Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

MSPO z patronatem Andrzeja Dudy

Opublikowano: 18 czerwca 2018

Andrzej Duda, Prezydent RP, objął patronatem honorowym XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego na Targach Kielce.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) jest jednym z najistotniejszych wydarzeń organizowanych podczas Targów Kielce. W pierwszych edycjach w MSPO uczestniczyło kilkadziesiąt firm, a po 25 latach liczba wystawców to 618 przedstawicieli z 30 krajów świata. Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja targów przyciągnęła do Kielc niemal 40 tysięcy zwiedzających. Jest to trzecia co do wielkości wystawa branży obronnej w Europie, zaraz po Paryżu i Londynie.

„Z wyrazami uznania dla Zarządu Targów Kielce S.A., organizatora Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego; w przekonaniu, że mające wieloletnią tradycję przedsięwzięcie, które prezentuje najnowsze osiągnięcia polskiego i zagranicznego przemysłu zbrojeniowego, przyczynia się do promocji i rozwoju naszej narodowej gospodarki (…)” – tak Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej napisał w oficjalnym oświadczeniu potwierdzającym patronat.

Kielecki ośrodek wystawienniczo-kongresowy to wizytówka miasta i regionu świętokrzyskiego. Od ponad 25 lat, jako drugi pod względem wynajętej powierzchni i liczby wystawców ośrodek targowy w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciąga do Kielc przedstawicieli firm oraz instytucji z całego świata. Rocznie Targi Kielce odwiedzają 254 tys. zwiedzających z 56 krajów. Ośrodek dysponuje 90 tys. m2 powierzchni, w tym 36 tys. m2 w 7 halach z nowoczesną infrastrukturą.

XXVI Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego odbędą się w ramach Targów Kielce w terminie od 4 do 7 września 2018 roku.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Janusz Fic
Zawsze staramy się szukać konsensusu i optymalnych r...
Wietrzychowice
Pokój nie jest nam dany na zawsze. Czy na pewno rozu...
Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Ośrodek Chopinowski w Szafarni od lat propaguje twór...
MSPO
Pojawienie się azjatyckiego partnera w roli Kraju Wi...
Akademia Wojsk Lądowych
Dynamicznie zmieniające się warunki prowadzenia dzia...