Statek MSC Seaview

MSC Seaview zaprasza na ekskluzywny rejs po Morzu Śródziemnym

Opublikowano: 18 czerwca 2018

MSC Seaview to już piętnasty, nowoczesny statek, który powiększył flotę armatora MSC (Mediterranean Shipping Company). Wycieczkowiec powstał we włoskiej stoczni Fincantieri – jest to druga jednostka tej klasy (w listopadzie 2017 roku został zwodowany MSC Seaside). Wielka uroczystość połączona z ceremonią chrztu odbyła się w dniach 8–10 czerwca br. we włoskim mieście Genua. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele biura podróży Atlas Tours z prezesem, Markiem Piksą, na czele.

Pierwszego dnia goście mieli okazję dokładnie zapoznać się ze statkiem. Tak jak na większości tego typu jednostek znajdziemy tu baseny, siłownię, rozbudowane Spa, jacuzzi, boisko sportowe, pokłady słoneczne, sklepy oraz miejsca z rozrywką wieczorną takie jak: kasyno, teatr czy puby serwujące orzeźwiające drinki.

MSC Seaview - tort

Oprócz „standardowych” atrakcji MSC Seaview posiada również wiele nowych i ciekawych rozwiązań. Ideą konstruktorów było przybliżenie pokładów wypoczynkowych do morza, dlatego główne pokłady spacerowo-wypoczynkowe z basenem znajdują się na 7 i 8 poziomie. Wprowadzono też efektowne rozwiązania, takie jak panoramiczne windy z widokiem na morze oraz promenady z przeszklonymi podłogami (szczególne wrażenie robi zawieszony na 16 pokładzie mostek ze szklaną podłogą).

Na górnych pokładach powstał park linowy i wodny, a z samej góry poprowadzono przez kilkadziesiąt metrów kolejkę tyrolską. Wprowadzono również większą w stosunku do statku MSC Seaside liczbę restauracji tematycznych, dodając m.in. restaurację tajską i sushi bar. Wygodnym rozwiązaniem dla pasażerów będzie także umiejscowienie na statku drugiej restauracji bufetowej. Jedna znajduje się tradycyjnie w górnej części (pokład 16), a druga w dolnej (na pokładzie 8).

Drugiego dnia odbyła się wielka gala połączona z ceremonią chrztu. Po wystąpieniach najważniejszych przedstawicieli armatora MSC na scenie pojawiła się wielka gwiazda światowego kina – Sophia Loren.

Ceremonia chrztu statku Sophia Loren podczas ceremonii chrztu statku MSC Seaview

Sophia Loren podczas ceremonii chrztu statku MSC Seaview

W swojej przemowie podkreśliła, że już po raz 13 jest matką chrzestną statku MSC. W dalszej kolejności nastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi i rozbicie butelki szampana o burtę statku. Po uroczystej kolacji galowej na gości czekało wiele atrakcji – z głównym punktem programu, czyli koncertem Zucchero.

Statek MSC Seaview w sezonie 2018 będzie pływał po Morzu Śródziemnym. Rejsy te, zarówno w pakiecie z polskim pilotem, jak i indywidualne, można znaleźć w ofercie biura podróży Atlas Tours. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.namorzu.pl

MSC Seaview w liczbach:

 • Pasażerowie: 5180
 • Załoga: 1600
 • Pokłady pasażerskie: 16
 • Długość: 323 m
 • Szerokość: 41 m
 • Prędkość: 22 węzły
 • Restauracje: 9
 • Bary: 20
 • Jacuzzi: 9
 • Baseny: 4 (w tym basen na terenie MSC Yacht Club, z rozsuwanym dachem)

Przykładowe atrakcje:

 • interaktywny aquapark ze zjeżdżalniami
 • Adventure Trail Park – tor przeszkód ze ścianką wspinaczkową
 • kolejka tyrolska
 • wiszący most – Infinity Bridge
 • interaktywne kino 5D
 • symulator Formuły 1   

MSC Mediterranean Shipping Company została założona w 1970 roku przez młodego włoskiego kapitana Gianluigi Aponte. Pierwszym statkiem, na którym rozpoczął transport towarów, była MV Patricia. Przez kolejne lata firma bardzo szybko i dynamicznie rozwijała się, stając się liderem przewozów kontenerowych. Obecnie jest to druga na świecie największa firma transportu morskiego, z flotą 460 statków towarowych. Pod koniec lat 80. MSC postanowiła stworzyć swoją flotę luksusowych statków pasażerskich, która szybko stała się ważnym podmiotem na rynku rejsów wycieczkowych. Obecnie linia posiada 15 statków pasażerskich, a kolejne 9 zostało zakontraktowane i ma zostać zwodowane do 2026 roku. MSC posiada również 22 promy obsługujące transport na Morzu Śródziemnym (SNAV, GNV). Obecnie firma zatrudnia ponad 60 000 osób w ponad 150 krajach na świecie. Grupa MSC, pomimo ogromnych rozmiarów, pozostaje prywatną firmą zarządzaną przez rodzinę Aponte. Kwatera główna przedsiębiorstwa znajduje się w Genewie w Szwajcarii.

__________________________

Tekst: Jarosław Adkowski

Zdjęcia: Grupa Atlas Tours

 

Udostępnij ten post: • michal pisze:

  Myślę że tu rejsy zostały przedstawione jako coś bardzo ekskluzywnego, jednak moim zdaniem wcale tak nie jest, wszystko zależy od rodzaju rejsu MSC, jednostki, natomiast są to oferty ogólnodostępne np od 1600zł, w zeszłym roku pływaliśmy po morzu Śródziemny(adriatyk) i było naprawde uroczo , z Polskim biurem podróże i Rejsy, fajna sprawa

 • mirek pisze:

  My też z nimi płynęliśmy, w zasadzie to jest travelinc , faktycznie budżet dość niski , ale są i zdecydowanie droższe wyjazdy niestety z cenami jest roznie raz złapiesz okazje raz nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
MSC Bellissima - statek
MSC Bellissima to najnowszy statek linii MSC, którego chrzes...
Atlas Tours
23.09.2017 roku w Miasteczku Westernowym Twinpigs od...
Karaiby
Szukasz ciekawego pomysłu na spędzenie urlopu? Z jednej...
Queen of Poland
Finał konkursu piękności Queen of Poland odbywał się...
Mariusz Grzęda
Nagrody to dla mnie mobilizacja, impuls do jeszcze lepsz...