości

Opublikowano: 2 października 2019

Monitoring GPS to coraz bardziej popularne urządzenie stosowane w samochodach. Dzięki niemu szybko wiadomo, gdzie znajduje się pojazd i dzięki temu daje on wiele korzyści nie tylko właścicielom firm transportowych i tych dysponują flotą aut służbowych.

Przydaje się również właścicielom prywatnych aut. W obu przypadkach może zapobiec kradzieży samochodu lub pomóc w jego odnalezieniu. Miłośnikom jednośladów przydatny może okazać się lokalizator dla roweru. Tym bardziej, że taki sprzęt z wyższej półki potrafi kosztować tyle, co używany samochód.

Wiele przydatnych funkcji

Koszty zakupu tego typu urządzeń nie są dziś duże, a złodziej, który na aucie lub rowerze zauważy informację o tym, że wyposażony jest w śledzenie pojazdów może zrezygnować z kradzieży. Natomiast jeśli już do niej dojdzie, to na pewno zamontowana lokalizacja samochodu lub roweru przyczyni się do jego szybszego odzyskania.

Śledzenie pojazdów ma również wiele przydatnych funkcji dla właścicieli firm transportowych lub tych z dużą flotą aut służbowych. Choćby tę, że lokalizacja samochodów odbywa się obecnie w tak zwanym czasie rzeczywistym. Dzięki takiej możliwości wiadomo, czy kierowca na przykład nie oszukuje swojego pracodawcy, Czy znajduje się tam, gdzie został skierowany. Można również korygować jego plan pracy. Na przykład zmieniać miejsca załadunków lub zlecić pilne spotkanie z kontrahentem, który akurat potrzebuje pomocy.

Kontrola ze smartfona

Możliwość obserwacji trasy przejazdu auta samochodu przyda się również rodzicowi, który pożyczył samochód swemu dorastającemu synowi. Może sprawdzić, czy pojechał tam, gdzie deklarował oraz skontrolować, z jakimi szybkościami się poruszał. I to wszystko jest bardzo proste, ponieważ obecnie monitoring GPS jest dostępny na zwykłym smartfonie.

Firmom ułatwia on również rozliczanie czasu pracy kierowców i wpływa też na zwiększenie ich bezpieczeństwa. Gdy lokalizator samochodu pokazuje, że dzieje się z nim coś dziwnego, na przykład nagle zboczył z trasy lub wjechał do lasu, można szybko zareagować.

Oszczędności na paliwie i serwisie

Śledzenie pojazdów to także oszczędności w firmie. Dzięki niemu można dowiedzieć się, jaki styl jazdy preferuje kierowca. Jeżeli jest on agresywny, czyli szybkie przyspieszanie i nagłe hamowania, to na pewno nie przyczynia się to nie tylko do bezpieczeństwa na drodze, ale równie zwiększa spalanie paliwa, poza tym podzespoły aut szybciej się zużywają. A więc i koszty serwisów również są większe. Można starać się wówczas zmieniać nawyki prowadzących pojazdy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
InPost
Tworzenie prężnie działającego biznesu e-commerce to wyzwani...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
Suwnice
...
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Od 2016 r. położony w sercu regionu Port Lotniczy Ol...