Od kilku lat listopad jest miesiącem, w którym można okazać szczególną solidarność z panami, którzy zmagają się z rakiem męskich narządów płciowych. Z racji, że w wielu kręgach jest to temat tabu, śmiercią kończy się większa część wszystkich zachorowań, mimo że sam rak prostaty, czy rak jąder rokowania ma dobre. Dowiedz się, czym dokładnie jest Movember Polska i pokaż swoje wsparcie dla chorych na raka mężczyzn!
Coraz chętniej promowana w Polsce akcja przeciwko rakowi prostaty swój początek miała za granicą, a dokładniej w Australii. Stamtąd też pochodzi nazwa, czyli połączenie dwóch słów: Moustache, czyli wąsy oraz November, czyli listopad. W polskim tłumaczeniu jest to Wąsopad i takie znaczenie nie jest wcale przypadkowe. Na początku tego wieku, w 2003 roku Movember był jedynie malutką akcją w kręgu grupy znajomych sobie mężczyzn. Zapuścili oni wąsy i zorganizowali niewielką zbiórkę. Cztery lata później ta maleńka inicjatywa przerodziła się w wielką kampanię znaną na całym świecie. Od 2014 roku stała się powszechna także w Polsce.
Wśród profilaktyki raka piersi u kobiet, którego umieralność znacznie spadła, odkąd prowadzone są skuteczne kampanie, symbolem jest różowa wstążka. U mężczyzn odpowiednikiem świadomości i przypomnienia, że należy się regularnie badać, są właśnie wąsy. Dzisiaj nie nosi ich się zbyt często, chyba że w połączeniu z gustowną brodą. Tak więc wąsy są idealnym narzędziem, które przyciągnie uwagę i skłoni innych do dyskusji. Zapuszczając wąsa, prowokujesz przyjaciół do pytania o zmianę stylu, a to z kolei prowadzi do poruszenia tematu raka w coraz szerszych kręgach. Walcząc z tabu, walczysz z rakiem, ponieważ mężczyźni w końcu zaczną się badać. Przypominamy, że to właśnie wykrycie nowotworu na wczesnym etapie daje maksymalne szanse na całkowite wyzdrowienie!
Wbrew pozorom Movember 2019 w Polsce to nie tylko zapuszczanie wąsów na rzecz dyskusji. Listopad to czas darmowych badań na rzecz profilaktyki raka jąder i prostaty. Duże kampanie będą prowadzone w największych miastach w Polsce, ale mieszkańcy małych miast również mają szansę na darmowe badania. Po prostu zamiast eventu w centrum handlowym mogą skorzystać z refundowanych badań w przychodniach zdrowotnych w swojej okolicy.
Kampania promowana jest również przez znane twarze, celebryci oraz męska drużyna siatkarska. Przypominają, że rak prostaty to nie wstyd i że koniecznie trzeba dbać o swoje zdrowie. Movember zatacza coraz szersze kręgi w Polsce, dlatego mamy nadzieję, że mężczyźni w Polsce zadbają o regularne badania na rzecz swojego zdrowia! Profilaktyka jest ważna. I Ty możesz wspierać kampanię, niekoniecznie zapuszczając wąsy, ale mówiąc otwarcie o prewencji zdrowotnej. Promuj profilaktykę raka w swoim domu i miejscu pracy, mówiąc głośno o tym, co ważne. Organizowane są również specjalne zbiórki na rzecz kampanii. Szczegółów na temat akcji we wszystkich miastach w Polsce możesz dowiedzieć się ze strony organizatorów Movember w Polsce.
Niewiele się o tym mówi, ale również dobre życie seksualne sprzyja odpowiedniej pracy gruczołu prostaty. Regularne współżycie sprawia, że prostata pracuje prawidłowo i pozostaje w dobrej formie, podobnie, jak trening mięśni wpływa na ich siłę i wielkość. Prostatę można również skutecznie stymulować za pomocą specjalnego masażera prostaty. Co więcej, masaż prostaty staje się u nas coraz popularniejszą praktyką z racji na dużą przyjemność, którą daje.
Sposobów, by chronić się przed nowotworem prostaty i jąder jest wiele. Najważniejszym z nich jest jednak profilaktyka. Żadne domowe sposoby nie pozwolą w 100% ochronić Cię przed rakiem. Ani zdrowie odżywianie, ani zdrowy styl życia, chociaż z pewnością będą miały korzystny wpływ w procesie zdrowienia.
Dodaj komentarz