Monitoring przez internet

Czy można monitorować dom przez internet

Opublikowano: 30 grudnia 2016

System monitoringu internetowego można zainstalować samodzielnie, bez zatrudniania firm ochroniarskich i ponoszenia stałych miesięcznych kosztów. Wystarczy zakupić kamerę IP, skonfigurować jej ustawienia i udostępnić obraz w sieci. Nagrania można oglądać z każdego miejsca na świecie

Monitoring domu z komputera, tabletu lub smartfona

Monitoring przez internet to przede wszystkim zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą. Zainstalowanie kamer ma jednak wiele innych praktycznych funkcji: pozwala na przykład kontrolować opiekunkę do dziecka, sprawdzić, czy żelazko jest wyłączone i obserwować, co robią zwierzęta pod nieobecność domowników. Systemem zdalnego monitoringu można zarządzać na odległość – za pomocą komputera, tabletu, a nawet smartfona. Nie trzeba w tym celu zatrudniać firmy ochroniarskiej świadczącej tego typu usługi. Monitoring internetowy można skonfigurować samodzielnie. Niezbędne akcesoria są dostępne w specjalistycznych sklepach internetowych, na przykład w iVolta.

Monitoring przez internet: jakie sprzęty kupić?

Do stworzenia własnego systemu zdalnego monitoringu potrzebne są:

  • Kamera IP (kamera sieciowa) – urządzenie, które rejestruje obraz na żywo i przesyła go za pośrednictwem sieci internetowej. Kamery IP są produkowane w wersjach zewnętrznych i wewnętrznych. Do monitorowania terenu przed domem należy wybrać sprzęt odporny na działanie niskich temperatur i opadów atmosferycznych. Na rynku dostępne są też kamery z podczerwienią, które umożliwiają podgląd obrazu nocą.
  • Router i łącze internetowe z zewnętrznym adresem IP – przy instalowaniu monitoringu należy przekierować porty na routerze i udostępnić adres kamery.

Niektóre modele kamer są sprzedawane w komplecie z aplikacjami mobilnymi. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia instalację monitoringu bez skomplikowanej, manualnej konfiguracji sieciowej systemu. Kamery zostają automatycznie wyszukane w sieci LAN i przypisane do odpowiedniego adresu IP. Jedyny wymóg do dostęp do internetu.

Funkcje kamer sieciowych: co potrafi zdalny monitoring?

System internetowego monitoringu pozwala uprawnionym użytkownikom na zarządzanie kamerami, podgląd i zapis obrazu za pośrednictwem sieci. Strumień wideo jest dostępny w przeglądarce internetowej, dzięki czemu można go podejrzeć z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do sieci. Wiele systemów ma też opcję powiadomień mailowych w przypadku wykrycia sytuacji alarmowych (np. kiedy kamera jest połączona z detektorem ruchu, system monitorujący wysyła właścicielowi zdjęcie osoby, która weszła na posesję).

Udostępnij ten post:  • szarywoolf@o2.pl pisze:

    Ostatnio skorzystaliśmy z dostawcy internetu operatorzy.net
    bardzo szybkie stabilne łącze. Oferta bardzo szeroka i zróżnicowana. Profesjonalne łącza biznesowe dla firm jak również streaming i monitoring. Wszystko w bardzo przystępnych cenach i bardzo profesjonalne podejście do klienta. Z czystym sumieniem polecam pracowników i firmę .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Foteliki samochodowe dla dzieci to niezbędny element wyposaż...
Social Media
Pokaż mi swoje social media, a powiem Ci kim jesteś?...
Bitcoin
Każdy, kto miał kiedyś styczność z Bitcoinem ma zapewne świa...
Piotr Krasnodębski
Wiem, że argumenty podawane w teorii wzbudzają wątpl...
Sławomir Jaworski
Podkreślę, że choć sztuczna inteligencja wchodzi w c...